• d&p'den taklitleri alınarak çözülecek problem. onun dışında doğumgününe yakın bir süreçte arkadaşlarla buluşulup, parfümünün olmadığından şikayet etmekte iyi olabilir.
  • parfümle yıkanmaya çalışanlar için geçerli olan durumdur.

günde üç-dört fıs sıkınca öyle bir şey de hissetmiyorsunuz arkadaşlar.
  • dünya üzerindeki balina saylarının azalmasından kaynaklanan vaziyet. tabi ki avlamak zorlaşınca hammadde azlığı falan...
  • yüzde 70 i su olan canlının yaptığı tespit.
    belki de insanlık niye bu kadar ucuz sorusunun cevabıdır

asıl konuya dönecek olursak, enayi değilseniz orjinal parfumler ortalama 80 130 tl arasındalar. ucuz mu değil, pahalı mi ehh biraz.

açık parfümler 20-25 tl arasındalar ki bu pahalı sayılmaz.
    daha detaylı bilgi için (bkz: açık parfüm)

asıl parfüm yan ürünleri neden pahalı onu sorgulamak lazım.
    deostickler tras balsamlari deodorantlari normalde 5,10 tl iken parfüm eklerine gelince 70 80 tlyi rahat geçiyor
  • parfümün sadece parfüm olmamasından kaynaklanır.

parfüm bir prestij ve cazibe kaynağıdır.

üstelik bunun kapitalist düzenle de hiç bir alakası yok. parfüm ilk icat edildiğinden beri böyleydi. ta milattan önceki zamanlardan gelir parfüm ve eski zamanlarda da, sadece parası olanın kullanabildiği birşeydi.

bu durumun binlerce yıldır pek de değişmemiş olması bana çok ilginç geliyor.

yine de, günümüzde pek çok farklı parfüm markası ve binlerce farklı parfüm mevcut. aralarında uygun fiyatlılar da var. kokuları da gayet güzel ve kalıcı. illa chanel ya da dior kullanmak zorunda değilsiniz yani parfüm kullanıyorum diyebilmek için.
  • çakma parfümlerin artmasına neden olur. o basit ağır ve esans olarak ne kullandığı hakkında çok enteresan düşüncelerim olan çakma parfümler hiç çekilmiyor, ter kok daha iyi.
  • hala 300-400 muhabbeti yapıyorsunuz ya...

pahalı parfüm mü arıyorsunuz ?
    6,700.00 tl'lik fiyatıyla house of sillage başı çeker.
    ben parfüme pahalı demem, parfüm "house of sillage" olmadıkça.
    al-tı-bin-ye-di-yüz !*
    vay be *
  • beyaz peynirin kilos 120 tl olan ülkede 100 ml kaliteli parfümün 2,000 tl olması gayet normal. pahalı felan da değil.
  • kötü kokmak için en ucuzundan 10 lira olan sigaraya senelik 3650 lira veriliyorsa 1 senede biten parfüme 300 - 500 vermek çok değil.
    not: sigara bırakma evresinde olup her şeyi sigaraya verdiği parayla karşılaştıran biri
  • artık katıldığım önerme.
    eskiden "bir parfüm 300-400 olur mu yea" diyenlere gülerken -ki gerçek esanslar pahalıdır- şimdi döviz kurundan dolayı 300-40/ tl'ye parfümün şişesini alamayız.

ne yazık ki artık gerçekten pahalı.
    en sevdiğim kokulardan biri olan alien'ın güncel fiyatı 1.100 tl.
    eskiden parfümlerimi 100 ml alırken artık alırsam 50 ml almayı düşünüyorum. 15 parçalık küçük bir koleksiyonum var ve onları düne kadar hunharca kullanırken artık temkinli kullanıyorum.
    şanslı ülkelerin, şanslı kadınları için sıradan olan "designer parfüm"ler, bizim için artık lüks.
    niş parfümlere hiç değinmiyorum bile...
hesabın var mı? giriş yap