• ertesi gün iş, okul vs. olmasıyla ünlü bir gün olan pazar'ın gecesi ertesi günü habercisi olduğundan türlü iğrençlikleri barıp insanları kusturmasına ve (yaşamak istemiyorum bu günü yarappim) diye bağırmamıza neden olan sendrom..

(bkz: bizimkiler)
    (bkz: annenin tv karsisinda ütü yapmasi)
    (bkz: futbol programlari)
    (bkz: sahane pazar)
  • yarın işe gittimde, geçen hafta yaptıım işlerden birinde hata çıktıını örenicem ya da patron gene bana davranmıcak mı acaba korkusunun hissedildii gün
  • sendromu yaratan kişinin kendisi, içinde olduğu çevre..vs.vs... olduğu için, içinden bir şekilde çıkılası bir durumdur.!
    unutmamak gerekir ;
    (bkz: the world is yours).!
  • bu hafta össye gireceklerin gece yatağına girerken içinde bulunacakları ruh hali...
  • ertesi günün okul günü olduğunu ve bir de yetmiyormuş gibi pazartesi olduğunu bilmenin verdiği psikolojik ağırlık..televizyonda en sevdiğiniz film bile olsa reklam aralarında moraliniz bozulur..aklınıza ödevler, sınavlar, dersler, size takmış hocalar, kavgalı olduğunuz tipler gelir, yarın onlara döneceksinizdir..

allahtan bugün mezun oldum.
  • pazar günü çalışmaya başlayıp, pazartesi sabahına kadar çalışıp, pazartesi de çalışmaya devam ederek üstesinden gelinebilen problem. üstelik pazartesi sendromunun çözümü de yanında hediye.*.
  • başka bir şehirde uzun dönem askerlik yapan sevdiceğin cuma geceleri gelip pazar geceleri dönmesinden dolayı kabusa dönüşen sendrom...
  • (bkz: gloomy sunday)
  • sevgili: sevgilim bugun acaip bi sıkıntı var içimde, şey gibi, pazar geceleri olur ya öyle. yarın bayram tatili bitiyo ondan heralde
    someka: hmm doorudur ondandır
    - sevgilim yaa pazar geceleri ne kadar iirenç di mi yaa
    - valla haa pazar gecelerini kaldırsınlar, pazar öğleden sonra direk pazartesi sabahına geçsin
    - hehe yaa ben küçükken de böyle gıcık olurdum pazar gecelerine
    - hııı, ben de
    - yaa sen naapyosun benle konussana
    - ekşi sözlük bakıyorum kızım bi yandan, konuş sen
    - hele okulun açılacağı ilk günden bir gece önceki pazar ne kadar iirenç olurdu de mi yaa !!
    - ayy evet, ıyy bak hatırlattın içim karardı vallahi nefret ederdim
    - böyle banyo yapılır falan
    - hee o banyo da kesin yapılır haa, sanki butun yaz hiç yıkanmamışsın o son şansın gibi
    - bizimkiler dizisi izlerdik bi de ay ay... ben hep ondan sonra banyo yapmak çokk gıcık oluyo diye öncesinde banyo yapardım... sen de izler miydin sevgilim bizimkilerii..?
    - eh işte izlerdim arada... dur sözlüğe de yazayım pazar gecesi sendromu diye...
    - ee ne yazıyo ?
    - muahuahauhauhauhuaaa !!
    - ne oldu be?
    - lan oha diyorum yaa !! bizimkiler dizisi bitince banyo yapmak diye başlık var kızımmm !!
    - ohahahaha !! ya herkes mi aynıymış ahahaha !
    - hahaaa !! hay allah çok güldüm yaa.. ulan ekşi sözlük sen beni güldürdün allah da seni güldürsün e mi

(bkz: e mi)
hesabın var mı? giriş yap