• haftanın diğer altı gününün, altı akşamı içmekten bir farkı yok gibi görünen bir eylem ama, belki de vardır!
  • bazen mantikli bir tercihtir. cuma her taraf kalabalik olur. belki daha yakin arkadaslarina bir planin vardir cumaya. isyerinden arkadaslarinla persembeyi secersin misal. istedigin mekanda yer bulursun. giris odemezsin herhal. ite kopuga gotuyle icene rastlama ihtimali daha az olur. ertesi gun iste biraz sikinti cekme ihtimalin olsa da, aksam oldu mu vurup kafayi ertesi gun istedigin saate kadar uyuyabilecegin dusuncesi sana guc verir. hem cuma gunleri cogu ofis biraz daha gevseklesir. o hafta yetismesi gereken is olup da yetismemis ise fecidir ama cumalar ouvv.
  • "yarın cuma içmek olmaz" denir içenlere. lan günah katsayısı fazla sanki. neyse.

ayda 1-2 kere yapılır bu. içme fikri genelde öğle sularında akla gelir. akşamın planı yapılır.

çoğu zaman tek başına içilir. keyfi bir başkadır.
  • onceden de soylemistim. tek basina yapilinca guzel oluyor bu. istedigin sarkiyi acarsin youtube sagolsun. televizyon acik. trt muzik arka planda takilmakta. marketten almissin 3-4 cesit meze. normalde almazsin ama kendin icicen ya tek hani, rakinin da ala'sini almissin. cakal seni. afiyet bal seker, zeki muren'e de selam olsun.
  • bazı insanların dini sebeplerle mesafeli durduğu eylem.
    perşembe akşamı içmenin cuma arefesi olduğu için günah olduğunu söyleyen bir arkadaşım vardı. vardı diyorum çünkü o cümleleri duyduktan sonra daha fazla arkadaş kalamazdım. diğer günler içince bir sıkıntı yok yalnız perşembe cumaları yasak sanki.
  • hafiften dindar ve fakir olan arkadaşların gerçekleştirmediği eylem perşembe den cuma öğleye kadar kutsaldır bu arkadaşların gözünde tüm tekliflere rağmen beleş değilse ağzına alkol sokmak istemez evet.
  • başıma bi iş gelmeyecekse bugün gerçekleştireceğim vukuat. her gün kadıköy'e gitmemin verdiği spontane avantajlardan biri.
  • sırf böyle bir eylemi gerçekleştirmenin günahı olduğunu söyledim diye benimle arkadaşlığını bitiren bir dallama vardı yıllar yıllar önce. şimdi düşümdüm sikeyim seni de arkadaşlığını da dedim. kısacası dostu, dallamayı, insan ziyanlarını ayırmaya neden olan eylem.
  • inançlı insanların bazıları namaz kılmasa'da
    islam'ın şartlarını yerine getirmekte zorlansa'da perşembe akşamları asla ve, asla içki içmez.
  • "...ve çok iyi yaparlar."
hesabın var mı? giriş yap