• sahtedir değildir almadığım için bilemem. ama piyasada 319-539 tl aralığında satılan parfümün testerına 295 lira fiyat çekmiştir. 100 lira fazla verip "acaba?" sorusundan kurtulmak varken, 3-5 yorumun etkisiyle tester almak, bomboş maceraları sevenler için bulunmaz bir fırsat.

edit: 299 değil 295 tl
  • sattigi ürünler için fatura kesmeyen internet kullanıcısı.

her türlü suç işlemektedir.

not: bizzat kendi müşterisi teyit etmiştir.
  • sattığı ürünler sahtedir.

burada reklam adına övenlere bakıp paranızı çöpe atmayın, tester parfüm iki tane olur üç tane olur devamı olmaz.
  • hakkında yazılan yorumları okudum, genel anlamda %60-70 arası olumlu yorumlar olduğunu görüyorum. parayla mı yazdırıyor, gerçek yorumlar mı? bilemeyeceğim. olumsuz yorumların çoğu ürünlerin sahte olduğu, orjinal olamayacağı üzerine...

kendisi tester parfüm başlığı içinde ilk entry ile olayı anlatmış. hatta instagram sayfasında bu entry'e yönlendirme bağlantısı paylaşmış. ilgili entry içinde şöyle bir paragrafa denk geldim;

--- spoiler ---

şunu da belirtmek isterim orijinal parfümler iade garantisi verir. hakkında iyice araştırma yaptıktan sonra alışveriş yapmanızı tavsiye ederim. aksi halde bi sorun olursa iade alırız diyen ama para iadesi yapmamak için türlü taklalar atan, yok iade süresi geçti yok siz gönderirken kargoya bana gelmeden kırılmış o yüzden para iadesi yapamam diyip hem kırık şişenin fotosunu yollamayan hem de şişeyi aldığı gibi para teslimi yapmayan birçok yerle ilgili mesajlar aldım. bu tecrübeler bana mesaj atanların aktarımlarıdır.
    --- spoiler ---

bunu okuyorum, sonra instagram sayfasına bakıyorum. iade yoktur, değişim yoktur. gibi bir cümle var. iyi ama sen verdiğin örnekteki şeyi yapıyorsun.

birde fatura mevzusu var. arkadaşlar saf mısınız? adam/kadın instagram üzerinden satış yapıyor diye vergi muafiyeti olabilir mi? tabi ki hayır. e o zaman sana sahte parfüm mü yolladı? direkt ilgili kuruma şikayet ediyorsun. diyorsun ki şu tarihlerde şu kargo ile gelen alışverişimi şu kişiden şu platform aracılığı ile yaptım. bana ne fatura geldi, ne birşey lütfen gerekli kontrolleri sağlar mısınız? vergi kaçakçılığı durumu varsa arkadaşın malum yerlerinden kan alıyorlar. böylece intikamını almış oluyorsun.
  • geçen yıl ben de kendisinden bir ürün aldım bleu de channel diye bir parfümdü, normalde bu parfümü havaalanındaki mağazada sıktığımda kokusunun etkisi ve kalıcılığı inanılmazdı ama pitaneden aldığım parfüm kalıcılığı ve yayılması açısından sınıfta kaldı, sahtedir veya değildir demiyorum sadece memnun kalmadım ve bu yüzden bir daha kendisinden alışveriş yapmayı düşünmüyorum.

mesela geçen yıl yurtdışından aldığım terre hermes taş gibi, bir kere sıkılması bile kalıcılığı ve etkisini her yerde hissettiriyor.
  • sözlükte yazılanlara güvenerek bir parfüm aldım ben de ancak ürünün orijinal olduğunu düşünmüyorum zira yıllarca aynı parfümü kullandım herkes parfümümün adını sorardı,bu kokuyu bana çok yakıştırırdı ve günlerce tenimde kalırdı ancak pitaneparfümden aldığım parfüm sıktığım anda kokuyor 5dakika sonra uçuyor hiç ama hiç kalmadı tenimde. bence gidin 50-100lira fazla verin güvendiğiniz bir parfümeriden alın aklınızda da soru işareti kalmasın...
  • kullanılan orjinal parfüm şişelerine sahte ürünün doldurulup satılabildiği bir piyasada ürünlerin orjinal olup olmadığı konusunda kafanızda soru işareti kalmasındansa gidin ya gerçekten orjinal olmadığını bildiğiniz çoook daha ucuza satılan parfümleri alın ya da yok para veririm diyorsanız da direkt sephora ve benzeri yerlerden alın. riske gerek yok. zira 400 lira para verip her sıktıktan sonra lan acaba orjinal değil mi çelişkisine düşmek biraz şey..
  • insanların daha önce alisveris yapmadan karalamamasi gereken sayfadir. sayfanin kurucusu olarak yaklasik 3yil once bir sayfa olusturdum daha sonrasinda sahte parfumleri satan kisileri kismen de olsa ifsa edecek bi entry girdim. insanlar bilgilendi, bilinclendi, yazimin okunurlugu arttikca sayfa daha da buyudu, ustune yetmedi firsat buldukca da bilinclendirici yazilar yayinladim, canli yayinlar da yaptim. tabiki bu sure icerisinde sahte, replika parfum saticilari iyice desifre oldu, insanlar bilinclendikce her gecen gun daha az insani magdur edebildiler hal boyle olunca da boyle bi yorumun buraya yazilmis olmasi gayet normal. (bkz: tester parfum)

edit: söz konusu bu entry parfümün orijinal olmadığınjı iddia eden kişi tarafından açılan başlığa istinaden yazılmıştı. ilgili arkadaşa alışveriş yapıp yapmadığı soruldu, kendisinin yapmadığını bi arkadaşının yaptığını, mağduriyeti varsa arkadaşının ismini paylaşması durumuna kendisiyle iletişime geçilmesini teklif ettim, isim vermek yerine ilgili entry başlığını silme kararı almıştır.
  • hanımefendi, sözlük yazarı oldugum için önce parfümü yolladı, elime gectikten sonra hesap numarasını. ısrarla istememe ragmen, "elime gectigi bilgisini ve memnuniyetimi" içeren mesaj sonrası alabildim hesap numarasını.

ürününe güvendiginin göstergesiydi bu elbette ve haklı güvenmekte de. 11 senedir kullandıgım kokuya bir kaç aydır ara vermis olmanın yarattıgı özlemle kendimi koklayıp duruyorum. becerebilsem boynumdan öpecegim`::)` .
  • hakkındaki iyi yorumlar ve ekşisözlük yazarı olması nedeniyle güvenerek (bkz: jil sander sun men) siparişi verdim. alışveriş öncesi memnuniyetimin yüksek olduğunu söyleyebilirim.
hesabın var mı? giriş yap