şükela:  tümü | bugün
 • bireylerin can ve mal güvenliği için yapılması bir vatandaşlık görevi olan sorumluluk göstergesidir.

  her canlı için belirlenmiş yaşam alanları vardır. insanlar ile diğer canlıların yaşam alanları ayrıdır. aynı olsaydı o zaman medeniyet olmazdı.

  ıste köpekler insanlara en yakın canlılar olsalarda bir yerde yaşam alanı ayriminin hayata geçirilmesi lazımdır.

  köpek sahipleri zaten kendi evlerinde özgürce iç içe yaşamaktadır onlarla. ama dışarıda yani kamusal alanlarda ki, plaj böyle bir yerdir, bazı sınırlamalar olmalıdır.

  köpek sahipleri kızacaklar ama plajda insanlar ile köpeklerin birarada olması sağlık açısından tehlikelidir. hem bulasabilecek hastalıklar hem de olası saldırı ihtimali riski vardır.

  pajlarin ınsanların olmadığı ücra yerlerine elbette köpeklerini götürebilir köpek sahipleri ama aksi durum kabul edilemez.

  biraz insana saygı lütfen. duyarlılık gösterilmesini rica ediyoruz bu konuda.
 • gereksiz insan olmanın sözlük anlamıdır,sana ne zararı var o köpeğin sayınamına koduğum
 • bence aranızda plaj uyarı timleri kurun neyi beğenmiyorsanız uyarın bu iş çözülsün. ayrıca deniz de senin yaşam alanın değil neden girip deniz canlılarını rahatsız ediyorsun o zaman.

  tanım: sürekli uyarma ihtiyacı hisseden birey önerisi.
 • buna karşı çıkanların ağzına o köpeklerin tüyleri kaçıp kis çıksın bir yerleri de de, bakın en önde bu söylemin bayraktari oluyorlar mi görün.
 • denize girip balıklara terör saçan insanların sahipli köpekten rahatsız olabilmesi durumu. her canlının bir yaşam alanı vardır yazar arkadaşın da dediği gibi. deniz senin yaşam alanın değil ki? ne işin var plajda? bak sorun çözüldü işte, hem plajdaki köpeği hem de denizdeki balığı rahatsız etmeden de yaşamınıza devam edebilirsiniz. kimse zorla götürmüyor ya?

  sorun değil çözüm üretin.*
 • plaja alınmadığı için yükselen bir yazarın sesidir. ama benim kızım daha zeki, ona eminim.
  bence de bu yasak kalkmalı, köpeklere özgürlük. * *

  bir kere de bu uyarı mikrofona doğru yapsana delikanlı?
  plajda götünü gerip yaymayı bir hak olarak görmek süper kafa.
  aferin.

  ek i: "toplumsal yaşam alanı", "hijyen" diye laf sıçtıkları yer de plaj ha, üzerine yatılan şey kum, içine girilen yer deniz.
  hani şu ayak mantarı kontrolü yapmadığı adamlarla içine girip su yuttuğu, genital uzvunda ne gibi akıntılar/zührevi naneler var mı bilmeden milletle aynı şezlonglara uzanırken, bir dalıp çıktıktan sonra tüm sinüslerini bir güzel akıtan, tüküren, işeyen homo sapiens ve türevlerine laf etmeye götü yemediği su birikintisi.

  ek ii:"hijyen", "kist olur", "tüyleri hastalık saçar" asalaklığıyla zibilyon tane aşısı olan ve evet çıldıracaksın ama senin ağzından temiz götü olan hayvanı yasaklamayı planlıyor lale oğlu lale.

  mesela zırıl zırıl bağıran, götüne bağladığın boklu bezle kuma oturtup oyun oynattığın, güneşin altında bırakıp eziyet ettiğin o veledini de ben çekmek zorunda değilim ama onu zehirlemek gibi bir planım yok. hatta getirme de demem. hele çıkıp ekşide ne kadar gerizekalı olduğumu ispat edercesine "o yaştaki sabinin yeri plaj mı sayın amına koduğum, ya sıçtığı cıvık bok afedersin ağzıma girse, istemiyorum" filan hiç demem.

  bir de yazmışlar zaten, ekleyeyim;
  narin götü rahatsız olup, yaşam alanı olduğunu sandığı plajlarda benzer şekilde beni uyaracak her türlü faaliyeti beklerim.
  haydi gençler eyleme, böyle ılık ılık köşeden laf sıçmakla olmuyor.
 • hayvanseverler iyice cılkını çıkardı. plajda ne işi var köpeğin?