• hadi okumak bir yere kadar, her gordugunu ezberlemek ne demektir bir turlu anlayamiyorum. bir ara 120 hanelik sitemizin butun araba plakalarini ezbere biliyordum istemeden.
    (bkz: oha) yani...
  • pek de normal bir hastalıktır aslında* ..
    (bkz: araba plakalarından fal bakmak)
  • uzun karayolu yolculuklarinda nükseden bir hastaliktir.
  • küçüklükte oynanan oyunlar yüzünden yerleşir bu hastalık. örneğin en fazla şehirdışı plakayı sayanın kazandığı, ya da yukarıda belirtildiği gibi plakaların harflerinin kelimelere benzetilmesinden ibaret olan oyunlar bunlardan sadece ikisidir.
  • kısaltmaların hayatımızı domine ettiği şu dönemde iyice acı verici bir hadise:

pdc, ip, mg, ue, gif, avi, png filan.. delirtiyor.
  • hastaligin ilerleyen evrelerinde birey hastaliktan kaynaklanan is gucu, zaman ve nakit kaybini iyi bildigi yoldan telafi etmeye calisir.
    (bkz: plakaya gore sayisal loto oynamak)
  • beş yaşındaki bir çocuğun okuma öğrenmesini sağlayabilecek bir hastalık.
  • (bkz: ocd)
  • bir sonraki asamasi, uluslararasi fonetik alfabe ile plaka okumak olabilecek bir disorder
  • kendimden korkmami sagliyor bu ozelligim. bana denk gelen 16 bhr .. plakalar:
    bhr 25
    bhr 30
    bhr 55
    bhr 61
    bhr 75
    bhr 76
    bhr 80
    nasil bu kadar denk geliyor anlamiyorum. ve beynime kazinan plakalari araba markalariyla ezberliyorum, onlari tekrar bir yerlerde gormem de cabasi.

edit:
    bhr 73
    bhr 20
    bhr 18
    bhr 93
    bhr 12
    bhr 65
    bhr 22
    bhr 99
    bhr 27
    bhr 85
    bhr 07
    bhr 36
    bhr 53
    bhr 14
    bhr 32
    bhr 83
    bhr 45
    bhr 04
    bhr 77
    bhr 62
    bhr 24
    bhr 11
    bhr 87
    bhr 38
    bhr 82
    bhr 15
    bhr 89
    bhr 17
    bhr 92
    bhr 06
    bhr 19
    bhr 56
    bhr 70
    bhr 90
    bhr 48
    bhr 95
    bhr 34
    bhr 67
    bhr 58
    bhr 86
    bhr 78
    bhr 97
    bhr 54
    bhr 57
    bhr 08 de dahil oldu.

- biliyor musun bugun 07 bahari gor... aaa! bak bak, bahar 36 geciyor. ay bu kadar olur, tam da bugun bahar 07 yi gordum diyecektim sana.

aradan 2 saat kadar gecer:
    - aaa! bahar 12 park etmis baksana!
hesabın var mı? giriş yap