• lan twitter'a gidiyorum herkes tasarıma ölüyor "offf" lar havada uçuşuyor, buraya geliyorum itin götüne sokuyorlar.

güzel olan ama kompakt bir yapısı olmayan sanki bir düşse anası sikilcekmiş gibi gözüken cihazdır.
  • bir sahte video vardı. konsolda ekran olan tarzında. o olsaydı daha efsane olurdu ama bu hali bile efsane. keşke yurtdışında yaşasaydım dedirten bir playstation oldu. playstation 3’ü küçükken alan ailem şimdi malum ahhahaha
  • ekşi sözlükte hiç kimsenin aklı başında olmadığının kanıtı bir başlık olmaya devam ediyor.

biraz sakince incelersek bugün neleri gördük?
    -spider-man, horizon 2, godfall, gran turismo gibi sony exclusive aaa oyunlar.
    -resident evil, hitman gibi oldukça büyük iki serinin yeni oyunları
    -ps klasiği demon's souls'un remake versiyonu
    -deathloop gibi üç yeni oyun serisi
    -kitlesi günden güne genişleyen pek çok indie oyun (zeldavari olana bayıldım. kena'ydı adı sanırım)
    -ratchet and clank ve little big planet gibi ps hits oyunların yeni versiyonları

dikkatli incelerseniz fps, tps, açık dünya, soulslike, platform, indie, korku, aksiyon macera, aile odaklı yani neredeyse bütün oyun türlerinden en az bir oyun gösterdiler.
    üstüne konsol tanıtıldı, ki sanırım kimse dikkatli bir şekilde izlememiş çünkü konsolun yapısı yatay kullanıma da müsade ediyor.
    digital edition ile bizim gibi alım gücü düşük ülkeler için oldukça avantajlı olacak bir seçeneğin olduğunu gösterdiler.

tam olarak ne bekliyordunuz anlamakta güçlük çekiyorum doğrusu. herkes mi god of war, gta 6 görmeyi bekliyordu da beklentiniz karşılanmadı anlamadım ki?
  • şık bir pc kasası yapmışlar. zaten içindekinin de pc'den çok farkı yok muhtemelen.
  • ekşi sözlük'te bu kadar beğenilmemesinin tek nedeni konsolun müthiş bir tasarıma sahip olması ve bir dünya hem çok iyi görünen hem de exclusive oyun tanıtmış olmasıdır.

bu kadar fikri olup beyni olmayan insan başka yerde toplanmamıştır dünya üzerinde.

adam konsol dik gösterildi diye (yıllarca konsollar lansmanlarında dik olarak gösterildi genelde) tasarımı dik yapıldı ve illa öyle kullanılacağını zannediyor. başka bir şey söylememe gerek yok.

edit: "popüler olana fikrim olmasa dahi bok atayım" 2016'da falan bitti arkadaşlar. size bir şey katması artık mümkün değil, vazgeçin.
  • tasarımının benim için bir şey ifade etmediği oyun konsolu. olm tasarıma neden bu kadar takıyorsunuz, cebinizde mi taşıyacaksınız?
  • bir önceki versiyonunu çıktıktan 4 sene sonra alabildiğim konsol şeysi.

şimdi büyüyüp beş olduğuna göre, 2025'te görüşürüz sonyciğim.
  • playstation 5 future of gaming lansmanı

tanıtılan oyunlar;

1-marvel's spider-man: miles morales
    fragman

2-gran turismo 7
    fragman
    gameplay

3-ratchet & clank
    fragman
    gameplay

4-stray
    fragman

5-returnal
    fragman

6-sackboy a big adventure
    fragman

7-destruction allstars
    fragman

8-kena: bridge of spirits
    fragman

9-goodbye volcano high
    fragman

10-oddworld soulstorm
    fragman

11-ghostwire: tokyo
    fragman

12-jett the far shore
    fragman

13-godfall
    fragman

14-solar ash
    fragman

15-hitman 3
    fragman

16-astro's playroom
    fragman

17-little devil ınside
    fragman

18-nba 2k21
    fragman

19-bugsnax
    fragman

20-demon's souls
    fragman

21-deathloop
    fragman

22-resıdent evıl 8 (resident evil village)
    fragman

23-pragmata
    fragman

24-horizon forbidden west
    fragman

25-project athia

tanıtılan playstation versiyonları ve playstation tasarımı;

versiyonlar playstation 5 ve playstation 5 digital edition tanıtıldı.
    görsel

edit: stray beni heyecanlandıran oyunlardan biri oldu
  • ps4 de ilk gosterildigi zamanlar insanlar bi garipsemisti tasarimini, yine ayni sey yasaniyor.

dumduz vhs kutusu yapip aman iyi hava girsin de anakart yanmasin kafasinda tasarim yapmak endustryel tasarima bir saygisizlik adeta.
  • optik okuyucusu tümöre benzeyen konsol.
hesabın var mı? giriş yap