1. nod32 kurayım derken kendi elimle inndir.com'dan yükledim bu şerefsiz casus yazılımı. saatlerdir nerede diye arıyorum bulamıyorum. internet explorer, google chrome ne varsa açılış sayfası yapmış kendini ve yönetici izni olmadan kaldırtmıyor. hatta yönetici izni olduğu halde bile kaldırtmıyor!!! düzeltmek için saatlerimizi yedi, chrome'dan kurtardık. internet explorer ne yapsak da bu rezil siteye açılış sayfası olarak gidiyor. en sonunda sildi internet explorer'ı arkadaşım. deli oldum bilgisayar başında.

  forumlar bu illetten kurtulmaya çalışanlar ile dolu. kaldırmayı deneyip de kaldıramayan herkesin ağzından ortak dökülen şey;

  ticari itibarına sıçtıklarım.

  dolaylı olarak inndir.com. senin de...
 2. her ne kadar virüs gibi zorla arama motorunu arama sayfasını kendi sitesine yönlendirse de bu zırtapozu kaldırmak için yine kendi sitelerinde bir yönerge vermişler.

  http://portalsepeti.com/uninstall.htm
  eğer yukarıdaki linkteki çözüm işe yaramazsa regedit'i kullanmanız gerekiyor. kısaca anlatmak gerekirse regedit'e girip ctrl+f'e basarak birleşik olarak "portalsepeti" keyword'ünü girin. ve sonra f3'e basarak karşınıza çıkan bütün eşleşmeleri teker teker silin. bende sadece bu şekilde bile çözüldü.

  ayrıca burada birkaç farklı yöntemle çözüme ulaşanlar da mevcut; http://forum.donanimhaber.com/m_70072757/tm.htm
 3. allah belasını versin nerden bulaştıysa silinmiyor bu. chrome'u silip baştan yükledim yine varsayılan arama sağlayıcısı görünüyor. ne regedit ile çözülüyor ne de kaldırmakla. şikayet edicem sizi gazeteye yazıcam!!
 4. sistem geri yükleme ve format atma dışında kurtulmanın imkansız olduğu orospu çocuğu oluşum.
 5. ne denediysem nafile. sistem geri yükleme ile kurtuldum.

  bu virüsün sahibine not düşmek farz oldu: zamanımdan çaldın, akşam akşam uyuz ettin, senin de, yedi ceddinin amına koyim orospu çocuğu!!!

  not: boşa zaman kaybetmeyin, sistem geri yükleme yapın, ya da format atın kurtulun.