şükela:  tümü | bugün
 • nerden çıktı anlamadım ama bu sabah mozilla firefox'umun açılış sayfası olarak karşıma çıktı kendileri. bir nevi google chrome şeysi gibi. birçok sayfanın kısayol linkini bünyesinde barındırıyor. lakin kadınlar kulübü bile var da ekşi sözlük yok! koyacak başlık bulamadılar ellaaam!

  http://i.imgur.com/wwj8l.png
 • nod32 kurayım derken kendi elimle inndir.com'dan yükledim bu şerefsiz casus yazılımı. saatlerdir nerede diye arıyorum bulamıyorum. internet explorer, google chrome ne varsa açılış sayfası yapmış kendini ve yönetici izni olmadan kaldırtmıyor. hatta yönetici izni olduğu halde bile kaldırtmıyor!!! düzeltmek için saatlerimizi yedi, chrome'dan kurtardık. internet explorer ne yapsak da bu rezil siteye açılış sayfası olarak gidiyor. en sonunda sildi internet explorer'ı arkadaşım. deli oldum bilgisayar başında.

  forumlar bu illetten kurtulmaya çalışanlar ile dolu. kaldırmayı deneyip de kaldıramayan herkesin ağzından ortak dökülen şey;

  ticari itibarına sıçtıklarım.

  dolaylı olarak inndir.com. senin de...
 • her ne kadar virüs gibi zorla arama motorunu arama sayfasını kendi sitesine yönlendirse de bu zırtapozu kaldırmak için yine kendi sitelerinde bir yönerge vermişler.

  http://portalsepeti.com/uninstall.htm
  eğer yukarıdaki linkteki çözüm işe yaramazsa regedit'i kullanmanız gerekiyor. kısaca anlatmak gerekirse regedit'e girip ctrl+f'e basarak birleşik olarak "portalsepeti" keyword'ünü girin. ve sonra f3'e basarak karşınıza çıkan bütün eşleşmeleri teker teker silin. bende sadece bu şekilde bile çözüldü.

  ayrıca burada birkaç farklı yöntemle çözüme ulaşanlar da mevcut; http://forum.donanimhaber.com/m_70072757/tm.htm
 • 2 gündür bilgisayarımdaki bütün internet tarayıcılarıma musallat olmuş -sanırım- virüs. virüs diyorum da eset herhangi bir sorun bulamadı. bütün tarayıcıların arama motoru seçeneğini "search.portalsepeti.com" olarak ayarlıyor, tarayıcı ayarlarından da değiştirmek mümkün olmuyor. tarayıcıları elimden geldiğince ardında kalıntı bırakmadan silip tekrar yükledim, yine gitmedi tipini sevdiğim. anlayan, bilen bir yardımcı olsun hele.

  ekleme düzenlemesi: www.portalsepeti.com adresinde nasıl kaldırılacağı anlatılmış. bunu deneyince düzeliyor ilk başta. ama bilgisayarı kapatıp açınca geri geliyor namussuz.
 • bugün beni tam 2 saat uğraştırmış zımbırtının baş kahramanı olan site. şimdi bu şirkete bi şey diyemiyorum ticari itibar, gg falan lakin ki tarayıcılara bu şekilde bulaşan boku yazan kodlayan insanın ben ta anasını sikeyim. yok yere kaç saatimi aldı orospu çocuğu. şimdilik chrome için regedit'den fazla yerleri silerek kurtuldum, zaten pc benim değildi benim olsa formatı çakardım. uzaktan bağlantıyla bu kadar oluyor.
 • sülük gibi yapıştı bu.istediğin yerden sil regeditten "iyi123" , "portalsepeti" , "nevegaki" , "nevaki" gibi uzantılarını herşeyi sil. bilgisayarı yeniden başlatınca geri geliyor ve yandex hariç tüm tarayıcılarımın anasayfası oluyor. öyle güzel şeyler söylüyorum öyle şeyler ki ...
 • format atmadan kurtulmanın imkansız olduğu virüstür.
 • amını yolunu siktiğim. illet gibi bulaştı bilgisayara.
 • sistem geri yükleme ve format atma dışında kurtulmanın imkansız olduğu orospu çocuğu oluşum.