• ne derece dogrudur bilinmez,en kötü ihtimal ben anlatanların yalancısı olurum.

anfide sınav olmaktadır,profesör de amfide turlamaktadır.sınavın ortalarına dogru arka sıralardan muhtemelen sadece bu ders yüzünden okulu bi-kaç yıl uzatan bir bayan ögrencinin sesi anfideki tüm ögrencilere en ilginç sınav tecrübelerinden birini yaşatır;
    ögrenci:
    -lan bu dersten geçmem için illa sana vermem mi gerekiyor bee
    (ölüm sessizligi)
    profesör:
    -sen bu dersten geç ben bütün anfiye verecem*
  • 4-5 sene sonra karşılaşılan bir profesör ile yaşanınca, bolca güldürüp, pes dedirtenleri de vardır.. şöyle ki :

- merhaba hocam, nasılsınız?
    - aaa hatırlıyorum ben seni, iyiyim iyi.. sen okula mı döndün?
    - evet hocam, master'ı bitirmeye çalışıyorum.. bu arada gerçekten hatırladınız mı hocam?
    - tabii ki.. sen çalışkan bir kızımızdın, nasıl unuturum?
    - vallahi şey.. pek değildim hocam, karıştırıyor olabilirsiniz..
    - yok yok sensin ya.. (kendinden emin) çalışkan değildim diyorsun ama önde otururdun sen her derste..
    - hımm yok hocam, önde oturmazdım pek..
    - ama 4 senede bitirmiştin değil mi?
    - şey.. hocam 5'te bitti okul..
    - (gülüşmeler) hayda!! (bu da mı gol değil ha söyleyin bunu da mı atamadım bakışıyla) ama bak hatırlıyorum, benim bütün derslerimi ilk alışında vermiştin hep, değil mi?
    - hocam şimdi vereceğim yanıt üzerine, başka bir soru gelecek.. gelin ben bu soruya "evet hocam, ilk alışta vermiştim hepsini, hatta aa ile" diyeyim ve sizin kafanızdaki gibi kalayım.. olmaz mı?
    - (pek bir gülüşmeler) olur olur.. hah bak işte akıllıydın, bunu doğru tutturdum!

pes!
  • ekonomi dersinde
    ogrenci- hocam insan da sermayeden sayilir mi?
    profesor-sayilmaz evladim. aslinda insandan sermaye olur ama o zaman senin pezevenk olman lazim.
  • - hocam yaw, ben âli paşa'yı ali paşa sanıyodum, meğersem âli'ymiş.. kitap da güzel bu arada, dün verdiğiniz...
    - evet, o âli paşa. zaten o a'lardaki şapkaları kaldıran götvereni bulup delmek lazım..
    - peki hocam.
  • öğrenci derste mütemadiyen profesörün sözünü kesip, "ama şu da var. bu da var" demektedir.
    hoca defalarca, "bu konuya geleceğiz. azıcık sabır" diye çocuğu uyarır.
    çocuk, her seferinde yanındaki arkadaşına dönüp gülmekte; "hocayı nasıl bozdum" der gibi bakmaktadır.

hoca sonunda çocuğun yanına gider, omzundan tutar ve şu fıkrayı anlatır:

birgün kargayla eşek uçağa binmiş. uçak havalandıktan sonra karga önündeki servis düğmesine basmış . hostes gelmiş ve:
    - buyrun efendim ne arzu etmiştiniz? diye sormuş.
    karga:
    - yok bir şey! demiş.
    hostes sormuş:
    - peki neden düğmeye bastınız o zaman?
    karga:
    - hiiiç. puştluk olsun diye!!!
    hostes kızıp gitmiş. kargayla eşek duruma çok gülmüşler.
    karga eşeğe bakıp bakıp, nasıl da bozdum hostesi diye havalara giriyormuş.
    birazdan karga yine düğmeye basmış. hostes gelmiş ve:
    - buyrun efendim ne arzu etmiştiniz? demiş.
    karga "yok bir şey!" demiş. hostes sormuş:
    karga cevaplamış:
    hostes yine kızmış ve gitmiş. kargayla eşek yine çok gülmüşler. az sonra bu sefer eşek kendi önündeki düğmeye basmış. hostes gelmiş ve:
    - buyrun efendim ne arzu etmiştiniz? diye sormuş.
    eşek "yok bir şey!" demiş. hostes sormuş:
    eşek cevaplamış:
    hostes bu sefer çok kızmış. pilotun yanına gitmiş ve durumu anlatmış. pilot:
    - ikisini de atın gitsin! demiş.
    tüm personel birlik olmuş kargayla eşeği aşağı atmışlar. tabii karga hemen kanat çırpıp uçmaya başlamış . eşek ise taş gibi düşüyormuş. karga seslenmiş:
    - eşek kardeş uçsana!
    eşek:
    - eee! benim kanadım yok ki! demiş.
    bunun üzerine karga da demiş ki:
    - kardeşim! madem kanadın yok niye puştluk yapıyorsun?...
  • pediatri vizitinde, profesör stajyerle beraber hastaları gezmektedir. dört yaşlarındaki bir hastanın akciğer röntgenini eline alır. çocuğun röntgeninde pnomöniye benzer anormallikler görülmektedir. profesör stajyerlere döner ve sormaya başlar:

p : çocuğun akciğerlerindeki bu görüntüye neden olan etken ne olabilir?
    ö1: hocam, spreptokokus pneumonia ya da haemophilus influenza olabilir.
    p : evet, başka ne olabilir.
    ö2: virüsler olabilir hocam.
    p : evet, başka.
    ö3: staf aureus olabilir hocam.
    p : evet, başka başka ne olabilir.
    ö.ler : ....
    p : başka ne olabilir. üretin bir şeyler.
    ö4: (gayet kısık bir sesle) hocam mesleki maruziyet olabilir.
    p : he evet, aferin. bu çocukta 20 senelik maden işçisi olduğu için, kömür pnömökonyozu gelişmiş. çık dışarı...
    **
  • öğrenci: hocam notların toplamı 140 yapıyor.
    prof: sanki 140 alacaksın........
  • biyoloji bölümünde fizikten nefret eden bünye fizik sınavına hiç çalışmadan girmiş, test olan soruları usturuplu şekilde atmış ve oldukça başarılı bir şekilde tutturmuştur;

- hmm 90 almışsın. ancak dikkatimi çekti, kağıtta en ufak hesaplama yapmamışsın... nasıl oluyor bu?*
    - şey hayalgücü sayesinde hocam.
    - nasıl yani?
    - şimdi siz sormuşsunuz. şu ağırlıkta bir kütle şu hızla atılırsa nereye düşer. sınav sırasında hayal dünyasına daldım ve sözkonusu cismi elime alıp söylediğiniz hızda fırlattım. düştüğü yeri de göz kararı tespit edip en yakın seçeneği işaretledim. diğer bir soruda cismi uçurum kenarından bıraktım ve saat tuttum, güm diye ses gelince kaç saniye geçtiğini hesapladım.
    - sende de ne hayal gücü varmış böyle yaw.
    - mecburiyetler hayal gücünü geliştiriyor hocam.
    - neyse, hayırlı olsun diyelim o zaman.
  • profesore cevap verılmez ne dese dogrudur...

p-evet cocuklar bu oligopol piyasaların yapısını kim kısaca ozetliyecek?
    ö-...
    p- cocuklar daha gecen hafta anlattım di mi cevap bekliyorum!
    ö-...
    p-adamı sinir etmeyin konuşun yaaa, yanlısta olsa soyleyın bısıler!
    ö-...
    p-.rospu cocukları!!!
    ö-...
  • -hocam sizden aldığım ikinci dersimden 100 beklerken bütünlemeye kalmışım???
    -evet kağıdın iyiydi ama...
    -ama???
    -benim bir dersimden kalan ikincisinden de geçemez!!
    -hö? (mavi ekrannnn!!!)
hesabın var mı? giriş yap