• son zamanlarda katılıp katılmamakta kararsız kaldığım önerme.

üniversite hayatım boyunca takıldığım konularla ilgili hocalarıma danıştığımda onu kendin araştır bunu şurdan bul gibi cevaplar aldım. bu cevapları aslında öğrenciyi kendi kendine araştırması, doğruya kendisinin ulaşmasına teşvik ettiği ve bilginin bu şekilde daha kalıcı olacağını düşündüğüm için destekledim. fakat bir çok sınav sonrası hocaların kendi sorduğu soruların çözümlerini anlatırken bile zorlandığını, derslerde sadece not kağıtlarından yazıp geçtiğini, tezlerde sadece yapın gelin görelim tavrını gördüm.
  • burhan kuzu gibi kalifiye proflarımızın olduğu bir ülkede katılmadığım çıkarımdır. o kadar halktan biri ki kahvedeki adam gibi tartışıyor. bu samimiyeti başka ülke proflarında bulamazsınız.
  • bazı profesörlerin cahil olduğu gerçektir. ama çoğu derken ne kastediyorsunuz, nasıl bir mekanizma ile ölçtünüz bir söyleyin de biz de inceleyelim argümanınızı.
  • kısmen katıldığım önerme:

1- bir dönem profesörleri hakikaten boş. bunlara unvanları zamanın 12 eylül yönetimi tarafından resmen dağıtılmıştır.bunların içinde bugün 80 li yaşlarda öğrenci karşısına geçip kitabı açıp okuyan ve 10 yıldır aynı soruları soranları biliyoruz. araştırmadım ama bunların bazılarına ne şekillerde artık profluk verildiyse unvanları ‘prof dr’ değil de ‘prof’ dur.

2- ancak bir de hakiki proflar vardır ki bu adamların çağları hiç bir zaman bitmeyecektir. kendileri her dönem elleri öpülesi bilin insanlarıdır

edit: entry sonrası yeşillendiren arkadaşlar sanatta yeterlilik alanlarda dr ünvanı olmadan doğrudan prof ünvanı olduğunu yazmışlar.benim kastım onlar değil. örneğin hukuk fakültelerinde çokca vardır bunlar
  • daha önce de sanırım bir yerlerde yazmıştım ama yine de yazıyorum . özellikle son 15 yılda prof ve doçent olanların incelenmesi gerekiyor. 'hz. nuh cep telefonu ile oğlunu aradı' diyen yrd. doç. dr. var bu ülkede .varın gerisini siz düşünün.
  • "cahillik ne güzel....herşeyi biliyorsun" düsturuna uygun hareket ettiklerinden.....prof oldum ben her şeyi biliyorum....hiyahoh....!
  • ayda 500 lira ek ders ücreti alacağım diye birbirini yiyen taşra hocaları ve tartışma programlarına çıkıp siyasi taraf olmak adına alenen saçmalayanları düşünürsek doğru önerme. çoğunun uluslararası itibarlı dergilerde tek bir yayını yok.
  • hangi ülkede hangi eğitimle yetiştiğiyle doğru orantılıdır.
  • entelektüel olanların demir parmaklıklar arkasına zorla itildiğini biliyor olmak, akademisyenligin bilgi ile değil dayı * ile olunduğunu görmek ve göremediğimiz kadar çok şeylerin de var olduğunu biliyor olmak bu başlığın * doğru olduğu sonucuna varmaktır.
hesabın var mı? giriş yap