şükela:  tümü | bugün
 • gmt-8 şeklinde dönüştürülebilen, zaman standardı, pacific standard time.. amerika'nın batı yakası kullanıyo bunu, kaliforniye felam dermişim (bkz: est), (bkz: cst), (bkz: mst).....(bkz: utc)
 • microsoft outlook da klasorlerin yedeklenmesi amaciyla kullanilan extension. birden fazla bilgisayarla calisilmasi durumunda network uzerinde share edilmis bir pst dosyasi her bilgisayardan inbox iniza contact lariniza ve bilumum outlook folderlariniza ulasmanizi saglar. ayrica bir exchange server kullaniyorsaniz inboxiniz limitli ise mailleri pstnize deliver ettirmek suretiyle bu limitin hic dolmamasini saglayabilirsiniz.
 • ks.provincial sales tax
 • kendi kendine bozulma yetisine sahip bir dosyanın uzantısı. bilmem kaç tane tool vardır bunu recover edebilmek için ama daha işe yarayanını görmedim.
 • ks. pasartesi
 • ks. polymer science and technology. odtü ve itü de yüksek lisans ve doktora programları bulunan bölüm.
 • outlook 2003'ten önceki sürümlerde, boyutu 2gb civarına ulaşan pst dosyalarının çozutmaması mümkün değildir. office kurulumu sırasında gelen scanpst gibi inbox recovery toollarla genelde yüzde 90'lık başarıyla mailler kurtarılır. bu yararlı aracın, 2gb'ı aşan pst dosyalarında çalıştırılabilmesi için öncelikle bozulan dosyanın üstten alttan biraz kırpılması gerekir. bunun için de http://www.microsoft.com/…da602e&displaylang=en linkinden gerekli program indirilebilir. genelde 20-25mb lık bir kırpmayla bir kaç mailden feragat ederek kalan maillerinizi kurtarabilirsiniz. özellikle büyük boyutlu pst dosyalarında kurtarma işlemi donanıma da bağlı olaraktan ortalama 1-6 saat arası sürebilir. ancak şu da var ki gerekli yamaları kurulmamış outlook sürümlerinde, kurtardığınız pst dosyasını ilk açışınızda sorun olmayacak ama bir dahaki sefere çok büyük ihtimalle dosya yeniden bozulacak ve outlook tarafından açılmayacaktır. bu nedenle bozuk pst dosyasının içeriğini arşivleyip bir kaç pst dosyasına bölmek sizi tekrar saatlerce sürecek kurtarma prosedürlerinden kurtaracaktır. outlook 2003'ten itibaren genelde bu tarz sorunlara pek rastlanmaz, rastlansa bile outlook otomatik bir kurtarma prosedürü uygulamaktadır dosyayı açarken.
 • bilhassa erkekler arasında , mail konusu yazılırken ya da telefonla mesaj atılırken cümleye giriş ve mevzulara dalış bakımından * (bkz: slm nbr),(bkz: naber nasılsın) den sonra yeni trend olmuş bir seslenme biçimidir.
  erkekler arasında hızla yayılması ise enteresandır.
  (bir günde 4 ayrı kişiden pişt gelir mi ayol ? * *

  (bkz: pışt)