şükela:  tümü | bugün
 • daha ilk seferinden 3000 parçalık guernica'yı alarak puzzle intiharımı gerçekleştirdim sanırım.
  kedili bir evde o puzzle'ın öyle bitmeyeceğini anlamam çok sürmedi, gittim bir de puzzle halısı sipariş ettim.
  birkaç yıl benden haber alamazsanız merak etmeyin artık.
 • yapboz değildir.

  3000 parçalık puzzleı yaptıktan sonra boz bakalım neler olacak!?!?!
 • çok pahalı bir alışkanlık. kendisi ayrı para, çerçevesi ayrı. bir başladım mı bırakamadığım için en fazla 2-3 günde bitiriyorum, götüme giriyor cidden. boyun ve bacak ağrısı da cabası. ama güzel mi güzel, kafamı boşaltıyor mu, evet. eksik parça olursa kafayı yedirtir, orası ayrı ama son yaptığım iki puzzle'da da ikişer parça artırdım, sevinçliyim.
 • yaparken insanı kendi kendisiyle konuşmaya sevk eder.
  'bu değil, bu değil, bu hiç değil' çoğu zaman da edilen küfürlere hiç değinmeyeceğim.
 • hastası olduğum oyun.

  salonumun bir köşesinde puzzle yapmak için kullandığım büyük bir sehpa var. önüne attım minderleri, 2000 parçalık puzzle kardeşi yaydım üzerine, gelip gidip uğraşıyorum.

  yalnız bazı teknikleri bilmeniz lazım bu işe soyunmadan önce. mesela başlangıcı kenar parçalarını bulup çerçeveyi oluşturarak yapmanız iyi olacaktır. sonra parçaları renklerine göre tabaklara ayırıp, uygun bölgelerde denemeniz işinizi kolaylaştıracaktır. bir de kulak sayısına göre de kendi içlerinde sınıflandırırsanız tadından yenmez. hatta kulak sayılarına göre sınıflandırdıklarınızı da yatay ve dikey olmak üzere ikiye ayırırsanız ballı lokum!
 • insanda takıntı yaratan birşey bu.hastasıyım da elden birsey gelmez.elime geçen para ile ilk puzzle alıyorum deli gibi.he bu puzzle olayından kim karlı cıktı derseniz arkadaşlarım.

  şimdi alırsın ikibin parçalık puzzle'ı kimi zaman şehir kimi zaman tablo kimi zaman natürmort eserlerin bulunduğu puzzlelardır bunlar.it gibi kasa kasa yaparsın tamamlarsın.çerçeveletirsin odam da yaptığım puzzleların yanına asayım dersin ama işte arkadaşların gelir beğenir sen de kırmak istemediğinden verirsin.

  kafa dağıtmak için,eğlenmek için,zamandan kendini soyutlamak için güzel bir uğraştır.şimdi en son aldığım puzzle şu bakalım ne zaman bitireceğim kim gelip bunu elimden alacak hayırlısı.

  http://www.educaheidi.com/…lar/listele-12000-81417-
 • kafa dağıttırgaç, zaman geçirttirgeç.
 • bol vaktin varsa, bi de şöyle büyükçe ve çok sık kullanılmayan bi masan*, alacaksın yanına kahvenle sigaranı, koyacaksın masaya 2000-3000 parça puzzle kutusunu...önce kutunun üstündeki resme bakıp bi sindireceksin, bitirdiğindeki halini kafanda canlandırarak...sonra kutuyu açıp, içindeki poşeti kesip* bütün parçaları masaya yayıp kenar parçalarını ayıracaksın...

  kimisi daha başlangıçta hem kenar parçalarını hem de renklerine göre grupları ayırmaya başlar ama yooook, ben şahsen o kadar sabırlı diilim...çabuk başlıyım telaşıyla önce ve sadece kenarlar...ama o kenarları tamamladıktan sonra da bi mutluluk, bi huzur*...sonra gün be gün, yavaş yavaş parçaları koyarken ne dert kalıyor ne tasa ne de zaman kavramı...parçalardan başka hiçbişey düşünmüyosun zaten...bi de çok önemli bi iş yapıyor/yapmış olmanın huzuru da cabası*...

  gerekli koşulları sağlayabilen herkese şiddetle* tavsiye ederim...ben ara ara özlüyorum o boş vakitleri ve o büyük masayı...*
 • nasıl bir manyak olduğunuzu içten içe bildiğiniz halde, size bir kez daha hatırlatan hobimsi.

  binlerce kez 'o köşe benim köşem!' diyip yarım bıraktığınız köşeyi, siz evde yokken tamamlayan ev arkadaşınız odadan çıktığında, onun yerleştirdiği parçaları dağıtıp kendiniz tamamladığınız hobimsi.

  elli kere dedim o köşe benim diye, üç tane daha var git o köşeleri yap sen de. hıh.
 • sıkıntılı günlerde sakinlik ve huzur veren nadir şeylerden biridir. temmuzdan bu yana 7 ayrı puzzle, toplam 8500parça yapmışım. nihayet senelerdir hayalini kurduğum ama bir türlü almaya cesaret edemediğim/alamadığım, bunu bilen nişanlımın bana alıp hediye ettiği* guernica 3000 parçayı açtım az önce. çok mutlu ve heyecanlıyım. bakalım ne kadar sürede bitirebileceğim çok merak ediyorum.
  bunu da bitirince kendimi puzzle'ların efendisi ilan edip, sonrasında da dünyanın en büyük puzzle'ı olan 32000 parçalığı sipariş edip delirmeyi planlıyorum.