• bugün büyük bir acıyla zorunlu olarak insanlığa döndüğü ender zamanlardan birisini yaşamaktadır. kısacası bugün ve bir kaç gün daha insan olan ve buna uygun davranılması gereken kişidir. ha eminim kendisi, acısı belki de dinmeden o eski vahşi tavrına dönecektir. aksini beklemek saflık olur. ama o bugün insan.

edit: işte insan olduğu an: http://video.milliyet.com.tr/…ari-pfhxchllnmyv.html
  • bugün, yalnızca "başın sağolsun" denmesi gereken kişidir.

başı sağolsun...
  • annesini kaybeden kisi. allah rahmet eylesin, bu konuda soylicek baska bisi yok.

benim asil merak ettigim acaba suat kilic, tenzile erdoganin cenazesine katilip, ne kadar uzuntulu oldugu konusunda aciklamalar yapacak mi? malum suat kilic, trafik kazasi sebebiyle olsa bile yasli bir insanin olmesini gayet dogal ve normal karsilamakta.

bakalim ortaliga cikip "arkadaslar ne var bunda, yaslilik sebebiyle oldu kadincagiz" diyebilecek mi?
  • artık anasını alıp gidemiyecek kişidir. *
  • şu anda kendisinin günahları ile aziz olmaya gerek yok.* merhume annesine allahtan rahmet, kendisine ve tüm aile fertlerine sabırlar diliyorum.
  • bugün acının en alasını çekmiş insandır. memlekette nice analar evlatlarını toprağa gömüyor anne acısı çekmişsin çok mu? o şehit anneleri her allah'ın günü ölüyor.
  • bugün annesi ölmüş başı sağ olsun diye giriş yapayım.

dün 6 saatlerinde beşiktaş'a gidecektim. kabataş'tan çıktım yola, otobüsle gidiyorum araba filan yok altımda, iyi ki de yok.
    hacıabilerim ben dersane için 2 sene beşiktaş'a gittim seneler önce. o beleştepenin oralardaki düzenleme olmadan çok önce de bilirim o yolun tıkanıklığını. maç günleri, cumartesi geceleri ne olduğunu.

ama dün farklı bir şey vardı. kabataş'tan stada kadar 40 dakikada filan geldik. oraları bilmeyen için söyleyeyim yol 1 km filan. inanılmaz bir hengame, şoför onla bunla kavga ediyor yolda, tam sinir harbi.

ve o milli saraylar idaresinin oraya kabataş'tan 1 saatte ulaşınca (bilmeyenler için söyleyeyim 2 km filan) yol ortasında sadece 1 şerit geçsin diye yan park etmiş bir polis arabası, biraz ileride 3 otobüs dolusu polis memuru, arkada da ucu saraçhane'ye kadar uzanmış olduğunu düşündüğüm aksaray-beşiktaş arası trafikte mahsur kalmış binlerce insan vardı. hepimiz esas duruşta.

neden;
    yüce başbakanımız çalışma ofisinde çalışıyor ve çıkmasına az kalmış, normal insanlar gibi trafikte bekletilmemeliymiş, şehrin en işlek noktasında çalışmasa ölüyormuş. camı açtık, polise neden trafiği kapattınız diye bağrdı herkes; güvenlik dediler. dün yaptığınız gibi binlerce insanı 1 kişi çalışacak diye (ya nasıl bir çalışma lütfen biri anlatsın) mağdur edersen olmaz.

akp çok dikkat eder aslında. sosyal yardımlar, bayram, seyran kaçırmaz. başarısı yerel idarelerin insanın gözüne hoş gelecek şekilde yaptığı hizmetler. mikro düzeyde iyi insan ilişkileriyle ülke yöneten kişilerin nasıl böyle bir hata yaptığını anlamıyorum. her zaman bekletilme olayını duyan, dün de yaşayan biri olarak 1 otobüs dolusu insanın size ettiği küfürleri buraya yazsam soluğu silivri'de alırım.

yapmayın etmeyin.
    beşiktaş durağında olayı bilmeden otobüs niye gelmiyor diye bekleyen yüzlerce kişiyi düşünün.
    10 saat çalışıp evine gidemeyen insanları düşünün.
    yanımızdan ters yönde gitmek zorunda olan ambulansın içindekini düşünün.
    belki de o öldü ve sizin rahmetli anneniz gibi haber de olmadı, işte onu düşünün.
    yapmayın etmeyin.

edit: seneler sonra düzelttim bazı ifadeleri çoluğum çocuğm var ne olur ne olmaz.
  • empati bile kuramadigim insan. keske bu derece hissetmemi saglamasaydi.
  • annesi ölmüş insan, allah rahmet eylesin falan da, yazmışsınız sayfalarca, artık hayata şöyle bakar böyle eder diye. nacizane gözlemimdir şu hayatta, haris (hırslı) insanlar yaşadıkları dünyevi acılardan sonra daha çok bilenirler. daha agresif olurlar. görün de bakın.
  • annesinin ölümüyle sözlüğün, amacından sapıp facebook duvarına dönüşmesini sağlamış kişidir.
    bir rahmet dilemeden geçmeyin, doğum gününü de takip edin kaçmasın.

(bkz: tespit insanı)
hesabın var mı? giriş yap