• referandumda hayır diyecek bir ton insan rte ye oy vereceği için yalan olur o plan.
  • erdoğan ilk seçimde %50'nin altında kalırsa bir başkasının başkanlık koltuğuna oturacağını düşünen yazar zırvası...
    aranızda hala getirilmek istenen sistemi anlamayanlar var. mevcut oy dağılımıyla erdoğan'ın ilk seçimde %50'nin altında oy alması yüksek olasılık ama erdoğan dışında bir cumhurbaşkanı seçilmesi imkansıza yakın!
  • sana da hayır'lı işler dostum.

evet demek için getirilerinden bir argüman oluşmayınca, böyle boş vaatler, hayal satmalar, varsayımlar, ihtimaller giriyor devreye haliyle.
    hem hayır verip hem de sayın cumhurbaşkanımıza -başkanlık geldiği takdirde- oy vermemek daha hayırlı olacaktır.

bak şurdan siktir git

edit: en yaratıcı ve sağlıklı fikir için bilgi sahibi olmak, bu bilgiler ışığında karar vermek için tıklayınız
  • biz de bunu yedik :)

yahu tamam tek haneli ıq sahibi olabilirsin temsil ettiğin güruh gibi ama karşında bunu yiyecek bir kitle yok !

ama aksi mümkündür. şimdi birisi çıkıp "tayyip erdoğanı desteklemek için hayır diyoruz dostlar ! eğer evet çıkarsa tayyip erdoğanın yetkileri kısıtlanacakmış !. böyle ohal sayesinde başkanlıktan daha güçlü devam ediyor. bu yüzden benim oyum hayır" dese buna inanıp hayır diyecek binlerce kişi vardır !

aklı sıra "chpyi protesto etmek için oyu ampule bastıktan sonra chp'ye ve hdp'ye nah yazalım" modundaki trollemeyi yapıyor dingil.

yemezler oğlum yemezler. böyle saçma çabaları gördükçe daha da inanıyorum akepenin kendi yaptırdığı anketlerde bile hayır önde gidiyor ki paralı trollere böyle görevler veriyorlar.
  • benim de yakın zamana kadar düşündüğüm opsiyondu.

dürüst olmak gerekirse referandum paketinin içeriği o kadar da anti-demokratik değil. hatta uzun vadede akp'siz bir türkiye kurulması adına çok faydalı bulduğum noktaları da var. (bunlar başka bir entry konusu olsun).

ama ben yine de "hayır" oyunda karar kıldım. çünkü fark ediyorum ki referandum aslında sadece referandum demek değil, aynı zamanda kazanan tarafın "psikolojik üstünlüğü" elde edeceği bir mücadele. kim kazanırsa, rüzgar daha çok onun lehine dönecek ve o güçlenecek.

yoksa "başkanlığa evet, erdoğan'a hayır" diyenlerdendim ben de.
  • rte nin eninde sonunda bir fani oluğunu düşündüğümüzde mevcut akp seçmenini bu denli 15 yıl süpürebilecek biri yok akp de. korelmis adlı yazarın söylediği doğru . düşünsenize kemal kılıçdaroğlu ve devlet bahçeli den bağımsız cumhuriyet halk partili ya da miliyetçi hareket partili bir cumhurbaşkanı.

bence gayet mantıklı.
  • bu aktroller ciddi ciddi kendilerini zeki sanıyolar ya,çok gülüyorum. ya arkadaş zorlama istersen yediremezsin...
  • (bkz: başkanlık sistemi referandumundan hayır çıkması/@efe)
    bu entrynin sonunda boyle bir hesaba kollektif olarak girmek imkansiza yakin demistim. e dogru demisim gibi gozukuyor.
hesabın var mı? giriş yap