• bakın, regl olmak da sıçmak da doğal eylemlerdir. birisi üremeyle ilgili kadın vücudunda, diğeri ise sindirimle ilgili hem kadın hem erkeklerde gerçekleşir. ama sıçtıktan sonra tuvalet kağıdını şöyle siliyorum diye anlatmak ile regl dönemi maceralarını paylaşmak benzer şeyler. ikisi de anlatılabilir, ama kimseyi iğreniyor diye ötekileştirmeyin. kadınlar biraz alıngan olmasın yani bu konularda.

denmiş ki, erkekler işte cinsellik içerikli muhabbet edince oluyor da bu mu olmuyor. arkadaş kıyasladığın şeye bak, erkeklerin cinsellik içerikli muhabbetini kadınların cinsellik içerikli muhabbeti ile kıyasla çok istiyorsan. ama bu ayrı bir fizyolojik durum. kafalarınız çok karışık. regl olunca çift don giyiyorum diye ekşi'de başlık tabii ki açabilirsin, ama insanlar ıyy iğrenç falan dediğinde de işi hemen kadınların doğal olayından nasıl iğrenirsine bağlama. bok da doğal, çiş de doğal. sürekli anlatıyor muyuz?
  • iskenderiyeli hypatia kendisiyle evlenmek isteyen adamı kendisinden soğutmak için regl bezini hediye etmiş. tepkileri görünce aklıma o geldi. fındık kadar am için kafayı yiyosunuz, hepiniz bakire kız bekliyosunuz da regl muhabbetinden neden bu kadar tiksiniyosunuz? cinselliğe dair pek çok şeyden daha temiz olay. ılık götlüler sizi.
  • bloody mary diye kokteyli var akılma geldi ne alakaysa
  • ilk regl olduğum yıllar yapardım ben bunu. çünkü okuldaki bütün kızlar öyle yapardı. ben de normali o zannederdim. normal külot üstüne boxer tipi bişe. valla dünyanın en rahatsız şeyi falan olabilir bu. bi ara nasıl olduysa isyan edip giymeyi bıraktım, hatırladıkça kendimi öpesim gelir.
  • tarihte bugün'de görüp öylesine girdiğim bir entry'e bu kadar hakaret içeriği gelmesine şaşırsam da beni daha çok şaşırtan #66833857 şu tarz kadınların girdiği entry'ler. uzun uzadıya gelen cümlelerin altında tek bir mana var o da "ben kadının hasıyım. en iyisini ben biliyorum. bana gelin." kadınlığa giriş için ben de bir tavsiye vereyim. dünyada milyarlarca kadın var ve hepsinin regl dönemi, kanamaları, kanama düzeyleri ve günleri, kullandıkları yöntemler vs. birbirinden farklı ve biz birbirimize tercihler üzerinden hakaret ederek değil birbirimizi anlayıp saygı göstererek yardımcı olabiliriz. hele ki erkeklerin bitmek bilmeyen 31 geyiklerini anlattığı şu platformda bir kadına böyle bir entry girdi diye "orospu" deniliyorsa ve üstüne sen bu entry'i girebiliyorsan o kadınlık filan değildir.

gerçekten şu entry'deki alt metinleri inceleyip uzun uzadıya bir şeyler yazmak istedim daha sonra değmeyeceğini anladım ama isteyenler için özet geçeyim:

ofisim(!)
    ağda(aylık),
    tampon denilince "aaay bekaretim" diyip gözlerini faltaşı gibi açan diğer kadınlar
    gratis maceları(bakımlıyım)
    gece yatmadan duş(bakımlıyım +1)
    reglden önce gelen libido artışını kaçırmayalım diy mii (oh bu konuyu da sıkıştırdım lay lay lay)
    kendi kadınlığınıza saygınız yok mu!!!!!!! ( en iyi kadın benim)
    kadınlığa giriş 101 (en iyisi ben ben ben!!)
    kendinizi sevin ( iki külot giyenler kendini sevmiyor??? hlgh)

ay yok devam edemicem galiba. şöyle basit bir konudan nasıl prim çıkarmaya çalışıyorsunuz hayretle izliyorum. devam.
  • bi kadın, iki don giyiyo diye, bi sürü afrodit tüü kaka demiş.... yahuuu kafayı yemiş ve hep söylediğim gibi çoook sıkıcısınız sevgili hemcinslerim....

çift don, çok faydalıdır. o pedin giydinten on dk sonra yanlara doğru kabararak cildimde yarattığı kaşıntıyı ve pişiği engeller....
    her ay regli olmaya bayılıyorum.
    regli iken her önüme gelene regliyim üstüme gelmeyin demeyi pek seviyorum....
    arkadaşlarımın ortasında pat diye ped sorarım , isterim bu konuyu fısıltıya çevirmeye acayip gıcığım...

çok yoğun çalışıyoken inanın her saat başı ped değiştiremiyorum ve hatta dalgasını geçerim. kıçımdaki ped tarihi eser oldu, amk işi bitmedi. bi soluklanamadım diye veryansın ederim....

burda temizlikten atıp tutan bi çok hemcinsimin pislik bi kafaya sahip olduğunu düşünüyorum. ofislerde hep kadın tuvaletleri leş gibidir... eli kirlenmesin diye sifona basmazlar, klozeti temizlemeyip ayakta işeyip hef yanı çiş yaparlar, pedlerini öyle ulu orta katlamadan atarlar, klozete peçete sererler yere düşenleri alıp çöpe atmazlar. kapıları ayakla açıp, ayakla kaparlar, her yan ayak izi olur. kağıt havluları tomarla tüketip günün yarısında bitirirler.....

velhasıl bi kadın olarak sevmiyorum adriana lima tadında görseli olup, bok gibi kalbi ve ruhu olan kadınları... çift don giysin yada giymesin yeterki toplu kullanım yerlerinde o pis bencilliğine hijyen demesin. diyenlerde siktirsin gitsin.
  • vay arkadaş. üç beş mesaj okudum, geçici olarak cinsellikten soğudum.
  • yorumlar iğrenç...
  • bu ne böyle yeni bir kıta keşfetmiş edasıyla... biraz gerçek bilgi verelim o zaman; naylon pedler hava almadığı ve meteryalinden ötürü bakteri üretir, hastalıklara kapı açar. ülkemizde her beş kadından biri kadın hastalıkları denilen genital ve üretral hastalıklara sahiptir.daha önemli olan konu ise hava almayan genital bölge nemli bir duruma müzdarip kalır ve kötü bakteriler rahime kadar hızla ulaşarak çeşitli aksaklıklara sebep olduklarından virüslere açık hale gelmesiyle beraber iltihap, tümör vs durumları oluşmaya elverişli hale gelir. çift kat yada sıkı çamaşırlar yerine organik kuruluk sağlayan pedler kullanılmasının yanında hijyen kurallarına gereken hassasiyeti vermek ve 3-4 saati geçmeyen sıklıklarla ped değiştirmek elzemdir. ayrıca regl bitiminden sonraki zamanlarda da aynı özen ve hassasiyetle terleme ve kurulanmama yoluyla nemli kalınmaması sağlık açısından önemlidir, hijyenik,özenli,bakımlı olmak sağlıklı kalabilmenin ilk adımıdır. beslenme, yaşam tarzı, ruh sağlığı gibi konularda da aynı dikkati göstermek sevgi dolu olmamızı sağlar, dolu insanlar, hayatı dolu yaşar ve döktükleri herşey değerlidir.

not: uzm.pedegog, aile ve cinsel terapist

dökülen: edinilen tecrübe, bilgi,uzmanlık, ter, emek yeri geldiğinde göz yaşıdır.
hesabın var mı? giriş yap