• an itibariyle kapımın önünde 2008 model bir tane var.

9 senedir eşek gibi kullanıyoruz. allah nazardan saklasın bir sefer öf demedi. bir sefer tık demedi. sıkıntı çıkarmadı. aza kanaat etti. bir depo mazot ile 1500 km yaptığımı bilirim.

evet fiyakalı bir araba değil. evet 120 km saatin üstüne çıkınca " abi, biz biraz yavaşlasak mı?" diye soruyor. evet tok kapısı yok ama ekonomik. ideal bir memur arabası.

ruhu yok diyorsunuz ama bence yanılıyorsunuz. evet belki sosyetik değil, ama o tam bir "menemen yaparım, yanına da çay demleriz" arabası. tokgözlü ve kanaatkar.

lütfen suçlamalarınızı da alıp yanımızdan ayrılın.
    biz onunla mutluyuz.

ekleme: mart ayında 16 yaşını bitirecek. maşallah diyelim.
  • sözlükçüler için mercedes, bmw ve audi dışındaki her araba çok boktan olduğu için itin götüne sokulan otomobil. adamlar ncap testinden 5 yıldız alır, ama yine güvenliğine laf edilir. yok kağıt gibi, yok her yeri plastik. dökme demirden yapacaklardı sanki mna kodumun arabasını.
  • ruh ney lan.

amerika mı olm burası? otomobil lükstür türkiyede, almak da kullanmak da bakım yaptırmak da iyi para ister.

bizi kıskanan avrupada amerikada ise ihtiyaçtır, ayakkabı gibi gömlek gibi bişeydir.

üç otuz paraya alırsın, satarsın. ikinci el değeriymiş, yedek parça bolluğuymuş, kaza yapınca değeri düşermiş, trameriymiş şuymuş buymuş bağlamaz kimseyi. hoşuna gideni alır biner sonra satar gider.

türkiye'de ise insanların araç tercih ederken kriterleri yukarıdaki yazdığım evropa amarigada kimseyi bağlamaz dediğim her şeydir.

turbo sakızından çıkan arabalara binmeyi hayal eden çoluk çocuğa kaldı ya la ortalık.

tanım: rğöno modeli.
  • 189.000 tl'lik paketi göz yaşartmaktadır.

tanım: türk halkının açlık ve sefalete son hız yol aldığını, kimsenin birşey yapmadığını ve halinden memnun olduğunu belirten fiyat listesi.
  • bana büyük konuşmamam gerektiğini öğreten araba.

eylül ayında fiyatlarını sorduk (otomatik icon paketi için); "60bin tl verirsem siksinler beni" dedim.
    sonra işte aralıkta gidip aldık (56500+vade farkı+kadko+ıvır zıvır ile 62bin gibi), neyse ki bi siken, bdsm yapan çıkmadı.
    geçen günlerde de işten izin alıp, hanım, ben, kayınço, eşi ve çocuğu ile tatile çıktık. kadro bu şekilde; eşyaları tek devasa valize topladık, bebek arabasını tekerleklerini çıkarıp (boyuna uzun geldi) ve bir de sırt çantası ile bagaja yerleştirdik. arka koltukta puset de var iken 1200km toplam seyahatler boyunca hiç sıkıntı yaşamadan gezip tozduk. arada zincir takıp kartalkayaya da çıktık, sapancada mahmudiye köyüne çamurlu yoldan da tırmandık. tüm bu yolculuk boyunca 225tl yakıt masrafı oldu. yani 0,18tl/km gibi bir tüketim oldu.
    niye bunları yazdım; çocuklu ailede zor olur filan gibi geyiklere boş yere girmeyin diye. tabi ki mitsubishi pajero bolluğunda yerleşmedik, ama "ulan yer olmadığından şunu koyamadık" da demedik hiç. 4 günlük eşyalar ile montlarla botlarla bu işin altından bu araba ile kalkılabiliyor.

ha gönül istemez miydi volvo s60 ile bu yola çıkalım; volvo s60'a 160bin verirsem siks... neyse lan şu dar zamanda tövbe tövbe...
  • ulan en boktan araç olmuş 50 bin, benzinin litresi 5 tl, dolar artınca yedek parçaların fiyatı uçmuş, ücretsiz park yeri bulmak büyük arabalar için imkansız,

adam gelmiş neden ruhu olmayan araba satın alıyorsunuz diyor.

sence neden amk?
  • sokakta o kadar çok göründüğü için aslında bu kadar çok satan araba.
    gayet net ve basit,insanlar servis ağı,yedek parça kolaylığı vs konularda,ruhdan ziyade bolluğa dikkat ediyor.
    bok atmanın anlamı yok,beğenmiyorsan binme kardeşim,binmeyeni soda şişesine mi oturtuyorlar ?
  • peki akilli gurbetci kardesim, sen o araci kac maasinla aliyorsun?

birim fiyatiyla sen 19,400 birim fiyata aliyorsun, bir türkiye cumhuriyeti vatandasi 158,000 birim fiyata..

sen asgari ucret ile yaklasik 1500 birim fiyata 12-13 ay civarinda aliyorsun o araci, bir türkiye cumhuriyeti vatandasi 69 ayda..
    hala normal mi sence?
    gelip burada caka satiyorsunuz ahlaksizca.

edit: asgari ucret ibaresi eklendi

entry silinirse diye ekran goruntusu eklendi.
  • 4. nesli yenikapı kasa olarak da bilinen bir renault modeli.
  • beğendiğim için toros dışında bir arabaya binmediğimi öğrendiğim araba. keşke bana da haber verseydiniz meğer bunu beğenmek ne menem şey imiş.

bende 2017 model 0km aldığım dizel otomatik icon(kol dayama da vardı sis farı da üstelik led) modeli kırmızı bir tanesi vardı geçen yıl sattım, conti lastiklerle gelmişti çok da güzel yol tutuyordu ki ben kimim zaten yol tutuyor tutmuyor diye ahkam kesiyorum acaba demiyoruz hiç o da enteresan. hepiniz küçük birer ralli pilotusunuz bayılıyorsunuz yol tutuşu analizi yapmaya yetkinliğiniz nedir peki?

oysa görüleceği üzere geyik testinden çok başarılı çıkmış ama bunlar referans değil tabii sözlükçüler daha iyisini bilir biz siz ne diyorsanız onu kabul ederiz, ama yine de cahilliğinizi kalabalık ortamlarda açık etmemeye özen gösterin derim.
hesabın var mı? giriş yap