• müziklerini ozan baysal'ın yaptığı, şarkı sözlerini de çağla aydın'ın yazdığı proje.
  • aylin aslım - madde şarkısının klibi akıllara ziyan derecede güzel. gorillaz tarzı bi tat yakalamışlar. şarkıyı ise beğenmedim. not vermem gerekirse şarkı: 2/10 klip: 8/10

izlemek isteyenler için hiçbir masraftan kaçmayarak link copy-paste'i: *
    http://www.youtube.com/watch?v=tkc7-x7fllc
  • aylin aslım'ın "madde madde maddele..." klibi için:
    http://www.youtube.com/watch?v=tkc7-x7fllc
  • susam sokağı geri dönmüş de haberimiz yokmuş. gecenin bi yarısı dehşete düştüm dinliyorum, haydi bakalım hayırlı olsun.
  • bu albümde replikas ve cahit berkay'ın beraber icra ettikleri "ilk çağda anadolu uygarlıkları" isimli bir şarkı var, hatta albümün kapanış parçası.
    biryerlerde sizin için saklanmış, hayatınızın şarkısı olmaya aday şarkılardan.

yalnız hissetiğiniz bir an düşünün, cahit berkay'ın bağlama geçişleri, iyi huylu kaos tarzı ile replikas aynı anda başlıyor "hadi biryerlerden başlayalım" der gibi.
    ve anadolu uygarlıkları ile ilgili bilgi verilirken, kulaklarımızda sümerler'den, hititler'den bir nakarat yankılanıyor :

"biz vardık, hep biz vardık, biz dediğimiz insanoğlu"

türk rock müziği, daha geniş anlamda, türk müziği'nin böyle denemelere ihtiyacı var. nasıl olur, kiminle olur, ne zaman ne için ve belki en önemlisi kimin için olur bilmiyorum ama olmalı, olacak, istiyorum.

şimdi amaca geri dönersek, yani çocukları eğlendirmek, öğretmek, güldürmek, oyun ve dans etmelerini sağlamak gibi. bu şarkının amacı bu değil ama verdiği hissiyatın dolaylı sonucu bu olacaktır diyorum.
  • ilk ve orta öğretimde öğrenim gören herkese faydalı bir kaynak oluşturacak, bir garip şarkıları içinde barındıran albüm..
  • çok başarılı bir başlangıç olabilecekken para tuzağı bir halkla ilişkiler şirketinin sayesinde elde patlayan girişimdir...

önce nejat yavaşoğulları, aylin aslım ve cahit berkay gibi isimlerle yapılacak röportajlar için "ay bunlara biz söz geçiremiyoruz siz tanıyorsanız yapsanıza lütfeeaan" diyen, yapıldığında da arayıp "sizin derginizden kadının teki benden habersiz sanatçılarımızı nasıl aröarrrrhh!" şeklinde dengesizlikler kimbilir kaç yayına "de get lan" dedirtmiştir... (hatunu deşifre etmeye gelmez, perihan mağden falan var arkasında)

velhasılı güzelim girişim piç olup gitmiştir.. bir dahaki sefere halkla çelişkiler değil, gerçekten ilişkiler konusunda uzman olan birileriyle yola devam etmeleri umuduyla.
  • nasıl oldu bilmiyorum, ama bir şekilde arşivime girmiş harika bir vokal perfomansını içeren albüm. cenk yüksel adlı arkadaş resmen vokaliyle şov yapıyor. şarkının çocuklar için yapılmış olduğunu düşünerek ve vokali değerlendirmek üzere dinleyiniz. uzunluk ölçüleri
hesabın var mı? giriş yap