• bu dizideki gözün abla'nın kocasının adı da saadettin'dir ve dizide genel olarak bu şahıstan duyulan tepki de şu şekildedir:

- allah kahretsin, yine saadettin'i öldürmeyi başaramadım!

bazı bazı yarardı, bazen de bunaltırdı. hele ki reyhan karakterinin mallıkları, adamı ziyan ederdi.

(bkz: hey gidi günler)
  • güzel bir jenerik müziği vardı ve nakaratı çok güzel seslendirilmişti. kimin söylediğini hala merak ederim. cem davran diyen var ama benzetemedim ben pek.
  • bu dizinin de diğer türk komedi dizilerinde olduğu gibi bir bölümlük senaryosu vardı ve o bir bölümlük senaryo nasıl olduysa oldu, 5 sezon izlendi, amk.

ahan da bu

--- spoiler ---

sabah uyanan mazhar (cem davran) televizyonu açar ve memelere bakmaya başlardı. erekte halde, ağzının suyu akarken, o anda ruhsar ani bir ziyaret patlatır ve ağzına sıçardı.

bu azarlamanın hemen arkasından da, mazhar'ın garip anası ve evde kalmış bacısı gelir, mazhar'ın evlenmesini ister ve ruşen amcasının oğlu sedat'ı örnek verirlerdi. neyse annesi tanıştırmak üzere kız getireceğini söyler ve evden ayrılırdı.

bir süre sonra kızı getirdikten sonra, ruhsar bunlara hünerlerini sergiler, evden kaçarak uzaklaşmalarına neden olurdu. mazhar da ruhsar annesine kötü davrandığı için ruhsar'a "ruhospu" derdi, sonra yağmur kesilir ve ruhsar uzaklaşırdı. valla bak.

ara ara gidilen mazhar'ın iş yerinde geçen kısımlarda da, mazhar'ın patronu "böyle devrimciydim, şimdi böyle sikik medya patronuyum" diye kafa siker, arkadaşı da ara ara şabalak şabalak takılırdı. mazhar'ın kız arkadaşı buna hastaydı, bir de. onu atlamayalım. ya da atlayın, hiç bir önemi yok, amk.

dizi de mazhar ve ruhsar'ın sevgi kelebeği olmasıyla biterdi.

--- spoiler ---

neyse şimdi izlemeyenler "lan, madem hep böyleydi, neden bu dizi 5 sezon sürdü?" diye sorabilir. cevabı basit, dizide hande ataizi'nin popülaritesi, memeleri ve bacakları vardı. bu o zamanlar çok önemli bir detaydı.
  • takip ettiğim bir dizi değildi lakin reklamında gördüğüm cem davran' ın ayağındaki tüylü terliklerden uzun süre aramıştım, aradan kaç yıl geçti bak sözlük hala güzel, çok tüylü bir patik bulamadım kendime, çok üzülüyorum.
  • reyhan karakterinin bir bölümde "mazhar'ın içkisine ilaç katıp ona tecavüz edicem, onu kirleticem ve benle evlenmek zorunda kalıcak." demesiyle aklımda kalmış dizi.
  • jenerik müziğinin hatırlayabildiğim haliyle sözleri şu şekildedir ;

ruhuna sağlık ruhsarcığım ölmemiş
    elalem utansın o beni terk etmemiş
    gel şöyle otur ruhsar yanı yanı başıma
    görsün millet hayal gerçek yan yana

şaştık kaldık afalladık
    vay canına şimdi yandık
    akıllara zarar vallah
    ruhsar gitti ruhla kaldık

şaştık kaldık afalladık
    vay canına şimdi yandık
    akıllara zarar vallah
    ruhsar gitti ruhla kaldık

tabi gecenin bu vakti nerden aklıma gelipte nerden sözlerini yazdığım ayrı entry konusudur. bazen korkuyorum kendimden.
  • hakkında daha sonra uzun uzun da yazacağım, gelmiş geçmiş tüm yerli diziler içinde çok sağlam bir şekilde en sevdiğim.

şuradan da izlenebileceğini farkettim az önce: http://www.harikadizi1.com/…1-ve-2-bolum-tek-parca/
  • çocukken çok izlerdim bunu. cumartesileri oynardı. şimdi de verilse de izlesek.
hesabın var mı? giriş yap