• "hiçlik bile , böle yakmadı" dediği yerleri "içlik bile böyle yakmadı" olarak anlıyorum her seferinde :( halbuse mükemmel şarkı..
  • bir kadının bir adama söyleyeceği en içten sözler. neden böyle diyorum?

* bir kere böyle düşünmek istiyorum.
    * lgbt aşkları hakkında pek bir fikrim yok.
    * erkek kadına bunları dese, "sensin ölmüş." der ve ebesinin nikahını görür.
    * kadın iyi sevmiş, fakat sevgisi erkeğin buhranlarından dolayı felce uğramış. bu felç duygularını kabartmış, anaç olmuş. erkeğin buhranlarının bir isnadı yok, yani adam kadına bağlı; ancak, kendisine bile telaffuz edemediği bir yıkım içerisinde. sevilmek adamı takatten düşürmüş, endişeli biri yapmış. şefkat dolu bir adamın endişelerinin tezahürü ise içe kapanma ve katatoni olmuş. kadın da asla idrak edemediği bu duruma ağıt yakmış. rus melankolisi ile istanbul efkarı kaynaşmış.
  • gaye su akyol'un develerle yaşıyorum adlı albümünün son parçası, güzel parçası. sözleri de şöyle:

olmuyor aklım almıyor
    ruhun ölmüş senin ruhun
    gitmiyor gölgen mesken tutmuş
    içimin odalarında içim
    yok olmaz imkansız hayır
    hiçlik bile , böle yakmadı
    ne büyük inkar, intihar
    olmuyor aklım almıyor
    ruhun ölmüş senin ruhun
    gitmiyor gölgen mesken tutmuş
    içimin odalarında içim
    yok olmaz imkansız hayır
    hiçlik bile , böle yakmadı
    ne büyük inkar, intihar

sonunda da floydian bir rüzgar sesi var, en çok kalp yakan.
  • sözlerini, "'içlik' bile böyle yakmadı" diye duyarken nasıl bir bilinçaltına sahip olduğumu bir kez daha sorgulama sebebim
  • biliyorum dan sonra gsa nın en sevdiğim şarkısı. bu iki şarkıyı çok dinleyince insan intihar etmeyi düşünebiliyor.tehlikeli ama güzel de bir yandan.aşk gibi işte.
  • harbiye açık hava tiyatrosu konser versiyonu über olan şarkı :

https://www.youtube.com/watch?v=ys1_ne7lhaq
  • nşada rap müzik hemen hemen hiç sevmem, keza gsa'un sesi fena olmasa da şarkıları ve tarzı bana hitap etmez. ama harbiye konserinde gazapizm isimli arkadaşın dahil olduğu versiyon şarkının adının aksine epey ruh içeriyor.

bir yaşamın ortasında
    ruhu ölmüş herkesin
    hani neredesin?
  • albümü genelde 2 kere üst üste çakıyorsun da bu şarkıya gelince bir 10-20 kere falan loop'a sardırıyorsun. niye bilmem bir ağıt gibi ayin gibi son dua gibi son veda gibi, musalla taşındasın da o taşın soğuğunu ve üzerinde esen ince yeli hissediyorsun gibi.. öyle bir şarkı bu hiç bitmesin istiyosun, hep uzasın gitsin. hep uzayıp gittiği gibi, gittiği gibi..

bu şarkının gitarlarının tonu bile yeter içerdiği duyguyu tanımlamada..

şu ülkeden şöyle bi kadın çıkıp böyle bir şarkıyı yaptı ya.. bu apayrı bir şükür, nefes veren sayesinde şu şarkıyı saatlerce dinleyebilmek ayrı bir şükür.

yaptığın şarkının kalbini ruhunla doldurabiliyorsan sesinden şarıl şarıl döküyorsun kalbinde olan biten, varolan herşeyi.. gaye su akyol bu şarkıyla bende tamamdır.

ve bu şarkının gitarlarını yazan, çalan, bu ruh bütünlüğüne ton çeken adam; (bkz: ali güçlü şimşek) o da sadece gitar tonuyla bile döküyor saçlarını kalbinin, şarkının ruhunun soğuk yataklarına..

gelişleri ve gidişleri.. sonraları böyle şarkılar işte..
  • çok sevdiğim şarkı

yalnız ben bu şarkıyı ilk kez dinlerken lan dedim tamam güzel şarkı; ama ne saçmalamış bu gaye içlik bile böyle yakmadı falan ne dostum demiştim, meğerse o içlik değil, hiçlikmiş. halbuki kafamda kurmuştum kadının termal içlikle bir anısı olmuş olmalı bu şarkıyı yazarken diye. şarkı o an anlam buldu bende, bu da böyle bir anımdır.

tamam vurabilirsiniz. linç edin hatta hihi.
  • bir gaye su akyol şarkısı.
    işin garibi bu şarkıyı dinledikten sonra içimde 'marc aryan- kalbin yok mu' şarkısını dinlemek için güçlü bir istek hissediyorum. tarzları benzer desem değil, neden böyle bir istek oluşuyor anlamıyorum.
    belki sözlerindendir kim bilir...
hesabın var mı? giriş yap