• dincidir
  • subay değildir. fetullahın köpeğidir.

fetullahın ışık evlerinde çaldıkları sınav sorularıyla bir yerlere gelebilmiş, maklubeyle beslenmiş köpektir.
  • ömer seyfettin'den "devlet haksız yere idam etse dahi kaçmamayı öğrenmiş" kısmına takıldım.

konu olaydan bağımsız olarak, konu olayı örneklemeden, sadece bu cümleye takılarak söylüyorum: haksız yere idama mahkum edilip de kaçmamak enayiliktir. tüm servetini bir kaftana yatırıp da onu başka bir ülkeye şekil olsun diye devleti adına bırakmak enayiliktir. ciğeri beş para etmez biri için kolunu kesmek enayiliktir. insan devlet için değildir. devlet insan içindir. hamasi gazlama devri bitti artık.
  • subaydan bağımsız ve hain olup olmamasından bağımsız olarak söylüyorum ki:
    ''x devlet haksız yere idam etse yine gitmek gerekir''
    ''varlığım x ülkesi varlığına armağan olsun''
    argümanlarını saçma bulduğum olay.
    1) değil devletin sırrını, arkadaşının sırrını bile başka birine aktarmayı doğru bulmam-yapmam.
    2) ben devlet için değil devlet benim için var. beni korumak için var. beni haksız yere idam edemez.
    arkadaşlar devletçi, xçi, yci reflekslerden vazgeçip, ''insancı'' olabilsek ve ''insana göre, hukuğa göre, medeniyete göre'' tepki-yargılama gösterirsek her şey daha güzel olacak inanın.
  • vakti zamanında devletin kozmik odalarına girip devletin tüm sırlarını amerika'ya verirken demokrasi diye alkış tutanların sayesinde öten subay dır.

vatanı satan şerefsizlere biz 20 yıldır feto diyorduk. alkış tutup köpeği hoca edenler utansın. ama onlar çobansız duramaz. kendine rıza nur gibi götten sallama ustalarını kaynak edinen başı fesli, ağzı küfürlü adamları üstat ettiler şimdi de.
  • fetöcüymüş ya da her ne sikimse. herhangi bir iktidar üyesinden tek farkı, kendisinin ve hesap verdiklerinin iktidarda olmamasıdır. çıkar çatışmasında yanlış ata oynamıştır.
  • "vatana ihanetin nedeni olmaz. er ya da geç bedeli olur"

mustafa kemal atatürk
  • ne vatan haini fetöcüleri ne de satacak kadar ordu sırlarına vakıf olmalarının nasıl sağlandığını unutmadık, unutacak da değiliz. hakkını yedikleri binlerce insanın yerine yerleşen her bir fetöcünün de, 10 sene boyunca bunlar orospu çocuğu dediğimizde dinlemeyip kozmik odadaki sırlara kadar vakıf olmalarını sağlayanların da iki dünyada elimiz yakasındadır...
  • "devlet haksız yere idama mahkum etse kaçmamamız gerektiğini 7-8 yaşında öğrendik."

(bkz: hiç güleceğim yoktu)
hesabın var mı? giriş yap