• henüz 19 yaşında olmasına rağmen çıktığı 13 maçın 12'sini ko ile tek maçı ise puanla kazanarak şuanda "unbeatable" konumunda bulunan genç boksör. ryan, inanılmaz hızlı reflekslere (ve yumruklara) sahip bir boksör ve gelişimini aynı şekilde sürdürürse, piyasada uzun süre ismini duyacağımız bir yıldız olabilir düşüncesindeyim.
  • lakabi “the flash” olan boksor
  • bunda zehir gibi kafa var dediğiniz adamlar nispeten az bulunur boks camiasında. yetenekli onlarcası vardır ancak rakibi süzen, sinir bozan, kelebek gibi uçup arı gibi sokanı az bulunur. efsanelerin ortak özellikleri zeki olmalıdır. muhammed ali boks yapmasa, bir başka işe girişseydi de muhtemelen başarı elde edebilirdi. işte bu genç de hem yetenekli hem de zeki bir boksör. farklı ve izlemesi keyif veren bir stili var. hızı ve refleksleri gerçekten iyi. şuan boyu 1.78. bir 10 santim daha uzasaydı ağır siklette; şimdiki boyu ilede daha hafif sikletlerde bir efsane olmaya aday. tabi erken yaşta gelen şöhretin etkisiyle rehavete ve kibre kapılıp gelecek yıllarını mahvetmezse.

bu arada nakavtları adeta şiir gibi olan boksördür kendisi...

düzeltme: yazım yanlışı.
  • 16-0 ile devam etmekte. 4-5 sene sonra adını herkese duyurur bu eleman.. çok seri kerata.
  • bu reisten hızlısı harbiden mezarda ama sol eli daha ağır basıyor gibi geldi bana.
  • vasat rakiplerle karşılaştırılıp şişirilmeye çalışılan bir boksör. gerçekten çok hızlı yumruklara sahip ama karşılaştığı rakipler vasatın da vasatı.. sağlam bi rakibe karşı ne yapacağını merak ediyorum
  • seri vuruşlar yapabilen genç boksör, ilerisi için umut vadetmektedir.
  • oldukça yoğun bir tempoda antrenmanlarını sürdüren genç boksör. fakat ne var ki özendiği kişi anthony joshua denebilir. zira, son dönemde çok türedi bu tiplerden. yalnızca "temiz" bir skor sürdürebilmek adına kolay lokma denilebilecek kişilerle maça çıkartıyor menajerleri. bunun asıl sebebi ise, yeteri kadar beklenti ve coşku yaratıldığı zaman bir derbi ayarlayarak uçuk rakamlarla kâr elde etmek oluyor genelde. floyd mayweather jr da aynı şekilde, skorunu mağlubiyet olmadan belirli bir noktaya kadar taşımış, ardından da 2001 yılında diego corrales (33-2) ile karşılaşarak büyük bir zafer elde etmişti. ancak bu denli reklam ve pazarlama odağı olan bir isim öyle kolay kolay maç kaybet(tiril)miyor elbette. mayweather 2002'de jose luis castillo ile müsabakaya çıkmıştı. ve açıkçası castillo hemen her alanda maçı domine etmişti. tabii boks dünyasının aksine, jürilerin kanaati bu yönde olmamıştı. hoş, rövanş maçında üstünlük sağlamasını bilmişti kendisi. zirve ise manny pacquiao, ardından da connor mcgregor maçları ile gelmişti ki kazandığı rakamlar onu en zengin sporcu konumuna taşıdı. yani, bu genç arkadaş da aynı yolu izliyor denilebilir. onun için patlayıcı etkiyi başlatan maçın jose lopez'e karşı galibiyeti olduğu söylenebilir. ayrıca, kendisi 20 yaşında çocuk sahibi olmuştur. bolca sapkınlık dolu bir dünyaya giriş yapması dolayısıyla çok büyük hatalar içerisine girmediği sürece başarısını sürdürmesi muhtemel gözüküyor. bakalım...

edit: bu entryi girmemin akabinde anthony joshua ilk yenilgisini almış ve "temiz" skoruna veda etmiştir. ulan işe bak ya, hahaha. nazar değdirdim adama. neyse, gideyim de biraz da kalplerimizin sahibinin başlığına yazayım bari. *
  • hızına ve stiline hayran kaldığım boksördür. bana motive kaynağı olsa da bende bu kadar hızlı hareket edebilsem keşke.
  • filipinli romero duno’yu 1. rauntta neredeyse tek bir boş yumruk atmadan döve döve yere serdi..yolun açık olsun yakışıklı çocuk..şımarmazsa başına bir iş gelmezse yolu uzun.
hesabın var mı? giriş yap