şükela:  tümü | bugün
 • cigerleriniz yakan, bir sure sonra sabah yuruyusune benzeyen, 2 aydir duzenli olarak kosanlarin yaninizdan gecip giderken kendinizi kotu hissettiren "neydik ne olduk" dedirten aktivite.
 • sağlıklı yaşam adındaki işkence.akşamdan kalmaların veya aha bakın ben ne kadar sprotifim modundakilerin yaptığı intihar biçimi.
  (bkz: jogging)
 • enerji yapıcı, çok yararlı, çok sağlıklı, çok güzel bir şey.
 • (bkz: sabah sporu)
 • bütün gece enerji depolamış 3 çevik kedinin alt komşuyu sabahın beşinde uyandırana kadar koridorda maksimum hızda attığı volta.
 • askerden dönmüş olmanın da verdiği gaz ile işe gitmeden önce her sabah 06.30'da kalkıp cebeci ile kurtuluş parkı arasında gerçekleştirdiğim aktivite.

  sabahın o saatinde onlarca insanın orada spor yaptığını görmek hakikaten şaşırttı ilk başta. parkta yapılan bir takım kültür fizik hareketlerinin ardından ankara büyükşehir belediyesi'nin üniversite öğrencileri için sunduğu ücretsiz çorba servisinden yararlanmak ve sonra yürüyerek eve dönmek, hemen ardından alınan ılık bir duş ile hiç olmadığı kadar zinde başlıyor güne insan.
 • gecenin karanlığı artık gün ışığına bırakmıstır yerini uykunun en güzel yerinde kalkmaya çalışırsın öyle zordur ki kalkmak sanki en büyük zulüm gibi. giyersin eşofmanlarını eğer yalnız yaşamıyorsan çok sessiz olmaya çalışırsın yavaşça kapıyı örter ve çıkarsın asansörüde kullanmazsın ısınma olsun diye .artık çıkmışsındır o tertemiz saf havayı ciğerlerine doldurursun sabahın ayazı öyle bir yakar ki ciğerlerini bir daha asla çıkmayacağım dersin ve yavaşça koşmaya başlarsın koşarsın koşarsın uzun süre sonra adımların acı vermeye başlar salarsın ayaklarını artık koşmuyorsundur.evine doğru yönelirsin ılık duşunu alır sıcacık kahveni yudumlarsın.
 • bütün kış dönemi boyunca uyan-ye-iç-okula git-ye-iç-eve gel-ye-iç- yat döngüsünden baharın gelmesiyle beraber vazgeçmek için atılan ilk adımdır sabah koşusu. bahar geldi, sıcak havalar,kuş cıvıltıları, ılık rüzgarlar.. - "bu ne lan bilgisayar başında çürüyüp gidicem, hayat dışarda anasını satıyım. tamam abi yarından itibaren sağlıklı bir hayata başlıyorum." diyerekten sabahın köründe atarsınız kendinizi sokağa. 15-20 dk hızla yürür, gerisin geriye o yolu koşarak 3 dk. içinde, kan ter içinde kalarak-götünüzden soluyarak bitirirsiniz. evet kötü bir deneyim olur. sigara dahi içmemenize rağmen 3 dk içinde ölecek gibi solumanız tabi ki moralleri çökertmek için yeterlidir. ama yılmak yok. yavaş yavaş. ertesi gün 5 dk. koşarsınız. sonra bi bakmışsınız ki usain bolt peşinizde. koşmak iyidir iyi.
 • birkaç dakika sonra evden çıkacak olma sebebim..
  evet bağımlılık yaptığı doğruymuş.