• bu arkadaşın meşhur kutup gezisinde norveçli gemi kaptanıyla arasında geçen efsane diyaloga değinmeden geçmeyelim. teksoy'u taşıyan gemi buzlarla kaplı sularda yol almaktadır

-kaptan. bu sular tehlikeli mi? sakata gelmeyelim.
    -(türkçe bilmeyen kaptan gülümseyerek sırıtır. selamlar gibi hafifçe başını eğer)
    -evet başını evet anlamında salladı. demek ki tehlikeliymiş. ama umurunda değil kaptanımızın.*

sevgili saadettin abimizin en güzel gezisi de kanımca aborjinlerle buluşmaya gittiği avustralya seyahatidir. ortalama yaşları 70 olan iki aborjin grubunu temsili bir savaş yaptırmış kendisi de güya arada kalmıştır. bu ilk şoku atlatamadan esas bombayı patlatır: "evet şimdi de aborjinlerin ünlü silahı bumerangı göreceğiz" der ve bir aborjinden bumerangı atmasını ister. 75 yaşındaki aborjin yaşından beklenmeyecek bir güçlü bumerangı atar. ancak bumerang uçar, uçar, uçar ve 70-80 metre falan ileriye düşer. saadettin teksoy kameraya döner ve "biliyorum. şu anda bumerang neden geri dönmedi diye düşünüyorsunuz. dönmede çünkü bumeranglar çeşit çeşit. geri döneni var dönmeyeni var. bu dönmeyenlerden" der. bize de oeehh demek düşer
  • "sayın seyircilerr, piramidin bir ucundan diğer ucuna olan mesafeyi 232838832,7228 ile çarptığımızda dünyanın güneşe olan uzaklığını buluyoruz"
    "sayın seyircilerr, piramitler çok gelişmiş geometrik özelliklere sahiptirlerr, mesela, piramidin içindeyken kendi etrafımda 360 derece dönünce gene aynı yöne bakma ihtimalim varr"

sözlerinin sahibi, öklidin yandan yemişi.
  • sadettin teksoy'un yeniden programa başlaması, trt 2'nin yeniden açılması falan derken yavaş yavaş eski türkiye'ye dönüyoruz sanırım. şampiyonlar ligi de star'da yayınlanmaya ve maçları sabri ugan anlatmaya başladı mı bu iş tamamdır.
  • oğlu çok yakın arkadaşımdır. en az saadettin teksoy kadar anormaldir. üniversite hayatımı mahvetmiştir.
  • piramitlere girip tunellerde ilerlediginde "evet sayin seyirciler cok zor sartlar altinda ilerliyorum, nefes almak adeta imkansiz, her an kalp krizi gecirebilirim" diyerek derin derin soluk alma numarasi yaptiginda o tunelde geri geri giderek kendisini cekmek zorunda olan, omuzundaki deve kadar kamerayla duzgun goruntu yakalamak zorunda olan kameramandan hic bahsetmez. sen nefes nefese kaliyorsan onun olmesi lazim be adam. hatta senden daha cok on planda olmasi gerekir, adam hem geri geri gidiyor hem seni cekiyor hem tunelde. o kameramanin dramini hic unutmam, gozumde gercek kahraman o dur. ha zaten o guya ilk kez girilen tuneller de bildigin halka acik yerlerdir ona hic girmeyelim.
  • ormanda pigmeleri ararken "dikkat etmek lazım bunlar maymun yiyor." repliğine sahip üstün insan.
  • kendisinin akıl ve ruh sağlığı hastanesine yattığını ünlü bir televizyon belgeselcisinden duydum.

bir dönem kendisiyle çalışmış biri olarak gerçekten normal olmadığını çok iyi biliyorum. o zamana kadar ekranda gördüğümüz rolü oynadığını düşünüyordum. yaklaşık 3-4 aylık yakın çalışmamız sonucu aslında rol yapmadığını bunun kişiliği olduğunu anlamıştım.
  • acun ilicali'nin atasidir. surekli citir hatun kovalayan acun'un tersine teksoy daha cok emmi klasmanindan kisileri muhatap alir. bir de acun bu gece barda gonlum hovarda tadi yakalarken teksoy kendini cin peri islerine adamistir. onun disinda pek bir farklari yoktur. ikisi de dizi dizi incidir, kolpacilikta birincidir
  • camel montla piramite girdikten sonra "sayin seyirciler burasi inanilmaz sicak" diyebilecek kadar enteresan kimlige sahip canavar uzmani.
  • "sayın seyirciler şu an yanan taşları inceliyorum... cellü cellali nelere kadirsin.."
hesabın var mı? giriş yap