• yalancı gülüşünden nâşidir. canına yandığım. o nasıl mekanik ve yalancı bir gülüştür öyle. altında bir şeylerin kini olduğu besbelli olan. sorarım o halde rol yapmanın mâliyeti nedir, insan olmanın yanı başında?

ek: bahsini ettiğim iticilik seküler-okumuş yazmış üniversite bitirmiş orta sınıf kadınlarda olan bir iticilik türüdür. yüzüne gülerken aslında bir ''fransız mürebbiyesi edası'' takınarak konuşur sana. çünkü sen hani biraz saf-cahil bırakılmış bir anadolu köylüsü gibi bir şeysindir. yani tamam orda bir köy var uzakta o köy bizim köyüzümüzdür ama oradaki köylü de hiç çekilmez ki üffhfhhhfh.tür anladın mı?

pazarlamacı kadınlarda da vardır. numara gülüşler. ayarlanmış tebessümler. batı tarzı hitabet ve yönlendirme numaraları. gülüşün hangi ölçüde ve nerede yüze ekleneceği sanki hep bellidir. işte nefretim bunadır. türkilik barındırmıyor bu tip tebessümler, jestler, mimikler. bana gelmiyor bu abi. anlayan anlamıştır neyi kast ettiğimi. yaptığı konuşmadan daha başka bir şey benim bahsettiğim.
  • bu kelimeyle ifade etmek istemem, sonucta bir insan; lakin bir samimiyetsizlik var be basgan. safak abla, biraz sakin ol be ya.
  • bir egemen bağış çekiciliği kadar değildir.
  • iticiliğini göremedik ama sokuculuğu 10 numaradır. şahane laf sokar.
  • gerçekleri konuşmasından kaynaklanmaktadır. göt yalayıcılarının koşulsuz itaat eden şuursuz yığınların hoşuna gitmez.
  • şafak pavey'in protezi bile olamayacak dallamalar tarafından hissedilen iticilik.

kendi kubbelerinden ibaret özgürlük sınırları ve ikiyüzlü ahlak anlayışları tane tane yüzlerine vurulup hatırlatıldıkça çıldırıyor, kuduruyorlar; ondan itici geliyordur.

(bkz: şafak pavey'in genel kurula verdiği tarihi ayar)
  • ahmet davutoğlu gibün default sırıtan rottweiler sıfatı olsaydı itici olmazdı.
  • muhteşem zeka kokan tamlama.
    tabii her zamanki gibi
    ilk başlığı açanı göremiyorum.
    neden?
    çünkü kendisi troll listemde büyük olasılık ile.

bu ne demek ?
    sen yoksun demek ....

beniiim marmarayımın orasını burasını ellediiiileeeer
    bozduuulaaaar
    türbanlı bacılarımı .................... tıssssssssssssss

şafak pavey in ne dediğini algılayamamaktan ötürü olan bi
    kendini savunma mekanizması olabilir mi acaba
    ona " itici " demek ?

böyle tepkiler genelde aşağılık kompleksi sonucu ortaya çıkar.
    bi kendinize güvenemediniz gitti ya,
    hep mağdur hem mağdur.
    gidin tedavi olun.
  • şimdi konuya iticilikten girdiğimizde şafak pavey'in önüne geçebilecek şahıslar say say bitmez. o yüzden çok fazla sallanmayacak bir tanımdır.
  • bolu beyine biat ederek beyinlerinin düşünce bölgelerini kullanmayan yalnız omurilik soğanı ile yaşayan hüloğlarda görülür.garipler ne yapsın söylediği söze fikre verecek mantıklı yanıtları olmadığından gülüşüne mimiklerine takılmış.
    aynen devam

edit:imla
hesabın var mı? giriş yap