şükela:  tümü | bugün
 • eski usül dedelerimizin traş bıçağı.
  merak ettim, gittim aldım. tahtakale'de en kalitelisi jiletiyle 5 liraya bulunabiliyor. traş deneyimi açısından kesinlikle mach 3,4,5.. hiç bir farkı yok. bir jiletle 10 kereye kadar traş olunabiliyor. 5 jilet 1,5 lira olduğu düşünülürse saçma sapan ilkokul çocukları gibi 5 katlı kalem kutusu heycanıyla traş bıçağına 30-40 lira vermektense kesinlikle her erkeğin kullanmasını tavsiye ettiğim hede.

  fotoğrafını da vereyim tam olsun; http://imgur.com/2ckzw.jpg
 • dealextreme'de görünce alasım geldi birden bunu ama (kendi beceriksizliğimden ötürü)yüzümü parçalamaktan korktuğum için vazcaydım. youtube'dan videolarını izliyorum. cidden güzel kesiyor gibi görünüyor. ayrıca türkçesi ile ilgili bir başlığı yok galiba sözlükte.
 • eskiden aile büyüklerini bunla traş olurken görürdüm. sonra ne olduysa piyasayı plastik kartuşlular ele geçirdi ve yedeklerine saçma sapan paralar veriliyor. yok yakın traşmış da şöyle iyiymiş de.

  2014 yılında iyi para verip bir tane aldığım ve 5 sene sonra hala ilk günkü gibi sapasağlam duran alet. parasını çoktan çıkardı. ucuza jilet alıp takıyorsun ve mis gibi traş oluyorsun.

  günümüz ekonomik şartlarında dikkat çekmek isterim.
 • (bkz: edwin jagger)