şükela:  tümü | bugün soru sor
 • hekime yönelik şiddet olarak değerlendirilmemelidir.

  hekime, hemşireye, temizlik personeline, laboranta, paramedike veya güvenlik görevlisine yönelebilecek şiddet eylemleridir.

  sağlıkçıların bir bütün olarak karşısında durması gereken ve sıklığı artan saldırı olaylarıdır. görevinizi yaparken sözlü veya fiziki olarak yaşanmaktadır.

  kapitalizmin yarattığı şiddet toplumunun ötesinde hükümet tarafından bilinçli olarak pompalanmaktadır.

  son hafta ankara atatürk eğitim ve araştırma hastanesinde bıçak ile hemşire ve dotorlara saldırmaya çalışanları durdurmaya çalışırken abdomen bölgesinden yaralanan, hayati tehlikesi olan ve şu an yoğun bakımda olan güvenlik görevlisi örnektir. görevini yapmaya çalışan asgari ücret ile çalışan bu kişiyi aşabilse bıçaklı saldırganlar hemşire ve hekimlere zarar vereceklerdi.

  sağlık çalışanı bir güvenlik görevlisi yaralanmıştır.

  adli yargı süreci devam ederken 21 şubatta gazi üniversitesi kalabalık bir sağlıkçı eylemine ev sahipliği yapacak.

  21 şubat 2012 salı günü saat 12.30'da
  gazi üniversitesi tıp fakültesi bahçesi...

  ankara hastanesi güvenlik görevlileri hekim, hemşire ve öğrenci dostları ile şiddeti değerlendirecekler.

  sağlıkta dönüşüm programının ve özelleştirmelerin sağlık hakkına ulaşımda zorluklara neden olması,
  yeşil kartların iptal edilmesi,
  muayene ve ilaç katkı payları nedeni ile zor durumda kalan halkımızın; sorunların sebebinin sağlık çalışanları olduğu algısını yaratanlarca kışkırtılması durumudur.

  sağlık örgütleri, sendikalar ve tabip odaları eşit ve ücretsiz sağlık hizmetini savunuyorlar.
 • bende dahil bütün saglık calısanlarının karşılaştığı yada elbet bir gün karşılaşacağı şiddet.nasıl oluyorda her iki taraf da haklı iken yada sadece biz haklı iken bu konumda oluyoruz.empatinin dibine vuran biz kendini bile anlamayan şiddet yanlıları.bu
 • (bkz: ersin arslan)
 • "...haseki hastanesi asistan doktor hasan ceylan: sağlık çalışanlarına yönelik şiddete ben de yakın zaman önce maruz kaldım. 12 nisan gecesi saat 04.30’da metris cezaevi’nden bir mahkûm getirildi. dizinin ağardığı gerekçesiyle geldi. ben de muayenesini yaptım ancak herhangi bir bulguya da rastlamadım. raporumu yazıyordum.

  şahsın “bir şeyi yok” demem hoşuna gitmedi sanırım. “bir şeyi yok deyince” mahkûm iki erin kolları arasında bana yumruk attı. bir anda önümdeki kâğıtta kan doldu. can havliyle kalktım ve aynaya baktım. yüzümde 4 tane kesik vardı.

  mahkûm cezaevinden gelirken elinde bir kesici alet getiriyor ve benim yüzümü kesiyor. eğer bu darbe biraz daha aşağıya şah damarıma gelse ölebilirdim. 2-3 santim daha aşağıya gelse sakat kalabilirdim.

  dün yaşanan ölüm olayının haberini aldığımda çok üzüldüm. biz artık böyle olaylarla karşılaşmak istemiyoruz. artık hasta bakarken, göreve giderken, nöbete giderken inanın şevkimiz yok. canımızı tehlikede hissediyoruz her an...."

  http://haber.sol.org.tr/…ddeti-anlatti-haberi-53908
 • hemen hemen her gün doktorundan hemşiresine ya da ambulans şoförüne bütün sağlık çalışanlarının hayatını tehdit eden olaylar zinciri. bugünün sağlık çalışanlarına şiddet haberi için;

  [http://haber.gazetevatan.com/…n-dayagi/445137/7/yas
 • geçtiğimiz yılın ilk dört ayına göre %156 artmış. penguennin yalancısıyım.

  http://www.penguen.com/…tent/kapak/01-kapak-501.jpg
 • sık sık yaşanan ama yeni yeni haber olmaya başlayan olaylardır.

  bu da dün yaşanan bir örnek.
  http://www.haberexen.com/…ye-sevk-edildi-42374h.htm
 • ersin arslan cinayetinden sonra, hükümetin bir şeyler yapar görünmeye çalıştığı alan.

  28 nisan'da, şiddete uğrayan sağlık bakanlığı personeline yapılacak hukuki yarıma ilişkin bir yönetmelik çıkarıldı.
  bugün ise, sağlık çalışanlarına yönelik şiddete ilişkin bir araştırma komisyonu kurulmasına dair karar yayınlandı.

  yalnız, tüm iyi niyetimle uyarıyorum... siz siz olun, bu işlere pek güvenmeyin. zira bir süre sonra, "sen böyle bir adama nasıl acil müdahalede bulunursun" denerek kendinizi parmaklıklar ardında bulabilirsiniz. nitekim, biz avukatların başına gelen şey tam olarak, kelimesi kelimesine budur. itinayla kandıra'ya alınıyoruz.

  aklınızda bulunsun, o hipokrat değil, fil.

  http://koridorda.blogspot.com/…kadaslar-benden.html