şükela:  tümü | bugün soru sor
  • kpss şampiyonlarının tercihi, gaziantep'e bağlı bir belediye.
    (bkz: #22171975)

belediye hakkındaki ayrıntılı bilgi
  • gerçek bir kuvay-ı milliye kahramanının arkasından isimlendirilmiş gaziantep'in 2 merkez ilçesinden biri-nin belediyesi
    diğeri için (bkz: şehitkamil belediyesi)
  • son iki yılda 160 park yaparak bu konuda rekor kırmaya aday ilçe. semtimizde tek park varken şimdi balkonda 4 park görmemize imkan veren belediye. çocuklarımız için türkiyenin en yüksek oyun grubunu kurarak bu konuda ne kadar iddialı olduğunu göstermiştir.
  • 7 milyon metrekare alanı kapsayan yeşilvadi projesini hayata geçiren gaziantep'in ilçe belediyesidir. proje kapsamında 86 bin 500 metrekare gölet alanı olan 1 milyon 700 bin metrekare büyüklüğündeki türkiye’nin en büyük parkını gaziantep iline kazandırılmaya çalışan belediyedir. yeşilvadi projesinde konut, park ve yol çalışması birlikte yapılmakta. 35 bin konutun yapılacağı ve 150 bin kişinin yaşayacağı bu proje ile gaziantep’in en büyük projelerinden birisi olma yönünde ilerlemektedir. içerisinde yürüyüş alanları, gölet alanları, spor alanları, piknik alanları, gençler için adrenalin parkları, çocuklar için çok çeşitli masal parkları ve birçok çocuk oyun alanlarına sahip olacaktır.
  • türkiye'de açık veriyi kullanan ilk devlet kurumu.

http://acikveri.sahinbey.bel.tr/
  • bu belediyeyi, özellikle şu anki belediye başkanı mehmet tahmazoğlu'nu, telefonuma günaşırı gönderdiği mesajlardan dolayı şikayet edecektim. hatta daha dün "bıktım lan sizin mesajlarınızdan. kâr amaçlı çalışan şirketler bile sizin kadar mesaj göndermiyor. artık yasak oğlum yasak, cezası var!" deyip ilgili makamlara dilekçe yazacaktım. üşendim.

bu sabah yine bir mesaj sesine uyandım. bütün kızgınlığımla yataktan fırlayıp telefonu elime aldım. tam belediyeyi arayacaktım ki gelen mesajı okuyunca vazgeçtim; belediyeyi de tahmazoğlu'nu da affettim.

gaziantep'te yaşayan arkadaşları ve ailelerini ilgilendiren bir mesaj olduğu için aynen naklediyorum:

"daha yeşil bir şahinbey için 100.000 adet ücretsiz fidan dağıtıyoruz. fidanlarınızı şahinbey belediyesi park bahçeler müdürlüğümüzden (mavikent) alabilirsiniz.

mehmet tahmazoğlu
    şahinbey belediye başkanı"

umarım o fidanlardan bir tane bile kalmaz, hepsi dikilir.
  • şahinbey ilçesinde okuyan nerdeyse tüm öğrencilere çok güzel bir ayakkabı veren belediyedir. çocuklar öyle mutlular ki anlatamam. çoğunun şimdiye kadar böyle güzel ayakkabısı olmamıştır. sevinçleri gözlerinden görünüyor. çocukları bu kadar mutlu eden belediye başkanı (bkz: mehmet tahmazoğlu) na çok teşekkür ederim.
  • ailesi şahinbey ilçesinde ikâmet eden üniversite öğrencilerine bir defaya mahsus 200 tl burs yardımı vermekte olan belediyedir.