• şöyle bir şeydir.

https://i.hizliresim.com/jwz7rl.jpg

edit: link yenilendi.
  • çok küçük olmama rağmen çok iyi hatırladığım, bir akşam babamın kolunun altında bir paketle getirdiği, siyah beyaz çubuklu forma. şimdilerin formalarına pek benzemeyen, her giydiğimde sırtımı isilik eden ama hiçbir zaman giymekten vazgeçmediğim forma.

babamın, formanın altına aldığı şort ise siyahtı ama yandaki şeritler beyaz değil kırmızıydı. biraz dudak büker gibi olduğumu gören babam, bu da karagümrük takımının şortu oğlum demişti. biz beşiktaşlı ve adana demirsporluyuz, karagümrük ne alaka demeden tereddütsüz giydim o şortu da ve o günden bugüne karagümrük takımına sempati beslemeye başladım.

bir babanın 5 yaşınki oğlunu üzmemek için söylediği basit bir cümle, o 5 yaşındaki çocuk 35 yaşına geldiğinde hala karagümrük bu hafta ne yaptı acaba diye merak ettiriyorsa çocuklara daha dikkatli yaklaşmak gerekli sanırım…

(bkz: isilik)
    (bkz: karagümrük)
  • çok isterdim önünde die continentalyazan bir borussia dortmound formam olsun, yada opel yazan bir ac milan.. ama olmadı işte, ilk formam; babamın köy hizmetleri nde çalışan bir arkadaşının verdiği boluspor forması olmuştur. oda gecelik gibi olurdu, ama şortumun içine sokar atardım kendimi sokaklara.
  • fenerbahçe’nin turkuaz 100. yıl forması. roberto carlos’un adını yazdırmıştım. o aralar fener esiyor gürlüyor tabi. kadrosu efsane. arada ne olduysa oldu, zico’nun ahı mıdır bilinmez bir daha da toplayamadık... zico ah senin ah’ınsa hakkını helal et gözünü seveyim, vallahi pelperişanız...
  • ilk forması korsan ve pazar malı olmayan bizden değildir.

ancak 1995 den sonra falan doğanların ilk formaları lisanslı olabilir muhtemelen.

eskiden lisanslı forma mı vardı yav? anca bi tanıdığın olcakta kulüpten bulup getirecek sana. futbolcuların bile 2-3 forması olurdu yıkanır yıkanır tekrar kullanırlardı.

eski nesil olup da ilk forması korsan olmayan adam zengindir. burjuvadır. dedesi kongre üyesidir, bizden değildir.
  • galatasaray'ın uefa kupasını aldığı dönemde lig maçlarından bir hakan ünsal forması.. maç akşamı elime geçmişti, fena ıslanmıştı terden. annem eve sokma bunu demişti.
  • benimkinin arkasında maldini yazıyordu. oysa ki ne maldini'yi ne de milan'ı seviyordum ben. demek ki neymiş, futboldan hiç anlamayan anneye tutturmamak lazımmış forma istiyorum diye. zira canım annecim gider kendi beğendiğini, rengine göre yakışacağını düşündüğünü alır, size de paşa paşa giydirir o formayı.
  • 14 yaşımdaydım, fifa 98 hastasıydım, ronaldo vardı esas ronaldo çakması değil, inter forması aldırmıştım babama.

--- spoiler ---

babam hiç birşeyi durduk yere almazdı, karneyi takdir değil, hepsi beş olcak üstüne anlaşmıştık.fena para tutmuştu bide eşofman takımı aldırmıştım puma memur maaşıyla yazıkmışla adama.

--- spoiler ---
  • pazardan alınmış, inzaghi forması,milan. dikey çubuklu kırmızı-siyah.
  • birdenbire, bir orospu çocuğundan tokat yememe sebep olmuştur.
    futbol olayı da değildi üstelik, neden kalbimin olduğu yerde haç arması varmış. bak yine dellendim, sizin ben zihniyetinizi sikeyim. ilkokula başlamamış, tanımadığın çocuğa bu yüzden tokat mı atılır arap devesi. sorsan cennetin en güzel bahçelerinde yellenmek onların hakkıdır.
hesabın var mı? giriş yap