• yeni stadın yapımına karşılık tokiye devredilen şehrin en merkezinde bulunan 27 dönümlük atatürk stadı arazisinin, toki tarafından 80 milyon bedel ile bir gayrimenkul firmasına satılmasıdır.

bu ülkede beni üzen en kötü şey vatandaş olarak bizlerin şehir merkezlerinde nefes alacak parklara ve meydanlara sahip olamamızdır. bakıyorsun londra'ya sadece hyde park 350 dönüm, kaldı ki londra'da bu parktan daha büyük olmak üzerede toplamda 8 adet park var. şimdi düşünelim dünyanın cazibe merkezi olan bir şehir bu parkları imara açmış olsa, dünyanın parasını kazanma imkanı var, benim gördüğüm paha biçilemez araziler. üzülerek dönüp gözbebeğimiz dediğimiz istanbul'a bakınca şehrin merkezinde bu çapta bir park gösteremeyiz.

bu güzel vatanımızı daha fazla tarumar edilmesinin engellenmesini , bu ülkenin insanlarının , gelecek nesillerin nefes alacağı ve stres atacağı alanlarının halka bırakılmasını istiyorum. elin avrupalısının haftasonu çocuğuyla şehrin merkezinde güneşlenirken ben şehirlerimizin ortasında mantar gibi biten avmleri görmek istemiyorum.

bu sebeble sakarya atatürk stadı arazisinin ve bunun gibi alanların bu ülkenin insanlarının ortak kullanımı için tesisini istiyorum. son olarak "beton esarettir, yeşil özgürlük."

halkın imzaları işe yaramadı

edit:link düzeltildi
hesabın var mı? giriş yap