• dünyanın en sempatik kötü adam rollerini oynamış seksi şey.

(bkz: green mile)

(bkz: charlie's angels)

(bkz: matchstick men)
  • moon'daki haliyle ev arkadaşım olmasını istediğim adamdır. şöyle diyaloglar olaydı iyiydi :

ben : sam, yarın markete uğrayıp çöp poşeti alabilir misin abi ? benim vaktim olmayacak çünkü yarın.
    sam : olum yarın ben burada yokum ki, ay'a gidiyorum yarın ben. tavuk döner yicen mi sana da söyliyim ?
  • yeryüzünde tek aktör bu adam kalsa ve tüm yapımlarda oynuyor olsa, geberene dek izlerim, hiç sıkılmam, hoh bile demem. yeminle.
  • akademi tarafından keşfedilmemiş bir yetenektir. moon'da müthiş bir oyunculuk sergilemiştir. 1998'den itibaren rol aldığı bir çok kısa/uzun metrajlı filmde kendi adını kullanması dikkat çekicidir:

--- spoiler ---

f--k (2010)
    sam

moon (2009)
    sam bell

woman in burka (2008)
    sam

pretzel (2001)
    sam

safe men (1998)
    sam

louis & frank (1998)
    sam

--- spoiler ---
  • sırasıyla the green mile, confessions of a dangerous mind, the assassination of jess...robert ford ve moonu izledim. üzerine koya koya acayip sevdirdi kendini adam.

ama moon'la göynümde apayrı bir yere oturdu çünkü vizyondayken film hakkında hiçbir bilgi sahibi olmadan tesadüfen gitmiştim bu filme -ki bilen bilir böyle filmler unutulmaz- ve hayran olup çıkmıştım. aktör olsam oynamak isteyeceğim roller listesinde* başta gelecek bir karakter çıkarmış. kıymetinin bilinmediği doğru ama olsun iyi böyle az sayıdaki hayranından biri olmak güzel.

sonuç; büyük oyuncu.
  • moon'u sevmis olsam da, son zamanki rollerini cok basarisiz buldugum aktor.
  • gary oldman'la tip, oyunculuk ve oscar laneti bakımından birçok ortak noktaya sahip oyuncu. ikisinin de devasa yeteneklerine gereğinden az değer veriliyor. ikisinin de
    keywordleri underrated ve ketenpere` : hehe. sam rockwellsid vicious`'a da benziyor ama buyrun yapılmışı var (bkz: sid and nancy)
  • kendisinin nedense alkolik olduğunu ve iyi oyunculuğunu buna borçlu olduğunu düşündüğüm aktör. oscar almasına kesin gözle bakıyorum ayrı mevzu.
  • iyi filmlerde rol alıp müthiş oyunculuk sergilemesine rağmen az tanınan aktörlerin başını çekiyor kendisi. gary oldman'ın bahsi geçmiş; ki ben de oyunculuğunu benzer bulanlardandım, adamın idolü zaten gary oldman'mış. hatta gary oldman olmak istiyor olabilir. *** onunla birlikte bir filmde rol almayı da çok istiyormuş.

haa gözlerden kaçmasın; galaxy quest filminde yarıyor resmen.* *
hesabın var mı? giriş yap