• askerde alay ictima'da nöbetçi subayı beklerken çalınan, alay'ın top 3'ünde birinci sırayı çeken parça. sanırdık ki ağaçların arasından platform'a atamız çıkıp gelecek mikrofona eğilip tekmil diye kükreyecek. ahh nerede o günler. bize gelse gelse egosunu tatmin etmek bilmeyen adamlar gelirdi. top 3'te diğer iki parça ise gülben ergen'in süpriz'i ve demet akalın'ın mucize adlı güzide eserleri.
  • adeta yıllardır yaptıkları yokmuşçasına; birgün ansızın hep bir ağızdan bunu söylediklerinde arkalarından sorgusuz sualsiz yürüyen milyonları da türkülerine eşlik edecek ve hatta bizi kınayacaklar "nasıl yeterince anlayıp sahip çıkmıyoruz" diye gazi paşamıza onlar gibi...
    sakın sakın sakın kızıp sinirlenmek yok o mal değneklerine saati geldiğinde.
    sadece arkana yaslanıp gülümse...
  • benim kafamda daha farklı düşüncelere yol açan şarkıdır. şarkıda atatürk'e açık çağrı var değil mi ? uyan bak halimize işte gel bizi tekrar kurtar gibisine. ben diyorum ki, neden bu ülke yeni bir atatürk çıkarmak yerine hala atatürk'ün geri dönmesini diliyorlar ? kalkıp bana, bir atatürk daha gelmez falan demeyin. atatürk'ün istediği gençlik tarifine iyi bakın. kendisi de bunu istiyor.

o yüzden, uyan atatürk, kalk atatürk demek yerine, bak atam ben de birşeyleri başarıyorum, ben de senin açtığın yolda gidiyorum demek lazım. demeniz lazım yani.
  • kurban olam yürüdüğün yollara
    kara peçe yakışmıyor kullara
    uyan bak bizim hallara, sarı saçlım mavi gözlüm
    nerdesin?
    100 yıl sonra bir daha gel
    gel samsun'dan...
  • uyan bak bizim hallara, sarı saçlım mavi gözlüm..
  • başlığı görünce "nerdesin" sorusu dudaklarımdan dökülüverdi bir anda...
  • gidişinin ardından tam 76 yıl geçti
    yani 912 ay ,
    yani tam 27740 gün
    ve biz bunca yıla inat hala seni seviyoruz.

biz de seni görmeden sevdik atam..

http://www.youtube.com/watch?v=eaok7cbgrhe
  • tüyleri diken diken eden bir eser. şöyle muhteşem bir klip yapılmalı derhal.
  • söz ve müziği, rahmetli*nin duygularını yansıtması bakımından önemli olan, sırf bu müzik zevkini alabilmek için dinlediğim eser.
    evet bence de sanat halk içindir.
  • anlamlı ve güzel bir şarkı.sarı saçlı ve mavi gözlüleri hiç sevmem. esmer kara kuru sınıfından bir türküm. ama bu şarkıyı dinlerken ağlıyorum. demem o ki ne olduğun nasıl olduğun önemli değil kardeşim. düşünsene o yılları. o umutsuzluğu. atatürk bu adı durup dururken hak etmedi. çünkü saygı görmek istiyorsan bunu hak etmek zorundasın. atatürk bunu sonuna kadar hak etmiştir. samsun'dan doğmuştur gerçekten. bugün ki başbakanı da hiç sevmem ve bu haliyle zaten çok itici. ama saygıyı hak ediyor. niye çünkü 12 yıldır orada ve bu bile büyük başarıdır. halk şöyleymiş böyleymiş, koyunmuş falan. ama koyunu da gütmesini bilmek lazım. tayyip saygıyı hak etmiştir. ama bir daha sandıktan gelmesini istemem. çünkü bugün içtiğim içkinin her yudumunda ve bindiğin arabanın her adımında, yaktığımız lambanın her ışıtmasında haksız bir takım vergilerle arkamızdan sokulan kazıklar var. alternatif bir kişi olduğu anda akp çöptedir. alternatif çıkmazsa da türkiye çöpe doğru gidecek. kimse alınmasın gücenmesin ama tarafsız olarak baktığım da bile bunu görüyorum. http://www.youtube.com/watch?v=uzkgrppzid0
hesabın var mı? giriş yap