• liselileri geçtim şu anki üniversiteliler bile bilmez, kadıköy rexx'in karşısındaki sokakta eskiden voodoo rock bar diye bir mekan vardı. 2007 senesinde sarp da* her cumartesi geceyarısından sabah 4'e 5'e kadar çalardı. biz de aynı mekanda düzenli program yapan bir grup olarak cumartesi geceleri gider bakardık. içerisi hep full olurdu. çoğunlukla arka tarafta ve ortalarda takılan erkekler ve sahneye yakın yerlerde sarp'ı yakından görebilmek için yarışan beyaz yaka kadınlar olurdu. o zaman derdim ki "eğlen ulan sarp, hayat sana güzel". adam saatlerce çalar söyler, yorulmak bilmezdi. repertuarı da baya geniş ve eğlenceliydi ama insanların en beğendiği şarkı orjinali ayten alpman'ın olan tek başına cover'ı olurdu hep. voodoo kapandıktan sonra sarp da ortalıktan kayboldu. onca sene sonra benim de durduk yere aklıma geldi adam acaba ne yapıyor diye düşündüm. kısa bir araştırmadan sonra right in tool adında bir tool tribute grubunda vokal olduğunu öğrendim. aktif olarak konser veriyorlar ve grup baya dünya standartlarında bir kalitede. kim olduklarını bilmeseniz kesinlikle türk demezsiniz. sarp da hakkını vererek söylüyor ama çok kendisi gibi söylüyor. tribute gruplarında vokalin sesini orjinal grubun vokaline benzetmesi daha uygun çünkü sonuçta tribute grubun asıl olayı orjinal grubu olabildiğince taklit etmek. merak edenler sarp'ı ve right in tool'u instagram hesaplarından takip edebilirler. sarp'tan böyle bir hareket açıkçası hiç beklemiyordum. gönül isterdi ki müzik kariyerinde kendi bestelerine odaklanarak yükselsin ama tool tribute grubu da kolay iş değil.
  • kavıra dayalı rock (?) anlayışının temsilcisi. hadi bir albümde bir-iki kavır yaparsın, onu da öyle bi şekle sokarsın ki dibimiz düşer eyvallah (duman, teoman, mor ve ötesi vs...), hadi 10 tane (abartttım hem de 3t ile) eli yüzü düzgün albüm çıkarır sonra bi gevşeyelim dersin komple kavır yaparsın (kargo) ona da ses etmeyiz. ama arkadaş 6 senede iki albüm, biri nikah masası, öbürü tek başına. buna da peki diycem de şarkıda ne yenilik var ne başka bir şey. çıkar elektroyu ver piyanoyu oldu sana yine ümit besen. bu mudur yavrucum müzik?

(bkz: kolpazan)
    (bkz: çakma rock)

peşin edit: siyahın matemi filan diyecek olan sevgili yazarlar için c.sinan sağıroğlu edasıyla şunları söylüyorum: "bırak ya, tamam ya, ilerleyin artık, çıkarın şu at gözlüklerini"
  • ilginç bir köpek adı.

eşimin dayısının bu adı taşıyan teriyer cinsi bir köpeği vardı.
    hayvanla ilk tanışmamızda beni çok sevmişti.
    bu sevgisini başını okşamak için uzattığım elimi piranha hızıyla kemirerek göstermişti sarp.
    allahtan çok ihtiyar bir köpekti ve dişleri olmadığı için pek bir hasar verememişti elime.
    yine de o anı her hatırlayışımda içim ürperir. vahşi bir hayvanın ağır çekimde elimi kemirmesi anını tekrar yaşarım.
    bu itoğlu itin yaşattığı travmaya rağmen hala bir hayvansever olarak kalabilmemi sanırım bana küçük yaşta hayvan sevgisi aşılayan sevgili aileme borçluyum.
    ya da gizli bir mazoşistim.
  • çabasına, yılmamasına ve inatla cover yapıp bir yere varamamasına hayran olduğum adamdır.
    helal olsun valla.
  • oğlum.
    hamileliğim boyunca isim bulamadım. pandeminin ilk günlerinde girdiğim stresle birlikte erken doğum yaptım. sonrasında yoğun bakıma girdiğinde hala bir adı yoktu.

hastaneden çıkış zamanı geldiğinde yetkililer; “nüfus cüzdanı olmadan çıkış yapamazsınız bir isim koyun artık” diyince ağzımdan sarp çıkıverdi.

geçirdiğimiz zor zamanları hatırlatsın, küçücük bedeniyle yaşadığı zorluklardan ustalıkla kurtuluşunu hatırlatsın. hayatı boyunca hep böyle çetin, güçlü olsun istedim.

adınla yaşa bebek adam. o yokuşları çıkarken ben hep yanında olacağım.
  • muhteşem klibi ile coldplay'e ilham kaynağı olan türk rock müziğinin zirvedeki ismi.

https://www.youtube.com/watch?v=uuha7vt2ljy

http://www.youtube.com/watch?v=1mwjx4dg72s

edit : link
  • güzel bir erkek ismi..
    (bkz: sharp)
  • hem yakışıklı hem yetenekli, ortalamanın üstünde bir insan olduğu için kıskanıldığı, çekememezlik edildiği kanaatinde olduğum genç bir sanatçımız sarp. maviş gözleri, bal dudakları var diye bir insanın yeteneksiz olması mı gerekir? almış gitarını, yapmış bestesini, binmiş motoruna binbir özveri ile izmir'lerden kalkmış gelmiş diye tüm bunlar reva mı? dedirten baslik.

(bkz: izmirli erkekler)
  • benim adım. yıllarca nefret ettim, millet sap dedi, saçma sapan şeyler yaptı. zamanla yalnız olmadığımı görünce sevmeye başladım. ama o şarkıcı... aman aman...
  • icinden fena halde bir sosyal sorumluluk bilinci fiskiran bir kisiymis rockçı sarp. bir roportajindan:

sinirsiz param olsun istiyorum

* müzik piyasası durgun, sanatçılar albümlerin satmadığından yakınıyor. siz barlarda program yaparak para kazanıyor musunuz?

yaşam tarzıyla ilgili bir şey bu... barlarda çıkanlardan daha fazla kazanıyorum. türkiye standartlarına göre bayağı kazandığım söylenebilir. ama her zaman daha fazlasını istiyorum, sınırsız para istiyorum. (gülüyor) o yüzden elbette ki yetmiyor, yetmeyecektir de...

* sınırsız parayla ne yapacaksınız? gemi mi alırsınız, uçak mı, boğaz'da yalı mı?

ne kadar sınırsız olduğuna bağlı aslında... ama evet, bunların hepsini alırım. bir de cip koleksiyonu yaparım. ama hepsinin doğa dostu olmasına dikkat ederim. ve büyük ihtimalle sokak köpekleri için çok para harcarım. lüksü severim ama fena halde bir sosyal sorumluluk bilinci içimden fışkırıyor. hele şu sıralar iyice...

http://www.haberturk.com/…209&cat=150&dt=2008/05/05
hesabın var mı? giriş yap