• genel olarak balkanlar ve çevresindeki müzikleri toplayıp avangard caz ve emprovize stillerde seslendiren ynan kadın şarkıcı. geleneksel ninniler başlığında hazırladığı albüm ise gerçekten ilginç.
    akdeniz çevresindeki hemen her kültürden ninnileri içeriyor ve uykusuzluk problemi çekenler için farklı bi alternatif de oluşturabilir.
  • udi hırant'ın bestelediği "geçmiş güzel günleri ruhumla anıyorum, vefasızı görünce tutuşup yanıyorum. bahtım gibi karanlık, mehtaplı gecelerde, her tarafta, her yerde, hep onu arıyorum." sözlerine sahip olan şarkıyı seslendirerek ecnebi aksanıyla şakınan türkçenin estetik değerini gözler önüne sermiştir.
  • iki kulaçta karşı kıyıya geçesimi getiren, "biraz da oralıyız, biraz da buralılar"ı sesiyle ufacık bir tınıda verebilen büyülü kadın. kalbimi ege'de onun sesine bırakabilirim. şarkı söylerken hep ruhundan parçalar gönderen içi dopdolu bir kadın. izlemiş ve dinlemiş olmak isterdim çok. yine gelir umarım.
  • sareri hovin mernem yorumu kesinlikle dinlenesi bir insan.
  • çok sevdiğim ama hiçbir şekilde anlayamadığım kadın yorumcudur.

balkanlardan ve çevresinden estirdiği rüzgarlarla yağmurlar yağdırır yağdırmasına da, daha uzak yerlere nasıl el atabiliyorsun ve altından kalkabiliyorsun a kadın?

üstelik de bir tv programında yapıyor bunu ve beni benden alıyor addio amore yorumuyla;

http://www.youtube.com/…qiuyagadsj0&feature=related
  • atina doğumlu, yahudi şarkıcı. yunanlıların "yüksek sanat müziği yapıyor" dedikleri gruba dahil.
    1993 yılında kurulan grubu primavera en salonico ile geleneksel akdeniz ezgilerini kulağa gelebilecek en hoş haliyle dinleyenlere ulaştırıyorlar. grup üyelerinin jazdan, klasik batı müziğine, seferaddan, bizans müziğine uzanan müzik arkaplanları seslendirdikleri her parçaya zenginlik katıyor. akdenizli olmaktan mütevellid, bu grupla ve savina ile gurur duyusam geliyor; hele londra'da falan denk gelmişsem konserlerine..

ayrıntılı bilgi için: http://www.savinayannatou.com/eng/index.php
  • yannatou sings hadjidakis albümünde manos hadjidakis şarkılarını bir başka söyleyen, gönül tellerini titreten insan (bkz: xartino to feggaraki)
  • sanirim makedon bir cingene kendisi
  • (bkz: meditarreneo)
  • “bir ses hem huzur hem acı verebilir mi insana?” sorusunun cevabı kadın.

icralarının birini diğerinden ayıramam ama öyle bir nani nani okuyuşu var ki bu saatte dinleyince canına okuyor insanın.

daha önce herhangi bir projede bir araya geldiler mi bilmiyorum ama keşke jordi savall ile birlikte dinleyebilsek.
hesabın var mı? giriş yap