şükela:  tümü | bugün soru sor
  • ing. bir filmde, dizide, çizgi dizide veya benzeri bir görsel üründe belli bir karaktere, yere, olaya harcanan süre (o karakterin, yerin, olayın ekranda toplam gözükme süresi).
  • (bkz: ios 12) ile birlikte tanıtılan en önemli özelliklerden biri olan screen time ile akıllı telefon kullanımınızı tamamen kontrol altına alabilir, kendi kendinize sınırlar belirleyebilirsiniz.
  • ios 12 ile gelecek olan bu hede hangi uygulama ile ne kadar vakit harcadığınızı, hangilerinin kaç bildirimle sizi ne kadar rahatsız ettiğini, aleti eğlence ya da üretkenlik gibi hangi alanlarda kullandığınızı size raporlayacak ve keyfinizi kaçıracak. hop teyze bi haftadır günde üç saat candy crush oynamışsın kendine bi çeki düzen ver filan diyecek, sonra da dost acı söyleyeceğinden acımasızca kapatacaklar garibanı. oldu da bir dolar size bir tl diyelim ve çocuğunuza iphone alabildiniz, bu hede ile yakası iki elinizde olacak, bebe telefonla öyle istediği kadar oynayamayacak, telefon şak kapanacak sap gibi kalacak ergenimiz.