• bazı videolarda adı sulduz naghadeh şeklinde geçen, gerçekten yetenekli, ibo'nun ses ikizi.

http://www.youtube.com/watch?v=kozexzaxvfw
  • artısı; ibrahim tatlıses'in ustalık döneminde yakaladığı performansı genç yaşında yakalamasından mütevellit, bundan sonrasında üzerine ne koyacağını merakla bekliyorum.
    eksisi; ibrahim tatlıses'in ses rengi, vurguları, desibel ve oktav aralığı ile neredeyse kopya tadında birebir aynı.
  • ibrahim tatlıses'ten daha güzel ibrahim tatlıses sesi çıkarıyor.
  • uzun zamandır internette ibrahim tatlıses şarkılarına yaptığı cover videolarıyla tanınan ve zaman zaman sahnelerde de boy gösteren ancak halen albüm çıkarmayan iranlı azeri muganni. *
  • bugün tesadüfen ankara festivali videosunu youtube önerdi ve tıkladım dinledim.
    ülkesinde şarkı söylemesi, sahne alması şeriat kurallarınca aykırı olduğundan ülkemize gelmiş.
    yine o beğenmediğiniz atatürk’ün cumhuriyetine muhtaç oldunuz mu? tabii seccad beğenmiş beğenmemiş, atatürk’e herhangi bir şükran duymuş duymamış önemli değil fakat o festivali düzenleyen ankara büyükşehir belediyesi ve konsere seyirci olarak katılan seçmenlerinin düşüncelerini beyinciklerinin içine girmeden görebiliyorum.
    seccad denen arkadaşın sesi falan umrumda değil, banane lan. kendisinin bana tek düşündürdüğü şey; biz ne şanslı bir milletiz. bir o kadar da nankör.
  • kurşun beni öldürmez adlı yeni şarkısıyla çok sigara yaktıracak yakında herkese... stüdyoda kaydını dinledim çok fena geliyor...
  • ibrahim tatlıses'i aratmayacak ses rengine sahiptir.
    (bkz: https://www.youtube.com/watch?v=nhwfbrolj10)
  • adam ses duvarını aşmış geliyor. 2. ibrahim.
  • müslüm gürses , hakan taşıyan'ı ilk dinlediğinde, muhterem nur'a sormuş : yauu muhterem hanım, ben bu şarkıyı ne zaman okudum?

kesin ibo da, mehmediyi dinlediğinde, aynı soruyu yanında yöresinde olanlara sormuştur. kaldı ki, gürses - taşıyan benzerliği tiz perdelerde sırıtıyordu. bunların vüs'ati bile aynı nerdeyse
  • internette millete ibrahim tatlises yeni album cikardi diye yutturuyolar. isin ilginci millet saskinlik icinde ibo nasi boyle soyleyebildi diye sasiriyor. adamin sesi birebir ibrahim tatlises. şaşılacak iş.
hesabın var mı? giriş yap