• böyle bir terör örgütü yoktur. şekersiz içiyorumcular legal bir yapılanmadır, taraftar toplama derdinde değildir ve kar amacı gütmeden topluma faydalı hizmetlerde bulunmak ister. şekerleri iade ettiğimiz doğrudur lakin ki ıslanıp ziyan olmalarını istemeyişimizdendir. ayrıca ortamdaki çay karıştırma seslerinin iticiliği de ne kadar haklı olduğumuzu gösteren bir husustur. bu sivil toplum kuruluşuna destek ve legal yapıyı terörize etmeye çalışanların çabalarını boşa çıkarmak amacıyla şekerleri saklayıp çay kaşığını iade etme eylemine davet ediyorum.
  • çayı şekerle icenlere sigara, alkol vs. bağımlısı muamelesi yapan örgüttür.
    - 'a şekeri bırakmadın mı?' .
    +yok bırakamadım, çoluğun çocuğun rızkını paket paket küp şekere yatırıyorum. evi tarlayı satıp küp şekere harcadım. allah beni bildiği gibi yapsın.
  • selam.
    14 yıldır örgütün asil bir üyesi ve son zamanlarda da sözlükteki temsilcilerinden biriyim. gizli olmak gibi bir derdimiz olmadığı için kendimi ifşalamaktan çekinmiyorum.
    2006 kasım-aralık zamanları bir arkadaşımın referansıyla kabul edildim örgüte, gönüllüydüm yani. örgütün üniversite kantininden öğrencileri kaçırarak ikna odalarında onları militana dönüştürdüğüne dair dedikodular var. ne yalan söyleyeyim; ateş olmayan yerden duman çıkmaz. ama ben onlardan biri değilim. 55 yaş üstü kıraathane şekersizleri topluluğu (kşt) başka bir fraksiyon, biz bir anılmayı pek sevmiyoruz. daha çok y ve z kuşağındanız. onlar bize göre daha baskıcı ve duyarsız. çok okuma da yapmıyorlar açıkçası.

yıllardır türlü eylemlerde bulundum; şeker ıslanmasın harekatı, kahve şekersiz içilmeli bildirilerinin okunması ve dağıtılması, tatlandırıcılara karşı yürüyüşler, meyve şekerine dair sosyal medya çalışmaları ve sözlükteki antişeker timi operasyonları gibi. herhangi bir yerden herhangi bir kaynak sağlanmıyor örgüte. tüketilmeyen her gram rafine şekerden alınmayan her kalorinin öbür dünyada bize döneceğine, sağlıklı kaloriler olarak bize lütfedileceğine inanıyoruz.

dediğim gibi; gizli değiliz. moderasyondan da aramızda olanlar var. bu sebepten lafınızı düşünerek söyleyin derim.

hayat şekersizken daha tatlı!
  • ele başı olabilirdim, az önce şekersiz kahvenin yanında acıbadem kurabiyesi gömmemiş olsaydım. sorarlarsa şekersiz içiyorum diyorum.
  • çayı şekersiz içip baklavayı kiloyla yer bir çoğu. ama yine de alkışlamak gerek. şekerden ve undan mümkün olabildiğince kaçmak en güzeli...

yalnız şekerden kaçanların bir çoğu da mısır şurubu veya glikoz şurubuna yakalanmakta ki bu daha büyük bir felakettir.

aroma vericiler, koruyucular, tatlandırıcılar.... asıl kaçılması gereken bunlardır...
  • çayı hâlâ şekerli içen var mı?
  • üyesi olduğum örgüttür. zaman zaman algıyı düzeltmek için espri de yapabiliyoruz. mesela çayı getirene şekeri iade edip "şeker parasını hesaptan düş, ehehe" dediğimiz zaman kırılıyor ortalık, bir gülme bir neşe sorma gitsin. 10435635323. kez yapmamıza rağmen her sefer sanki ilk kez duyuyorlarmış gibi gülüyor nezaketli milletimiz. tabi bu bir yumuşama değil aslında, ortamdan çıkışta çayı şekerli içenleri takip edip tenhada boğazlıyoruz... naapim olm, ben öldürmesem şeker öldürecek zaten, bari şeker zayi olmasın, hesaptan düşün, ahahaha
  • şeyhi canan karatay'dır.
  • çayı da kahveyi de şekersiz içerim. kahveye süt koymam. aksini yapan ılıktır, kezbandır, bebedir.
hesabın var mı? giriş yap