• malumunuz seks yapmak her zaman yemek yemekten daha fazla ilgi çekmektedir. peki bunun nedeni sizce seksin, yemek yemekten daha fazla haz vermesi mi?

cevap evet ise tabii ki fevkalade yanılıyorsunuz.

bildiğiniz gibi insan bir hayvandır, hayvanların yaşamak için temel ihtiyaçları vardır ve bunlardan en önemlileri beslenmek ve üremektir. ikisi de içgüdüseldir ve yaşayan her hayvanda ve hatta diğer canlı türlerinde görülmektedir.

peki insanların bitmek tükenmek bilmeyen doyumsuzluğu ve hırsı dünyayı ne hale getirmiştir?

erkek cinsi, türünün en iyisi olmaya çalışmasının devamı olarak topluluk halinde avlanmaya başlamış, bu topluluklar büyüyerek şimdiki kural koyucularımız olan din ve devlet yapılanmalarına sebep olmuştur. geçelim konumuza.

kurallar seksi sınırlandırır. yemek yemeden birkaç günde öleceğimizi bilen kural koyucularımız, iki temel dürtümüzden biri olan yemek yemeyi sınırlandırmak yerine, ölmeden daha çok dayanabilecek olduğumuz ihtiyacımızı, yani seks yapmayı sınırlandırmıştır.

yani öyle ki, kedinin köpeğin her yerde rahatça yapabildiği bir aktivite bizim için ulaşması zor ve emek gerektiren bir amaç olmuş; uğruna kavgalar edilecek, cinayetler işlenecek, şehirler ülkeler yakılacak ve hatta yıkılacak; uğruna şiirler yazılacak, romanlar döşenecek bir hedef haline gelmiştir.

ki normaldir, temel ihtiyacı yasaklarsan böyle olur, insanoğlu resmen delirdi.

sahip olma hırsı, evlilik, bekaret, tecavüz ve bunlar gibi bir çok saçma sapan konu, bu yasaklamanın günümüzdeki sonuçları, tahmin edebileceğiniz gibi.

seks yapmak yerine yemek yemek sınırlandırılmış olsaydı bugün sağda solda güzel kadın vücutları yerine tavuk butları, pirzolalar ve özel hazırlanmış yemekler görürdünüz yani. yanımızdaki herhangi bir karşı cinsi sıradan bir şekilde öpüp okşarken, bir yandan da "vay anasını ne yemekler var millete" derdik.

- vaay recebim! helal sana, milli olmuşsun.
    - saol abi, yedik nihayet biz de patates kızartma.

- güzel yemek yiyebilmek için çok zengin olmak lazım abi (bkz: güzel kadın).

- abi ıstakoz yememişsen sen yemek yedim diye gezme ortalarda (bkz: anal seks).

vs.

yani arkadaşlar, kadın erkek ilişkileri hakkında bu kadar yorum yapmayın. kedinin köpeğin her gün icra ettiği basit bir eylemi bu kadar büyütmeyin, oyuna gelmeyin. gidin bilimle, ilimle, fezayla filan uğraşın ki dünyanın sonu daha çabuk gelsin de bitsin artık bu soytarılık.

edit : şimdi düşünüyorum da herhalde ben biraz fazla önemsemişim.
  • seks bir işlemin ismidir,yemek yemek ise bir eylemdir.
  • friends'de joey tribbiani'nin cevabını "i want women on bread" diyerek verdiği karşılaştırma
  • (bkz: yarak yemek)
    (bkz: hatunu yemek)*
  • yıllar önce bir gazetede okuduğum yazıyı hatırlattı bana.
    seks ve yemek ilişkisi değil de, daha değişik bir açıdan yaklaşmış abiler.
    amerika'da, erkekler arasında bir anket düzenlenmiş ve şu soru yöneltilmiş:
    "6 ay boyunca televizyonsuz yaşamak mı, yoksa 6 ay boyunca seks yapmadan yaşamak mı?"
    çok büyük bir çoğunluk, seks yapmadan 6 ay boyunca yaşayabileceğini söylemiş.
    işte, aptal kutusunun cazibesi..
    haa; seks mi yemek mi?
    ikisi de değil.
    bence, 200 kez top sektirebilmek.
  • iki temel ihtiyacın versusudur.

bir insanıın yaşayabilmesi için gerekli temel ihtiyaçlar bildiğimiz gibi 3 tanedir, böyle sınıflandırılmıştır.

*uyumak
    *yemek yemek
    *seks yapmak

bu temel ihtiyaçlar listesine "barınmayı" da sokmaya çalışıp 4'e çıkarmaya çalışıyorlardı en son, ne oldu ne bitti, sokabildiler mi takip etmedim.

ancaaakkk, ne yemek yemek, ne seks yapmak, ne uyumak..
    bir insanın en temel ihtiyacı işemektir efenim.. evet "işemek"..

hiç bir insan azgınlığın sınırlarına geldiği zaman hayatı kararmaz..
    hiç bir insan 2-3 gün aç kaldığı zaman hayatı kararmaz.. midesi guruldasa da gider yapar işini..
    veya günlerce uykusuz kalmadık mı finaller, iş-güç için..

ancak büzzüğü bacağımın arasına sıkıştırıp fellik fellik burger king (bkz: bir umumi hela olarak burger king) ararken altıma yapmamak için çektiğim o işkenceyi ben bilirim.
    üstelik millete garip görünmeyim diye yolda yürürken normalmiş gibi davranmak zorundayım da.
    ama bacakları ikiye katlayıp büzzüğü sıkmamak için de zor duruyorum.. o haldeyken ne bir iş yapabilirim, ne bir şey düşünebilirim.. acilen işemem gerekli, yoksa hayat benim için durmuştur.. eee hayatımı durduran bir şeye temel ihtiyaç demeyeceğim de ne diyeceğim!!

ben hiç genel ev'e büzzüğünü sıka sıka, koşarcasına giden adam görmedim..
    ama tuvalet kapısında çok kuyruk gördüm böyle..

evet görüldüğü gibi bir insanın temel ihtiyacı yemek yemek de değildir.
    seks yapmak da..

işemektir...

eğer versus yapılacaksa seks yapmak vs yemek yemek değil
    seks yapmak vs işemek şeklinde yapılmalıdır.
  • yemek yeyip doyduktan sonra mutluluk grafiği sabit devam ediyorken seksten sonra o grafik aniden düşer. ama ikisinden sonra da sigara yakılması, benzerliklerini ortaya koyuyor. irdelenmesi gereken bir mevzu.
  • boşaldıktan sonraki süreç vs yemeği bitirdikten sonraki süreç
  • (bkz: bira)
hesabın var mı? giriş yap