• yemek mi yeseks.

(bkz: subliminal mesaj)
  • friends'de joey tribbiani'nin cevabını "i want women on bread" diyerek verdiği karşılaştırma
  • siz bakmayın seks diyen otuzbirci meriçlere.
    bu sorunun cevabı kadın için de erkek için de yemektir.
    günlerce haftalarca sekssiz durursunuz ama normal yemek düzeninizde 2-3 öğün atlayın bakalım neler oluyor.
  • malumunuz seks yapmak her zaman yemek yemekten daha fazla ilgi çekmektedir. peki bunun nedeni sizce seksin, yemek yemekten daha fazla haz vermesi mi?

cevap evet ise tabii ki fevkalade yanılıyorsunuz.

bildiğiniz gibi insan bir hayvandır, hayvanların yaşamak için temel ihtiyaçları vardır ve bunlardan en önemlileri beslenmek ve üremektir. ikisi de içgüdüseldir ve yaşayan her hayvanda ve hatta diğer canlı türlerinde görülmektedir.

peki insanların bitmek tükenmek bilmeyen doyumsuzluğu ve hırsı dünyayı ne hale getirmiştir?

erkek cinsi, türünün en iyisi olmaya çalışmasının devamı olarak topluluk halinde avlanmaya başlamış, bu topluluklar büyüyerek şimdiki kural koyucularımız olan din ve devlet yapılanmalarına sebep olmuştur. geçelim konumuza.

kurallar seksi sınırlandırır. yemek yemeden birkaç günde öleceğimizi bilen kural koyucularımız, iki temel dürtümüzden biri olan yemek yemeyi sınırlandırmak yerine, ölmeden daha çok dayanabilecek olduğumuz ihtiyacımızı, yani seks yapmayı sınırlandırmıştır.

yani öyle ki, kedinin köpeğin her yerde rahatça yapabildiği bir aktivite bizim için ulaşması zor ve emek gerektiren bir amaç olmuş; uğruna kavgalar edilecek, cinayetler işlenecek, şehirler ülkeler yakılacak ve hatta yıkılacak; uğruna şiirler yazılacak, romanlar döşenecek bir hedef haline gelmiştir.

ki normaldir, temel ihtiyacı yasaklarsan böyle olur, insanoğlu resmen delirdi.

sahip olma hırsı, evlilik, bekaret, tecavüz ve bunlar gibi bir çok saçma sapan konu, bu yasaklamanın günümüzdeki sonuçları, tahmin edebileceğiniz gibi.

seks yapmak yerine yemek yemek sınırlandırılmış olsaydı bugün sağda solda güzel kadın vücutları yerine tavuk butları, pirzolalar ve özel hazırlanmış yemekler görürdünüz yani. yanımızdaki herhangi bir karşı cinsi sıradan bir şekilde öpüp okşarken, bir yandan da "vay anasını ne yemekler var millete" derdik.

- vaay recebim! helal sana, milli olmuşsun.
    - saol abi, yedik nihayet biz de patates kızartma.

- güzel yemek yiyebilmek için çok zengin olmak lazım abi (bkz: güzel kadın).

- abi ıstakoz yememişsen sen yemek yedim diye gezme ortalarda (bkz: anal seks).

vs.

yani arkadaşlar, kadın erkek ilişkileri hakkında bu kadar yorum yapmayın. kedinin köpeğin her gün icra ettiği basit bir eylemi bu kadar büyütmeyin, oyuna gelmeyin. gidin bilimle, ilimle, fezayla filan uğraşın ki dünyanın sonu daha çabuk gelsin de bitsin artık bu soytarılık.

edit : şimdi düşünüyorum da herhalde ben biraz fazla önemsemişim.
  • iki seçenekte de açlık derecesi önemli. 1 saat önce olsa yemek yemeyi tercih ederdim ama az önce nefis bir menü yedim ve karnım tok. o yüzden her daim aç gözlüsü olduğum ilk seçeneği seçiyorum. sex sex sex.
  • bu tip soruların tamamına maslow'un ihtiyaçlar hiyerarşisi zaten yanıt veriyor.

"yemek mi, seks mi" sorusunun cevabı yemektir zira yemek olmadan yaşayamazsın.

ama soruyu "iyi yemek mi, seks mi" diye dönüştürürsen cevap da bir anda dönüşür. zira seks, iyi yemeğe göre piramitte daha alt basamaktadır. daha temel ihtiyaçtır.
  • adana kebap gönlümün efendisi
    en sevdiğim magnumun karamellisi
    cheddar peynir en netamelisi
    dostlar sevişmeyi neyleyim?

kayboldu antep fıstık zam gelince
    her yerde hamburgerin eti ince
    iştahım açılır şöbiyet diyince
    dostlar karında baklavayı neyleyim?

gelmedi bu şehre ciğerin yağlısı,
    her yer doldu yalancı ev mantısı,
    bize de düşer mi pidenin bol kıymalısı?
    dostlar vegan adamı neyleyim?