• önce özetler;

haber

video

haberine ve tweete konu olan , izmir atatürk lisesi mezuniyet gecesinde öğrencilerin izmir ve 10. yıl marşı söylemesinden rahatsız olmuş eğitimci.

hakkında düşündüklerimi buraya yazmak istemediğimi belirtir kendisini de sözlüğün arşivine not etmeyi borç bilirim.

not : o ne irite edici ses tonu ve konusmadır arkadaş.
    not 2: mynet linkleri için özür dilerim zira google sonuçlarında ilk çıkan sonucu ekledim.
  • gündem yoğunluğundan kaynadı herhalde. yüz karası bir harekete imza atmış bir okul müdürü. bu günler yavaş yavaş geçiyor müdür bey haberiniz olsun.

izmir atatürk lisesi’nde izmir marşı söyleyen gençlere müdahale etmek de neyin nesi?
  • atatürk'ün adını taşıyan okulda,şanlı türk ordusuna ithafen kurtuluş savaşı için yazılan marşın söylenmesini istemeyen zat.
  • --- küfür ---

aynı isimde bir arkadaşım vardı ve çoğu arkadaşım onun için "sikik beyinli göt" derdi. bu cümle ne anlama geliyor bilmiyorum ama kırıcı bir cümle olsa gerek. sanırım bu isim ayrıca bir okulun müdürüne ait. yanlış olmasın, benim bahsettiğim kişi bu müdür değil, eski bir arkadaşım. siz tanımazsınız, geri zekalı götoşun tekidir. ama isim benzerliği muazzam olmuş. çok şaşkınım.

--- küfür ---
  • benim de benzer isimde bir arkadaşım vardır ve arkadaşımın kendisi tam bir göt kılıdır. bu arkadaşım yalaya yalaya geldiği yerden götüne tekneyi yiyip siktir olup gidecektir. ufak beyniyle yaptığı siyaset kendi götünde patlayacaktır. bir de müdür varmış aynı isimde fakat kendisini tanımıyorum.
  • olası iktidar değişiminde ismini dahi değiştirebilecek karakterde biri olduğuna bahse girebileceğim kişidir.

tıpkı diğer vatan, millet, sakarya tayfası gibi.
  • bir arkadaşımın benzer isimde bir arkadaşı vardı. ondan hep "göt kılı", "haysiyetsiz" ve "cahil" diye bahsederdi. ben de yapma etme ağır laflar bunlar diye kızardım. böyle söyleyince bunların hafif bile olduğunu, yüzüne tükürmek istediğini dile getirirdi. meğer bu isimde başka birisi daha varmış ve izmir'de bir lisede müdürmüş. isim benzerliğine pek şaşırdım.*
  • ilk gördüğümde yeni bir mehmet bahçeli vakası zannettim.
  • (bkz: zübük)
  • akp seçimi kazanırsa istediği bir yere atanacaktır. yemezler.
hesabın var mı? giriş yap