• güzel olmuş reklam. bunun için evet diyenler şuurunu yitirmiş olsa gerek, çünkü türkiye cumhuriyeti tarihinin en kutuplaştırıcı siyasetçisini, kendisi gibi düşünmeyenlere nefret ve hakaret kusan bir siyasetçiyi oy vermeyenlerin de temsili hak ve yetkileriyle birlikte başkan yapmak istiyorlar. bir partinin en yetkin ismi olarak doğrudan vatandaşa hakaret eden, dışlayan, suçlayan, iftira atan, nefret kusan başka bir siyasetçi de tanımadık, teröristlerle işbirliğini milyonların önünde anlatmış itiraf etmiş adam terörist diyor lan bana!! böyle bir nefret var mı? o yüzden vicdanı olan herkes "hayır" diyor..
  • kim milyoner olmak ister'deki tuhaf sunucu değişikliğini aydınlatmış çalışma.

not: milletin yarısını terörist ilan edenlerin ipliğini pazara çıkarmak iyidir hoştur siz bakmayın bu sebeplerden evet diyenlere de... maddelerin nasıl büyük tehlike taşıdığını teker teker açıklamak gerek bir yandan da... kararsız kitleye ulaşmalı.
  • anladığım,
    toplumu kim ayırıyorsa,
    toplumu kim kamplaştırıyorsa,
    taraf olmayanın bertaraf olacağını kim söylüyorsa,

ona hayır diyeceğiz. bu kadar basit.
  • müthiş bir çalışma; bizi birbirimize bıraksalar, yeteceğiz kendimize. iktidarınız, muhalefetiniz, koltuklarınız, paralarınız, hırslarınız yerin dibine batsın. hayır.
  • orijinal versiyonunu çok önce izlemiştim. elin soğuk danimarkalısının bana geçirdiği duyguya bakıyorum bir de buna... arada dağlar var. reklam bi kere cast diye bağırıyor. mesele para da değil doğallığı yakalamak için. yazık edilmiş güzel bir fikre neticede.

chp tayfasına bedava fikir. yıldırım demirören evet dediğini açıklamış. şu adamı seven türkiye sınırları içerisinde tek kişi tanımıyorum. o görüntüyü alsınlar tvde prime time'da döndürsünler referandum gününe kadar. hem demirören'in hoşuna gider hem de evet diyecek tayfa lan bu adam evet diyorsa diye iki saniye düşünür.
  • aktrollerin ağzından salyalar akıtarak saldırmasına neden olan reklam.

adamlar son 15 yılda ülkeyi 100'e böldüler bunun için evet diyoruz diyen dangalaklar var. sen ne için ne dediğini anlayamamışsın. git biraz ortadoğu siyasi tarihi oku öyle gel. reklamla ilgili değil. ben anayasaya uymayan birinin istediği oyu vermem. sen suçluları seviyor olabilirsin. ben sevmem. riyakar birinin istediği oyu vermem.

rüşvet yolsuzluk üstü kapatılmış ıvır zıvır

sülalenize hayır!
  • (bkz: afedersiniz alevi)
    (bkz: afedersiniz ermeni)
    (bkz: çapulcular)
    (bkz: evde zor tutulan yüzde elli)
    (bkz: onlar)
    (bkz: sünni vatandaşımız)
    (bkz: gezici)
    (bkz: gezi parkını benim vatandaşım gezecek)
    (bkz: fethi sekini şehit edenler hayır diyor)
    (bkz: başörtülü bacım)

harbi harbi birlik olmak için evet dediğinizi savunuyorsunuz değil mi bir de? ikiyüzlüler sizi.
  • bir şeye arak demeden önce o şeyin arak olduğundan emin olmak gerekir. arak da kabaca başkasının yaptığı bir şeyi aynen kopyalamak veya ondan yararlanarak yeni bir şey ortaya çıkarmak ama kaynağı belirtmemek olarak tanımlanabilirse bu çalışma için arak olan nedir?

--- spoiler ---
    videonun son saniyelerinde videonun alt kısmında makul sayılabilecek boyutlardaki bir açıklamada şunlar yazmaktadır:

* danimarka tv2 "all that we share" filminden esinlenilmiştir. teşekkür ederiz.
    --- spoiler ---

beğenemediğim çalışma, vuruculuğu yeterli değil bence.
  • bu reklamın sonuna "evet" koy olur diyen arkadaslar sahiden bi tuhaf. bu reklam söyle olsaydı eger:

" size bazi kisisel sorularım olacak: dıs siyasette bize başarısız diyenler, ataturkun kurdugu cumhuriyet degerlerini hâlâ önemseyenler, capulcular, laikler, bilimsel egitimi savunanlar, feministler, benim bakanlarımı başarısız görenler, 17 25 araligı unutmayanlar, baskanimiz tayyip erdogan'ı sevmeyenler, cehapeliler, biat etmemis gazeteciler, akademisyenler, devletin kasasını sorgulayanlar, o köprü için kaç para çıktı cebimizden limak'a, söyle bakalım diyenler...

ayrilın bakim. atın bunları dışarı, atın. siz kimsiniz ya? siz nasıl hala... bakın degerli kardeslerim bunlaaar... iste bunun icin evet."

bakın ne güzel oldu. ama burada ne diyor: gormezden gelsen de, ayrıştırılsan da, en uc gordügünle bile bir ortak noktan var; anımsa. bu ulkenin cocugusun, gecmisin ortak ve geleceginin de ortak olmasini istiyorsan bu ayristirilmıs, kamplaştırilmısliga son ver, hayır'da ortaklas.

hani maddeler diyen arkadaşlara da duyguya odaklanmışlar demek isterim. malum duygu toplumuyuz. düşünen kitle birebir maddeleri okuyup "hadi lan, böyle saçmalik mı olur? hayır" diyor. hedef kitle duygu odaklılar oluyor.

olmuş yani, bir sürü reklam çekilecekse duygu halkası olarak gayet olmuş.
  • arak marak reklam diildir.
    adamlar baya baya açıklamışlar. danimarkada şu şu şu videodan esinlendik. neden ? çünkü o video da mülteci sorunuyla alakalı genel bi farkındalık yaratma amacı taşıyordu.
    bu videoda da belli ki türkiyede hayır ı marjinalleştirmeye çalışan tiplemelere inat hayırın mümkün olduğuna dair farkındalık yaratmaya çalışıyor. yani öteki diilsiniz normalsiniz diyor. hoş kemik evetçiye ne anlatsan sivrisinek saz.
    coşku istiyorum diyen kalu beladan hayırcı kardeşime şunu diyorum sadece
    hocam herkes sen gibi koyu hayırcı değil ve coşkuyu vermek için önce ortada bişiler var (hayırın var olduğunu) göstermek gerek ayrıca haluk leven tin coşkulu izmir marşı videosu bi hayır reklamı diil veya filli boyanın videosu hayır reklamı diil
    sadece hayırcı community e hitap eden videolar
    bu ise kararsız ve kendinden emin olamayan ve hayırı artıracak ihtiyacımız olan insan kitlesine hitap etmekte
    bu ülkede yaklaşık (hayır oyu verecek ama kararsız) 4.5 -5 milyon insan var ve hayıra ikna edilmek için madde tartışılmasına ihtiyaçları yok bu insanların. bu işin bi güvenoylaması olduğu algısı kafasında tam olarak otursun yeterli.

bin düşünün bir konuşun
    arak kürek konuşmayın
    beğenmediysen de ortalığı aktrol gibi bulandırma
hesabın var mı? giriş yap