şükela:  tümü | bugün
  • klasik yurdum manzarası.

birileri kitap dağıtıyor. kim? kayseri valiliği. yani bir şehrin en üst makamı. ama adamlar okumaya o kadar mesafe koymuş ki dağıttıkları kitabı bir okuyalım demek akıllarına gelmiyor. bunu başka parti yapsa 3 ay her gün malzeme ederler, 15 yıldır yılda 3-5 böyle skandal oluyor, 1 kere de başka parti belediyesi böyle bir hata yapmadı. ne kadar kötü yönetiliyoruz siz düşünün.
  • öğrencilere dağıtılan kitabın içerisinde sen hep böyle mi sevişirsin ve senin için çıldırıyorum gibi ifadelerin geçmesi üzerine 'uygunsuz içerik' gerekçesiyle toplatılması durumu.

kayseri valiliği ve orta anadolu kalkınma ajansı işbirliği ile gerçekleştirilen 'kentimi tanıtmaya gönüllüyüm' projesi kapsamında okullarda öğrencilere dağıtılmak üzere hazırlanan abdullah ayata ’nın 'sırlar bohçası' adlı kitabı, içeriğindeki uygunsuz ifadeler nedeniyle tepkilere neden oldu. iki ilçede dağıtılan kitap, tepkiler üzerine valilik kararıyla toplatıldı. kitapta, "senin için çıldırıyorum", "sen hep böyle mi sevişirsin?", "senin de bu sevişmeden tatmin olmadığını biliyorum" gibi ifadeler yer aldı.

bohçadaki sırlar kitabındaki skandal ifadelerin bulunduğu kısımda şunlar yazıyor:

"bu sözlerin üzerine adam bana ormanda ceylan görmüş aç aslan gibi saldırdı. oturduğumuz kanepenin üzerine uzandık. üzerimdekileri aceleyle çıkaran tekin kısa sürede kendisini tatmin ederek yorgun vaziyette yanıma devrildi. bir süre dinlendikten sonra, "sen hep böyle mi sevişirsin? diye sordum.

"kusura bakma sen öylesine arzuluyorudum ki, kendimi tutamadım. senin de bu sevişmeden tatmin olmadığını biliyorum."

kaynak
  • kafayı yerden yere vurmamak elde değil.

sevişmek! yadırganan kelime bu. sevişmek... iki kişinin arasında geçen şuncacık bir kelime ile ifade edilen olay...

ortada ne penisin dibinden tutup anüse köklemek var ne analingus var, ne vajina var.

sevişmek.

iki insan birbirini arzulayarak öpmüş.. ve bu habercilerimiz tarafından "skandal" vs. olarak tanımlanıyor.

bu çocukları leylek mi getirdi ulan?

bu konuların üzerini örte örte 1 dk da boşalan ve kendisine erkek diyen adamlar, hayatı boyunca orgazm olamayan mutsuz kadınlar yarattınız.

cinselliği tabu yaptınız.

ulan biz ilkokuldayken beyaz lale okurduk be!
  • pedagoji ve gelişim psikolojiyle alakalı zerre bilgisi olmadığı halde boş lakırdı yapanları gördükçe, kafayı yerden yere vurmaktan ziyade bizzat lakırdıyı yapanlara vurasın geliyor bazen. her şeyi de bilmeyiverin ya. tamam hepimiz sevişiyoruz gayet normal ama ilköğretim çağındaki çocuklara cinsel eğitim verirken “adam bana aç aslan gibi saldırdı, kendini tatmin etti yanıma devrildi, seni öylesine arzuluyorum ki” gibi cümleleri kullanamazsın. kullandıysan evet bu bir skandaldır sevgili sığır.

kız ve erkek çocuklar için ayrı, farklı yaş grupları için ise ayrı cinsel kavramlar kullanmak zorundasın. soyut ve somut farklılıklardan, coğrafi koşullara bağlı olarak değişebilecek olan kültürel etkenlerden bahsetmiyorum bile. her boktan anlamayıverin, her şey hakkında yorumunuz olmayıversin. haydi bakalım.
  • sevsimek yerine sen hep boyle mi tecavuz edersin olsaydi sorun olmazdi.
  • burada rezalet kitabın toplatılması değil, en başından çocuklara kontrol edilmeden dağıtılması.
  • kitapta geçen "tatmin olmayan kadın" kısmı okuyucuyu rahatsız etmiş olabilir.
  • yalnız kitap erken boşalan yurdum erkeği bahanesini de es geçmemiş:

"kusura bakma seni öylesine arzuluyorudum ki, kendimi tutamadım." *
  • cinselliğin tabu haline getirilmesi kişiyi ve toplumu nasıl kötü etkiliyorsa, cinselliği daha ilkokul çağındaki bir çocuğa bu kitaptaki gibi anlatmak da o çocuğu bir o denli kötü etkileyecek; emin olun.

elmayla armudu karıştırmayın. "sevişmek tabu haline getiriliyor" hede hödö derken, azıcık araştırın, azıcık pedagoji okuyun.