• senden el aldım manasına :el almak.
    (bkz: sen bana erken ben sana gec)
    (bkz: sen bana paralel ben sana seri)
  • funda arar'ın 6 mart 2009 tarihinde müzik marketlerde olması beklenen zamanın eli albümünün çıkış parçası. ilk klibi bu şarkıya çekmeyi düşünmekteymiş.

...
    sen yoktun ben yalnız kalmayı öğrendim.
    acıya duvar gibi durmayı öğrendim.
    ...
  • melodisi kutsi'nin ankara şarkısına çok benzeyen, funda arar sevmeyenlerin bile dinleyebileceği vals gibi bir şarkı. müzik öyle alıp götürüyor ki şarkı hüzünlü mü neşeli mi anlayamıyor insan...

gittin kanadı kırık kuştum,
    sustum sözlerime küstüm.
    hani kırılırsın siyaha
    nöbet nöbet geceler boyunca,

dün güne dize gelince yürek acılara doyunca,
    o tez dönüşün geç olunca,
    kendime tahammülü öğrendim.
    kördüm, bilendim, seni unutmayı öğrendim.

sen yoktun ben yalnız kalmayı öğrendim
    acıya duvar gibi durmayı öğrendim
    kaybolmuş bir dilin sözcükleri gibi
    köksüz bağsız durmayı öğrendim

vazgeçtiysen hep sağanak yağışlarımdan
    vazgeçtiysen bitmek bilmez kışlarımdan
    korkma kimseye ödenecek borcun yok,
    yok saymayı ben senden öğrendim
  • sözleri burcu tatlıses'e , müzik ve düzenlemesi febya taşel'e ait, bugünlerde herkesin ağzına takılmış funda arar şarkısı.
  • bir laf yetiştirme cümlesidir, anneye- babaya söylendiğinde soğuk duş etkisi yaratır.
  • funda arar'la hiç arası olmayan bir kişi olarak (bkz: funda arar/@dreamyjoe) ne zaman duysam baştan sona dinlediğim şarkı. birkaç hafta önce sabahın köründe arabadayken radyoda çalarken babamın "güzel bir şarkı bu ritmi ne bunun vals galiba?" demesiyle dikkatimi çekti. vals formatlı şarkıları hep severim, romantik gelir. bunu sevmemde sözlerinin etkisi de büyük, funda arar'ın bir şarkısını bu kadar kendime yakın bulacağımı düşünmezdim.
  • eski istanbul sokaklarında dolaşıyormuş hissi veren funda ararşarkısı.
  • "o tez dönüşün geç kalınca kendimi tahammülü öğrendim" nasıl bir sözdür, nasıl bir bestedir, funda ararın son zamanlarda söylediği en güel şarkılardan biri, funda ararın da müthiş sesiyle birleşince muhteşem olmuş
  • en başındaki melodik kısım ile, gülben ergen'in beyaz güvercin şarkısının nakaratı birebir örtüşen güzel şarkı *
  • mutlu zamanlarda dinlenmemesi gereken şarkı. bir anda modunuzu düşürüyor, kendinizi geçmişi düşünürken buluveriyorsunuz...gerçi diğer zamanlarda da dinleyince depresyonun dibine vuruyorsunuz... dinlemeyin diycem o da olmuyo.. kısacası acı çekmek istiyorsanız dinleyin...
hesabın var mı? giriş yap