• başkanlığının son senesi olan 2004'te dünyada ilginç gelişmeler yaşanıyordu, bolivya liginde şampiyonluğa oynayan bir takımın başkanı mafyanın parasını borsada batırmış ve tehditler almaya başlamıştı, can havliyle rakip takımın başkanını arayıp olaya müdahale etmesi için yalvardı, karşılığında bir şampiyonluğun lafı mı olurdu, hakemler ve federasyon dışarıdan kendisi de içeriden baltalayıp açık ara farkla önde olan takımının dibe vurmasına, o muhteşem kadronun dağılmasına sebep oldu, ne ilginçtir, sonrasında öyle kötü bir başkan geldi ki kendisi badem gözlü oldu, yaptıkları unutuldu, tabi bolivya orası, türkiye'de olmaz böyle şeyler
  • yeniden beşiktaş başkanlığına adaylığı konuşulan eski yiyicilerden. fikret bey öncesi ilk yiyiş hareketini kendisi başlatmıştı. fenerbahçe'ye 12 puan geriden sattığı şampiyonluğun hesabını vermeden değil başkanlık, kulüp kapısından içeri girmemeli..
  • 2003-2004 sezonunda borsa manipülasyonu yaparken, şu an iktidara yakın bir mafya ve adamlarının oynadığı kağıtlara çarptığı için 100 milyon dolar ceza kesilen ama dönemin büyük kulüp başkanı sayesinde 20 milyon dolara kendisini kurtaran zat.

20 milyon üzerine malum başkana ne verdiğini de 25 ocak 2004 günü herkes gördü.

edit: bununla alakalı hayal ürünü, uydurma, şehir efsanesi gibi söylemler olursa biraz araştırma yapmanızı tavsiye ederim.

1- 2004 yılında şu an mhp'den ordu milletvekili olan önemli bir zat ile serdar bilgili'nin spk tarafından borsa'dan men edilmesi.
    2- spk'nın ekim 2004'te malum mafya babası ve kardeşi için emniyet ile iş birliği yapması ve soruşturma açması.
    3- necil ülgen'in 12 ekim 2004 tarihli yazısı üzerine yazılarına son verilmesi
    4- büyük başkanın ile mafya babası arasında 1998 başkanlık seçimlerine kadar giden bir ilişki...
  • şu an kaynağını hatırlamıyorum. kendisinin zamanında ki tribün gelirleri, demirören zamanında büyütülmüş stadın tribün gelirlerinden fazlaydı diye biliyorum. tek hatası çarşı grubunu kale arkasına alarak kendi ipini çekmek olmuştur. kendisi beşiktaşın başında kalsaydı, çarşı grubu belki kale arkasında kalırdı ama demirörenin beşiktaşa yaşattıklarının hiçbirisi yaşanmazdı. ama kapalı da olmak daha önemli tabi.
  • adamın şimdilik bilinen 3 adet ispat edilip kazanılmış babalık davası var. doğum kontrolüne tepkili biri sanırım.
  • beşiktaşın 101. yıl şampiyonluğunu satan, akaretleri talan edip parasina para katan iş adamı.
    dünya ve ahirette elimiz yakanda olacak
  • beşiktaş'ın gerçek son başkanından sonraki başkan.
  • bu akşam ntv'deki röportajında danışıklı dövüşünü izlediğimiz eski başkan. kendisine üye yaptığı sayısız fenerbahçeli ve galatasaraylı taraftar hakkında tek bir soru dahi sorulmaması bunun kanıtıdır.
    'şampiyonluğu verdiğim konusundaki iddialar asılsızdır, söyleyen şerefsiz, inanan salaktır' açıklamasının sonunu da 'ben futbolculara oynama mı dedim, böyle şey olabilir mi' şeklinde bağlamıştır fakat, herkesin bildiği; futbolcuların 21 hafta para almaması hususunda 3 maymunun 3 misyonunu da üstlenmiştir. olmayan şeyleri olmuş gibi söylemiş, kendisine hiç bir kontra soru gelmemiştir. küfür yüzünden gittiğini söylerken dakikalarca koca bir tribün kendisine sövmüş de kimse müdahale etmemiş gibi abarttıkça abartmış üstüne duygu sömürüsü yapmış, gidişinin gerçek sebeplerini yine es geçmiştir. cem papila art niyetliydi demiştir, niye art niyetliydi açıklamamıştır. kapalı'nın itlaf edilmesi hakkında üstün körü cevaplar vermiş, şu anda stadın gelirlerinin düşmesini de taraftarın evine dönüşüne bağlamıştır. bunu iddi ederken de locaların bir kısmı yıkıldı demiştir. oysa ki tek locanın dahi yıkılmadığını, sadece canlı yayın stüdyosunun yıkılıp numaralı tarafına geri döndüğünü kendisi de bilmektedir.

kısacası 20 ay sonra ilk kez konuşan başkan 'bu muydu? senin yerine ben de söylerdim bunları' dedirtmiştir.
  • yaptigi hatalardan biri kapali tribunu basin tribunune cevirmek, ustelik bunu yaparken yalan soylemek olmustur... ahmet dursun seba gitsin diye bagirilirken yonetimde olmadigi gibi, taraftari hareket ettirip 40 milyon dolar gibi bir para da kazandiramamistir. 40 milyon dolar besiktas'in sezonluk tribun geliri bile degildir... yaptigi her seyin yaninda, demiroren gibi bir insanin sadece "kapali'yi size geri verecegim" diyerek baskan olmasini sagladigi icin bile affedilmeyecektir... bu dunya olunce gozleri bademe donen cok sahis gordu de, senin gozlerin badem olmayacak serdar...
  • borcuna karşılık, başkanı olduğu kulübün, milyonlarca taraftarının mutluluğunu, başarısını satan adam.
hesabın var mı? giriş yap