şükela:  tümü | bugün soru sor
 • sosyal medya sitelerinden birinde karşılaştığım, adalet arayışında sesini duyurmak isteyen, iki aracın çarpışmasında trajik bir biçimde sadece kaldırımda yürüyen anne babasını kaybeden bu genç arkadaşımızın aktardıkları şöyle:
  “olay 21 kasım 2017'de gerçekleşti. annemle babam hastaneye gitmek üzere sabah saat 7.30 gibi evden çıkıyorlar. evimizin bulunduğu, oldukça dar sokakta 100-150 metre kaldırımda ilerlemişken, iki aracın çarpışmasıyla annem olay yerinde babamsa 15-20 dk sonra hastaneye kaldırılırken hayatını kaybediyor.
  kaza şöyle gerçekleşiyor: hususi bir araç sokağın aşağısından hızlı bir şekilde – bir işyeri servis aracı ise 45 km hızla karşı yönden ilerliyor. aşağıdan gelen aracın servise çarpmasıyla servis önce ağaca sonra cam şisesi konteynırına sonra da anneme çarpıp kaza anında ölümüne neden olurken, babamı altına alıp 28 metre sürüklüyor.
  bilirkişi raporunda kazaya sebebiyet veren kişi, sokağın aşağısından gelen genç adam olarak belirleniyor. bu adam yalnızca 5 sene ceza aldı, ve maalesef yargıtay cezayı onayana kadar serbest.. ehliyetine de 3 yıl el konulmuş sadece.
  anne ve babamın ölümlerine sebep olan servis şoförü ise yalnızca para cezası verilerek tahliye edildi. inanılır gibi değil ama, can emanet edilen bu servisin muayenesi ve sigortası bile yokmuş ve bu şekilde trafikte dolaşmaktaymış. üstelik ehliyetine bile el koymadılar.
  kaza ile ilgili olarak bir haber kanalı ile görüşmüştüm haber yapılması için ısrar etmişlerdi fakat adalete güvendiğimiz ve alacakları cezaların yerinde olacağını umduğumuz için bekleme kararı almıştık, çok ama çok pişmanız. anne ve babamın ölümüne neden olan kazada asli kusuru bulunan, hız yaparak kazaya sebep olan kişiye verilen 5 sene ceza çok çok az. tali kusuru olan, sigortasız araçla trafikte bile dolaşmaması gereken servis şoförünün yalnızca para cezası ile bu davadan kurtulmuş olması da acı verici. adalet için hiçbir zaman geç olmadığını ümit ederek, sesimi duyun istiyorum."
 • derhal bu talihsiz olay için imza kampanyası düzenlenmeli ve avukat arkadaşlar el atmalıdır, bir insanın canı bu kadar ucuz olamaz. gerçekleşenler sonrası verilen cezalar ve kararlar cidden şaka gibi. yazıklar olsun.
 • ülkemizdeki adalet sisteminin neye göre çalıştığının belli olmadığının kanıtı. iki insanı öldürmenin cezası yok. minibüste yanınızda oturan adam katil mi sapık mı bilemiyorsun.

  unutturulmaması gereken olay. arkadaşımıza ses olalım!

  haberin linkine buradan ulaşabilirsiniz.
 • ne güzel iş ya. 2 kişinin ölümüne sebep ol ve bir ceza almadan ortalıkta dolaş.

  en kısa zamanda gündem olması gereken başlık.
 • kutsal orospu çocuğu üçlemesi olan minibüsçü, taksici ve servisçi üçgeninin belki de en tehlikeli halkasının sebep olduğu kazanın sonucuna göre aldığı ceza çok komiktir. adalet olması için sözde aynı titri taşıyan partiden tanıdık filan mı bulmak gerekiyor?

  adalet için, adil ceza için.

  up niyetine.
 • bize anne babamızın ölümünü düşünmek bile kafayı yedirirken düşünün ki bu insan ikisini aynı anda kaybediyor. acısı yetmezmiş gibi birde adaletsizliğin acısını yaşıyor.

  biz ne zaman oh be adalet yerini buldu diyebileceğiz ?
 • artık sadece bir tanımdan ibaret hale gelen kamu vicdanını yıkıp geçen bu skandal karara en kısa sürede gereken en güçlü tepki verilmelidir. kendinizi ilk entryi okurken acılı ailenin yerine koyun yeter.

  insan hayatını hiçe sayan bu cahillerin aileye yaşattığı derin üzüntüyü para cezası ile geçiştirmeye çalışanlara, elini suya sabuna sokmadan davadan kurtulmaya çalışanlara binlerce kez yazıklar olsun.

  (bkz: adalet istiyorum)
 • her olayda olduğu gibi bir sefer daha bize insan hayatının yaklaşık kaç bin tlye denk gelebileceğini hesaplattırmış durumdur.

  demek ki sadece şöyle olacak artık, ya ancak çok medyatik bir ünlünün başına gelen ya da sıradan ama medyada büyük ses getirmiş bir olay sırf yüce yargımız topa tutulmasın diye gereken cezayı alacak ve insanlarımızın bu şova kör gibi inanmaları sağlanacak. ha ama senin benim herhangi birimizin başına gelirse eğer sıçtın, adamın biri gelip canından çok sevdiğin annen babanı öldürecek ve evkurdan buzdolabı alır gibi cezasını parasıyla ödeyip işini halletmiş serbest kalmış olacak.

  üzüyor değil mi? maalesef bazılarının hala canı gönülden savunabildiği büyük türkiyemiz için adaletin tam karşılığı üzülmekten ötesi değil.
 • herhangi birilerimizin daha başına gelebilir bu olay; sesimizi yükseltmedikçe..

  ne fena, ne menem bi şey..

  adalet varsa en ağır şekilde cezalandırılırlar dilerim.
 • (#70827520)

  16 - 09 - 2017 tarihinde başlıktaki kaza için buradan ve diğer sosyal medya kanallarından paylaşımlar yaptık. 3 gün sonra bulundu. eğer yeterli destek verilirse birilerinin dikkatini mutlaka çeker. umarım başarılı olursunuz.

  başınız sağ olsun bu arada..