• trt'nin kerbela özel programında yanındaki iki arkadaşı ile kerbela makamının muhteşem bir yorumunu bizlere kazandıran latif sanatkar
  • bağlama ile 9-10 yaşlarında tanışıp, bir daha da bırakmamış. 2003 yılında itü devlet konservatuarı ses bölümünde eğitim aldıktan sınra “erdal erzincan bağlama orkestrası”na solist ve bağlama icracısı olarak girmiş. kelebeğin kanadına dokunuyor gibi çalıyor sazı.
  • milisaniyeler kadar bile olsa bir şekilde, gülen gözlerine dalıp gitmek istediğim kültürlü, mütevazi, güzel, yetenekli ve güleryüzlü araştırma görevlisi. dinledikçe kötü oluyorum yahu, galiba platonik bir aşkım var.
  • bağlama tavrı, hissettiklerini hissettirme yetisi ve su gibi sesiyle dinlerken müthiş haz veriyor. bağlamasını duyar duymaz erdal hoca'nın elinin değdiğini anlıyorsunuz hemen. cengiz özkan ve özlem özdil'den de etkilendiğini düşünüyorum. söylediği deyişlerdeki derinliği özüne kattığı sürece sazı da sözü de eksilmez kulaklardan. yolu ve bahtı açık olsun.

http://www.youtube.com/watch?v=jeujtr3bews

kusursuz...
  • bu yorumunu dönüp dönüp dinlediğim, güzel gözlerine aşık olduğum sanatçı. arif sağ'ın öğrencisiymiş ayrıca.
  • erdal erzincan'ın hocalığını taktir ettiren bir bağlama tekniği ve inanılmaz etkileyici bir sesi var. hani kendisini görmemiş olsam bu sesin o ufak tefek kızdan çıkacağına inanmaz, gülcihan koç, nilüfer sarıtaş gibi biri diye düşünürdüm.. umarım geleceği de gözlerindeki ışık gibi parlak olur..
  • (bkz: özlem taner)
  • dün akşam ege üniversitesinde verdiği küçük konser ile kulaklarımızın pasını silen harika sanatçı. burayı okumaz ama ben ona burdan yürekten teşekkürlerimi sunuyorum, harikaydı.
hesabın var mı? giriş yap