şükela:  tümü | bugün
40 entry daha
  • yalanın niteliğine göre değişir
    sivilcenizin aldığınız kilonuzun yaptığınız yemeğin hevesle yeni aldığınız elbisenizin ne kadar berbat olduğunu sizi kırmamak için yüzünüze haykırmıyorsa, o sınavı asla geçemeyeceğinizi adı gibi bildiği halde her seferinde ben sana inanıyorum yapabilirsin diyorsa yüreklendiriyor destek oluyorsa ve siz de bunun gayet farkındaysanız başınıza taç edin böyle insanları
    fakat arkanızdan iş çevirmek için veya yapıldığını öğrendiğinizde çok üzüleceğinizi bile bile yapılmış bir yanlış davranış için: söylenmiş bir yalanı, saklanmış veya değiştirilmiş bir bilgiyi ,yanıltılmaya çalışılmanızı yakaladığınız an;
    başınızdan aşağı kaynar suların döküldüğü
    nefesinizin kesildiği
    kalbinizin atışını kulaklarınızda duyduğunuz
    2x2=3,45678999 eşitliğinin sağlandığı
    öfke ve kızgınlıkla dolduğunuz
    daha kötü ise ne öfke ne kızgınlık hissedemediğiniz
    karşınızdakinin gözünüzdeki en tepeden yuvarlanıp bi anda nasıl da küçüldüğünü farkettiğiniz
    ona duyduğunuz saygının ve sevginin belirgin şekilde azaldığı
    kısacası bittiği andır
    bir daha asla eskisi gibi olmayacaktır
    eskisi gibi olsa da anlamı olmayacaktır çünkü siz güzel olduğunu sandığınız aslında hep yalan olan bi ilişki yaşıyordunuz
    o kadar mı aptala benziyorum uzaktan bakınca kandırılması o kadar kolay birine mi benziyorum diye içinizden hesap sormak gelmesi de olası bir durumdur sanırım
    siz hep güzel sevmeye, temiz sevmeye devam edin
    bırakın iyilik, saflık temizlik, asalet, zarafet sizde kalsın
    tanrı bizi hem karnım doysun hem pastam dursun insanlarından da, oradaki pasta olmaktan da korusun.
    ya pastayı seçeceksiniz ya da başka tatlıyı. yok hepsi birden, yok öyle bir dünya, yok böyle bir saygısızlık, hem kendine hem de karşınızdakine
    başıma geldiği anda anında gözümde bir böcek kadar değersiz ve tiksindirici bir hal alacaktır bu kişi
    bir de bunların yalanını gizlemek üstünü örtmek için suçunu bile bile üste çıkıp tartışanları sesini yükseltenleri vardır eminim ki, öyle tahmin ediyorum vardır bence kesin, (bkz: suçluluk psikolojisi) düşman başına
    ne kadar da ezik ve zavallı bir davranış.
    düşünsenize karşınızdaki yalan söylediğinizi biliyor ve siz gözünün içine baka baka varınızı yoğunuzu ortaya koyarak masumiyetinizi savunuyorsunuz
    yalan atmak kandırmak yanıltmaya çalışmak net en büyük saygısızlıktır en ahlaksız davranıştır
    çünkü bu karşınızdaki hiç de aptal olmayan bir insanın size olan sevgisinden faydalanarak onu aptal yerine koymaya çalışmaktır
    tam anlamıyla aldatmaktır. aldatmak için mutlaka fiziksel birliktelik yaşamak gerekmiyor. hatta bana sorarsanız böylesine bi aldatılış, tek gecelik fiziksel bir aldatılıştan çok daha beter çok daha vahim çok daha büyük boyuttadır. karşınızdaki insanın sizi yanıltmak için bir fiilde bulunduğunu ufacık bir plan araştırma içine girip emek verdiğini bi kenara bırakın, parmağının ucunu kıpırdatmış olması düşüncesi bile mide bulandırıcı.
    kendi kirli dünyanızdan sizin gibi olmayan temiz kalpli temiz seven insanları uzak tutun
    kimse kimsenin oyuncağı değil
    başıma gelirse ciddi anlamda sert tepki gösteririm. ben ki ne kadar nahif tatlı yumuşak huylu bir insanımdır, ama belki de yalnızca bu konuda tavrım çok net!
    düşünmesi bile beni öfkelendiriyor sözlük
    bu tür insanlar hep arayışta kalarak bağlanmanın, kendini kalbini tek bir insana tek bir ilişkiye adamanın ve aile kurmanın tadını asla alamayacak acınası insanlardır.
    daima yalnızlığa (evet ayda bir sevgili değiştirmek flörtten flörte koşmak yalnızlığın en alâsı) ve 40 yaşına geldiğinde yaşıtlarının çocukları cıvıl cıvıl etrafında koştururken, onların eşleri ellerini sevgiyle tutarken, irkilerek kendine gelip, elini çenesine koyup, elinde birkaç dostu ve kariyerinden başka koca bir hiçle “ben ne yaptım böyle” demeye mahkumdurlar

(bkz: midyata pirince giderken elindeki bulgurdan olmak)
    (bkz: her daim arayışta olmak)
    (bkz: tutunamamak)

bir insan bir şeyi bir yanlışı bilerek yapıyorsa onu yine yine yaparmış sözlük
    umarım bundan vazgeçer hatalarını anlarlar o insanlar, geç olmadan

bu şarkı tüm entry’mdeki gibi olan kişilere gelsin