• günün en önemli öğününü sevgiliyle paylaşmaktır. eğer sevgiliye kahvaltı hazırlamak size zor geliyorsa dışarda yapılabilir. işte asıl nokta bu; eğer sevgiliyle kahvaltıya dışarı gideceksiniz mutlaka iyi bir yer seçmelisiniz.

benim gibi okuldan dolayı haftasonu dışarı çıkan bir bireyseniz, muhtemelen sevdiceği pazar günü kahvaltıya götüreceksiniz. size tavsiyem paranıza kıyıp özsütte komple kahvaltı ısmarlayın. benim gibi menemenin 2 lira çayın 50 kuruş olduğu sakarya çay evini tercih ederseniz o sevgili sizi terkeder...

mesela şöyle bir şey olur;

içeri girdiğiniz anda 80-100 arası saçları 2 numara erkek görürsünüz (sıcak banyodan yanakları al al olmuş). evet bu "çarşı iznine" denk geldiğinizi gösterir. uzun zamandır erkek içinde yatmış 80 tane adamın içine; güzeller güzeli sevgilinizi koyarsanız bir anda kurtlar vadisi sessizliği alır ortamı. bütün kafalar size döner. hele benim gibi saçı başı birbirine karışmış onlara göre komik görüntüye sahipseniz yandınız... kıza kesikler bi yandan, birbirlerini kollarıyla dürtüp kaş hareketleriyle sizi gösterip gülmeler bi yandan... ayrıca hiçbir garson önceliği sizin gibi alter gençlere vermez. onların gözünde asker garibandır. ilk yardım edilesidir. sizden 15 dakka sonra gelen er ve erbaşın siparişi getirilir... size "abi inan boş tavam yok" denir. kollektif bir şekilde sindirirler sizi. öyleki bakışlardan rahatsız olup yanındaki kadını deli gibi sahiplenirsiniz (adamlar da haklı lan bişey diyemezsin). "kızım belini açma", "kızım sesli gülmesene" diye hayatı ona da zindan edersiniz... o ortam adeta trt3teki halkalı şeker programına döner, tgrtdeki mehmetçik izlencesi olur. sevgilinin o programdaki lerzan mutlu pozisyonuna düştüğünü sizin de olsa olsa doktor bilal konumunda göründüğünüzü ise söylememe gerek yok herhalde sevgili sözlük okurları.

kısacası komple kahvaltı için en iyi adres özsüttür lan yapmayın etmeyin...
  • kahvaltıyı sevgili hazırlamışsa süper bir durumdur. yok siz hazırlamışsanız işkencedir.
  • eğer ki zamanınız kısıtlı ise ve uzun süredir sevişmiyorsanız bu durum sadece ve sadece zamanlama hatası olacaktır. keza kahvaltıdan sonra sevişmeyi planlarken annenizin ayakkabısı sıkıp eve dönebilir
  • sevgilinin en çirkin halini görmek için bi fırsattır.... sabah su içmemiş insan ağzı*, gözleri yumuk yumuk, saçları dağınık bir sevgili... hayatım kalksana dediğinizde "yae tamam biraz daha uyuyacamzzdkfh" diye belli olmayan seslerle konuşmalar falan...
    bir de poğaçalı ağzıyla çay bardağının kenarında tane bırakıyorsa o ilişkiyi sorgulayın derim ben...

kız milleti dediğin bir de yüzerken kulaç atarken çirkin oluyor zaten..buruş buruş. şaka len şaka yirim... hatta öperim o ağzı ben..ama ağzının değdiği bardaktan içmem yeminim var..oh bebek yeminim var...
  • en güzeli kahvaltıyı birlikte hazırlamaktır. biri ekmekleri kızartırken diğeri menemeni yapar. yemek sonrası çay eşliğinde gazetelere bakılır, enteresan haberlerle ilgili yorum yapılır, geyik çevrilir. sevgiliden uzakken en çok özlenen şeylerden biridir.

ağlamak istiyorum ulan.
  • gerekli malzemeler:

-yedişer adet zeytin
    -bir miktar koyun peyniri
    -bir miktar inek peyniri
    -bir miktar kaşar peyniri ya da dil peyniri
    -birer adet biberli yeşil zeytin
    -iki adet kafana göre haşlanmış yumurta* (cıvık çıkarsa tabağa döküp üzerine kekik biber tuz filan serpiniz)
    -dilimlenmiş üzerinde yağ gezdirilip haşhaş tohumu serpilmiş salatalık
    -birkaç dilim ekmek
    -bir miktar bal
    -bir kap halis muhlis zeytinyağı (üzerine kekik ve kırmızı biber serpilmiş)
    -sınırsız demleme çay
    ve
    -bir adet sevgili

not: kahvaltıyı kimin hazırlayacağı sorun değildir, zaten sorun varsa sorun var demektir.
  • pazar sabahı siz pirelerinizi uçuşturmakla meşgulken sevdiceğiniz bitaneniz sizi uyandırmamak için sessizce dolaptan kot t-shirt'ünü alır ve parmak üstünde odadan çıkar. salonda 10 saniyede giyinip önce süpermarkete gider reçel, peynir, sucuk,bal kaymak, kola alır, sonra evin yanındaki bakkaldan yumurta alır (çünkü siz o bakkalın yumurtasını seversiniz) ve son olarak da fırına uğrayıp çıtır çıtır simitleri alır. kahvaltıyı hazırlar, odaya gelir, yanınıza sokulur, minik minik öper önce, siz gözlerinizi yavaş yavaş açarken de yumuşacık sarılır size. kalkarsınız, yüzünüzü yıkayıp salona geçersiniz, sevgiliniz koltukta gazete okur sizi beklerken, kirli sakalına dağınık saçlarına bakarsınız, koşarsınız yanına kocaman sarılırsınız, çayı demlersiniz ve siz de bir gazete kaparsınız. çay demlenir, sofraya oturursunuz afiyetle kahvaltınızı edersiniz. "canım söz haftaya ben erken kalkıp sana kahvaltı hazırlayacağım" dersiniz ama her pazar aynı senaryo tekrar oynanır. hiç gocunmaz sevgiliniz, "bir kere de sen hazırla" demez, her pazar aynı şefkatle sizi güne uyandırır. böyle bir şey işte.. rumelihisarında veya emirganda yapılan kahvaltıları aramazsınız bile. siz bu kadar sevilince, ve bu kadar sevince..
  • sevgiliye her sabah yeniden aşık olulanbiliyorsa tadından yenmeyecek kahvaltıdır. mısır gevereği olsun, sucuklu yumurta olsun, peynir reçel dansı olsun farketmez.
  • uyku huysuzluğuyla karışık bir süreç olabilir bu. ne zamana kadar?

- neden yemiyon sen yavru noldu?
    - ya ne bilim ben yiyesim yok.
    (elindeki bir parça ekmeğe köfte parmaklarıyla özene bezene reçeli sürer. uzatır.)
    - al bakim. şunu ye bari şeker girsin ağzına.
    (ağız kapalı naza devam ederken kafanızı sağa sola oynatıp da o reçeli dudağınıza bulaştırırsınız)
    - öffff illa zorla yedircen. yemicem dedim kendin ye.
    - tamam ben yiyim o reçeli dur sen.

şeklinde bir diyaloğa kadar.
    bulaşsın o reçeller, sevgili de tatsın ordan bi güzel. tüm kahvaltılar böyle olsa. oh mis.
  • gun boyu yapılacak milyorca is guc varken, hele bir de sevgilinin evinde kalınmıssa, mevsim kıssa ve de yataktan kalkmak zaten baslı basına bir iskence ise haaa bir de hem sevgili hem siz sabah kalkınca asabi olanlar sınıfındansanız dunyanin sonunu getirebilecek, en asil kabuslara konu olacak inanilmaz cirkin bir hadiseye donusebilen, insani uzak filminin setinde hissettiren aktivitedir. olmaz olsundur, sırf bu yuzden cok isim var hadi gittim ben diyen insanlar tanımıstır yazar, sagolsun sehir hayatı, yasasın plaza insanlari ki herkesin sabah cok acelesi ve de gun boyu yapacak cok isi olmaktadir ki, sabah sabah ne sevgili ne kahvaltıya zaman yoktur. oglen/aksam/gece/kusluk/ikindi vakitlerinin suyu mu cıktı yahu...neymis, sabah...sabah sabah...
hesabın var mı? giriş yap