• ben kingsley filmin en fazla 'fuoack'* diyen karakteri olarak oscar adayi olmus, ve bizi 'acaba filmin ne bolumunu gosterecekler de ben kingsley durmadan kufretmiyor olacak' gibi meraklara garketmistir.
  • bi zaman bi yerde giydigim coraplarin ustunde yaziyodu.. seni gidi seksi seytan gibi bi sey..
  • 21. ist film fest. de oynayacak 2000 yili ingiliz yapimi ben kingsley in oynadigi film.
  • eğlenceli bi film, özellikle sondaki maymunlara yapılan beatles saçından bahsedilen sahne gayet hoştu.
  • ben kingsley'in,, canlandırdığı "don logan" karakteri ile döktürdüğü,, yer yer sürprizlerle dolu bazı sahneleri snatch tadındaki güzel film..
    sanırım filmin en unutulmaz repliği don logan'ın kan revan içinde yerde yatarken bile ikide bir "ben jackie'yi siktim" demesidir..
  • psikopat dev tavşan paranoyasından mustarip filmlerden. bir diğeri için (bkz: donnie darko)
  • jonathan glazer namli film yonetmenin ilk filmiymis. aferin ona. dilini isirmis, isirilmis dilini cikarmis bize gosteriyor. degisik bir dil. benimkine benzemiyor. kanli tabi, isirilmis. havuza dusen molozun habercisi oldugu sacma bir hikayeyi anlattigi halde, ki hikaye gercekmis sozde, o dili begendim.jonathan bey bu muthis deparinin ardindan tabii ki pespese iki buyuk produksiyona el atmis. hele bir tanesinin senaryosunda bunuel'in matrakcisi jean claude carriere'in ismini gorunce tuylerim diken diken oldu, bunuel martini cekti canim. velhasil, jonathan glazer yetenginin nerede baslayip nerede bittigini anlamis, hikaye ustalarindan yardim almayi uygun gormus. tekrar aferin ona. aferin aferin aferin. nerede benim martinim.
  • (bkz: quasimodo) garou' nun oynadığı karakter.
  • birkac sahne disinda, ozellikle vasat konusundan dolayi izlerken bayan, sikici bir ingiliz filmi.
hesabın var mı? giriş yap