şükela:  tümü | bugün
 • boyband olayının aşmış kore versiyonu. pembe dudak parlatıcısı fazla kaçmış yumurta gibi oğlanların korece ve ingilizce karışık söyledikleri parçalar, bir boyband klasiği olan önde sesi en iyi olan eleman ve arkada üçgen oluşturacak şekilde danseden sesi olmayan diğerleri şeklinde sıralanarak dansetmeleri, sarışın lead singer oğlanın eliyle ağzının kenarını silerkenki deli serseri bakışı, diğer nispeten romantik oğlanların başlarını ve işaret parmaklarını iki yana sallayıp "oh no baby" ya da ellerini birbirine kenetleyip göğüslerinde kavuşturduktan sonra kalp atışını betimledikleri "take my heart and don't let go" ve hatta tek ellerini zarif bir şekilde göz kenarından yanaklarına yavaşça indirdikleri "cry me a river" hareketleri beni benden almıştır ki, koreli kızlar çıldırmayıp da neylesin. ha bu arada, uyuz amerikalı küçük kasaba oğlanlarından kurulu boyband'lerden daha iyi şarkı söyleyip dansediyorlar ki, yaşım müsait olsa asardım vallahi posterlerini odama. neyse ki, bastonu alıp kafalarında kırma hissiyatı yaşayacak yaştayım.
 • replay gibin harika bir şarkıyı söyleyen koreli bebe grubu. ama yaşlarına rağmen heralde kore'deki en iyi grup bunlar. ses olsun dans olsun. biraz fazla zarifler gerçi ama iyiler baya.
 • ilginç renkli pantolonlar (kırmızı, beyaz, hatta biri gökkuşağı renginde), bayanların tercih edeceği bodyler, sadece bayanlarda güzel görünebilecek ahenkteki saçlar, abartılmış dudak parlatıcıları, pudra ve fondöten ile boyalı yüzler, melekli klipler çekmeler, abartı göz makyajları ile seksi görünmek için kendi dudaklarını yalayıp duran. cinsiyetlerinin erkek olduğu söylenen koreli kpop grubu.

  müziğini seven var sevmeyen var, hatta bir yakınım telefon melodisi yapıp beyin hücrelerimi öldürüyor. bana göre çocuk şarkıları kıvamında hoppada hoppa tarzındaki, melodiden yoksun, tek bir ritimle başlayıp aynen de biten müzikleri var.

  neden mi bu kadar çok seviliyor? bayanlar onlar gibi olmak ister yoksa cinsiyetlerinin erkek olduğu söylenen koreli erkeklerden mi hoşlanırlar bilinmez ama fanlarının neredeyse %99'unu bayanlar oluşturmaktadır. işte böyle de bir gruptur kendileri.
 • kore'yi kasıp kavurmakta olduğunu düşündüğüm gruptur. "başta bu ne ya dalga mı geçiyorsun?" dedirtse de insanları çeken bi özellikleri var ilginç bir şekilde. yoksa ünlerinin taa türkiye'ye kadar gelmesini nasıl açıklayabiliriz ki?

  taemin'in lucifer klibindeki saç kesimi de aşırı ilginç bu arada:
  http://i126.photobucket.com/…love1_2006/taemin5.jpg
 • uzun süredir dinlediğim ve en sevdiğim kpop grubu olmasına karşın bugüne dek hakkında 2 kelam edemediğim. yine edemeyeceğim galiba.
  çok iyi dans ederler, çok iyi şarkı söylerler. piyasaya oynayan çıkış parçaları es geçilirse, gerçekten r&b soundunu en layıkıyla uygulayanlardandır kore'de.
  son zaman aktiviteleri japonya'ya açılmak, önce replay'in japonca versiyonu çıktı, juliette'inki yolda.
  bir gün vakit ayırıp belki bolca bahsederim onlardan, emek lazım. şimdilik bu kadar...
 • üyelerinin feminenliğini bi kenara bırakırsak, sırf şu parçaları için bile dinlenir;

  (bkz: please don't go/@mor salkimli karpuz)
 • hardcore hayranları olarak yeni mini albümleri sherlock ile beni hayal kırıklığına uğratmadıklarını söyleyebilirim.
  teaser fotoları baya tartışma yaratsa da pazar günü çıkan albüm soru işaretlerini ortadan kaldırdı çoğu kişi için- ki ben zaten fotoları da beğenmiştim.

  sherlock mv teaser'ı gelse de, mv hala gelemedi. üstelik dün çıkacağı konuşuluyordu, sm yine sözünde durmadı.
  yeni söylenti yarın türkiye saatiyle en geç öğlen gibi videonun geleceği, merakla bekliyoruz. şarkıyı dinleme şansına eriştik, ki şahsen çok beğendim ve daha da önemlisi koreografi tony testa tarafından düzenlendiğinden dansı da merak konusu.

  bu arada çıkış parçası sherlock, albümdeki iki parçanın (clue ve note) birleşimi. shinee de böyle ilginç bir şeye girişen ilk kpop grubu oldu.

  albümdeki diğer parçalar da kesinlikle dinlenesi, şimdi sıra videoyu ardından canlı performansları yani asıl dönüşlerini beklemekte ki ilk canlı performans perşembe günü m countdown ile olacak ve tanıtım dönemi başlayacak.
 • sonunda yeni albümleri ile dönen favori kpop gruplarımdan. albümün çıkış parçası dream girl'ün klibi geldi.
  shinee dans konusunda iddialı bir grup, malumunuz. dans versiyonu da izlemeniz tavsiye edilir.
  klipteki rüya konseptini sevdim. hatta bayıldım. favori shinee klibim olması olası.
  albüm ise iki parça halinde yayınlanacak ve the misconceptions of you adlı ilk versiyon çıktı. ikinci partın adı the misconceptions of me olacak.
 • grup üyesinin* (bkz: cn blue) ile yaptıgı düet dillere destandir.
  [http://www.youtube.com/watch?v=5ywd45rujd0 http://www.youtube.com/watch?v=5ywd45rujd0]
 • kpop piyasasının en iyilerinden biri olan koreli boyband grubu. lider yani grubun en yaşlı üyesi onew, ana vokal jonghyun (süper bir sese sahip arkadaş), ikinci vokal, dansçı ve rapper olan key (ki bu eleman benim favorimdir. buyrun size birkaç fotoğrafı. gerçek adı kim kibum, bu da diğer fotoğrafıana rapper minho, ana dansçı taemin' den oluşan beş kişilik bir gruptur. bana göre dbsk' nın nam-ı diğer tvxq' nun yeni versiyonu diyebiliriz. her biri ayrı ayrı yeteneklidir. sm entertainment parası bittikçe shinee' ye yeni bir albüm veya single çıkarttırır ki exo'ya harcadığı paralar geri gelsin. everybody adında yeni bir mini album çıkaracaklar ayın 14' ünde. iki gün önce de everybody şarkısının klibi yayınlandı ve bence koreogarfisi bu güne kadar shinee' nin yapmış olduğu en iyi koreografiye sahiptir. çok ama çok beğendim koreografiyi. şarkı konusunda o kadar iddialı bir cümle kuramıyorum ne yazıkki fakat yine de güzel bir şarkı. stilistleri bu sefer iyi iş başarmış. her zamankinden farklı olarak bir şey yapmış ve eline yüzüne bulaştırmamış, çocukları bu sefer adam gibi giydirmiş. shinee dinlediğim birçok şarkıcıdan, gruptan çok ama çok daha başarılı, yetenekli, esaslı bir grup. adamları kıskanmayın (erkekler için diyorum bunu) bir kez dahi olsa dinleyin. tarzım olmamasına rağmen kendini bana dinlettirmeyi başarmış, saygımı kazanmış bir gruptur. shinee fighting! :d