• vincent van gogh'un bir süre birlikte yaşadığı;ona modellik yapan kimsesiz fahişe.vincent kardeşi theo'nun baskısıyla sienden ayrılmıştır.ayrıca (bkz: #9272557)
  • gerçek adı maria hoornk olan, sien lakabıyla tanınan,
    bir çocuk annesi, alkolik fahişe.
    van gogh'un babasının baskısı nedeniyle ayrıldığı güzel aşk.
  • korhan futacı ve kara orkestra'dan bir şarkı. albümün yedinci şarkısı ve dört dakika kırk saniye uzunluğunda. nesnel olarak bu kadar işte. öznel olarak ise şarkının isminin gittiği yer mi, yoksa depresif ve huzursuz hali mi daha değerli seçemedim. seçebildiğim en önemli şey güzelliği.
  • albümün* en karamsar en ağır şarkısı. ancak albüm en güzelini seçemeyecek kadar güzel. van gogh'un, sien, boya ve absent tutkusunun kedere yansımış hali. aksın boyalar aksın!
    *
    anlatamam içimdekileri
    korkarsın kaçarsın
    ve hiç istemem üzülmeni
    merak etme pisliği
    laflarım ağır gelir
    hikayem kasvetlidir
    mutlu günün devrilir
    yerine keder gelir
    keder gelir
    keder gelir
    siyah saçlı çıplak kadın
    önünde duruyorum
    içine çekme beni
    öğrenme hikayemi
    tutarım içimdekini
    bırakmam azgın iti
    laflarım çürük gibi
    kusarım sessizliği
    sessizliği
    sessizliği
    kusarım sessizliği

o siyah saçlı çıplak kadının koynuna girip çıkarken sen
    yuttuğun boyaları rengarenk kusarken sen
    absent göllerinde uçan balıklarla yüzerken sen
    adına keder dediğin kadının adıymış sien

anlat bize sen anlat
    anlat bize sen anlat..
    aksın boyalar aksın
  • sözlükte şahsımı en fazla şaşırtan şarkı. böylesine etkili bir şarkının buralarda yeteri kadar ilgi görmemesi çok tuhaf.

ayrıca dinleyecek olanlara not: 4-5 tekrar falan yapmayın. mümkünse 2 taneden sonra bırakıp başka şarkıya geçin. sarıp üst üste dinleyince kötü oluyor. zaten 2 senedir dinleyenler hak vermiştir bana burayı okuyunca.
  • yaklasik iki senedir dinledigim ve üzerimde hala ilk günkü gibi etkisini birakabilen nadir parcalardan bir tanesi. nasil bir ruh hali, nasil bir yaraticilikla bestelenip calinmissa.. esi benzeri yok dedigim korhan futaci ve kara orkestra 'nin eseri.
  • dream tv'de yayınlanan evdeki ses programı röportajında sevgili korhan futacının van gogha ithafen yazdığını öğrendiğimiz şarkı.

[http://www.youtube.com/…eature=youtube_gdata_player http://www.youtube.com/…eature=youtube_gdata_player]
  • "neyse ki siyahı bir önce ki tablo da bitirmiştim" dedirten şarkı. korhan futacı ve karar orkestra eseridir.
  • bir şarkıdan daha fazlası kesinlikle.konserde istediğim zaman kırmaz,çalar.beni acımla baş başa bırakır,bu şarkıyı yazabilmiş o farklı adam.
  • 4 dakika 39 saniyeye sığmayan şarkı. doyamıyorum.

o siyah saçlı çıplak kadının koynuna girip çıkarken sen
    yuttuğun boyaları rengarenk kusarken sen
    absent göllerinde uçan balıklarla yüzerken sen
    adına keder dediğin kadının adıymış sien
hesabın var mı? giriş yap